Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7359
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świat: Zdobyli Brukselę

Sobota, 15 lipca 2006, 0:00
Autor: Daria
Świat: Zdobyli Brukselę
Fot. Daria
W piątek wróciła do kraju jeleniogórska grupa młodzieży, która brała udział w XII wizycie parlamentarnej. Do Brukseli młodzież pojechała na specjalne zaproszenie eurodeputowanej Lidii Geringer de Oedenberg.

Wycieczka była nagrodą dla zwycięzców olimpiad o Unii Europejskiej. Z uczniami pojechali także ich nauczyciele, którzy przyczynili się do zwycięstwa swoich podopiecznych. Wyjazd została zorganizowany przez biuro poselskie we Wrocławiu dla młodzieży z terenu Dolnego Śląska.

W czasie pobytu w Brukseli Dolnoślązacy mieli okazję zwiedzić to piękne, zabytkowe miast, jak również obejrzeć wystawę w „ Royal Museum of the Army and Military History” (Królewskim Muzeum Armii i Historii Wojskowości).

Jednak najważniejszym celem tej wycieczki była wizyta w parlamencie Europejskim oraz spotkanie z europosłanką Lidią Geringer de Oedenberg, która poprowadziła dwugodzinne, przygotowane specjalnie na ta okazję seminarium na temat prac i roli Parlamentu Europejskiego.

Po wygłoszeniu referatu cała dolnośląska grupa zwiedziła cały gmach parlamentarny. Potem wraz z panią poseł zjadła obiad w parlamentarnej restauracji. Młodzi ludzie mieli także okazję zwiedzić Biuro Regionalne Województwa Dolnośląskiego.

Wycieczka z pewnością dostarczyła wielu nowych doświadczeń i nie zapomnianych wrażeń tym młodym ludziom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group