Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 9008
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zdeptali pamięć po „Premierze"

Środa, 28 kwietnia 2010, 8:03
Aktualizacja: Czwartek, 29 kwietnia 2010, 7:51
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Zdeptali pamięć po „Premierze"
Fot. Angela
Nieopodal Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu, w miejscu, gdzie w maju minionego roku został zamordowany pan Robert, zwany przez znajomych „Premierem”, rodzina ustawiła krzyż i regularnie zapalała znicze. W miniony weekend wandale zdemolowali miejsce pamięci po zmarłym tragicznie jeleniogórzaninie. Mieszkańcy są zbulwersowani.

O tym co nieznani sprawcy zrobili na miejscu pamięci po Robercie Stankiewiczu, zamordowanym z szóstego na siódmego maja 2009 roku, poinformowała nas jedna z czytelniczek. Wandale wyrwali z ziemi metalowy krzyż i porozbijali oraz rozrzucili wszystkie ustawione znicze.

– Jak można tak zbezcześcić miejsce śmierci osoby, która nie była niczemu winna, która straciła tak tragicznie życie. To był wzorowy ojciec i mąż, przykładny pracownik, dobry człowiek. Został zamordowany z kaprysu jakiegoś osiemnastolatka, który pokłócił się z dziewczyną i zadał temu człowiekowi śmiertelny cios nożem w serce – mówi pani Anna mieszkająca nieopodal.
Słów na określenie zachowania sprawców, którzy najprawdopodobniej nie zostaną nigdy ustaleni, brakuje też pozostałym mieszkańcom, którzy przechodzą obok krzyża.

– Nie wiem jak określić takich ludzi, to tak samo, jakby wejść na cmentarz i zniszczyć nagrobki. Ten człowiek został zamordowany, a zniszczenie miejsca pamięci to jakby kolejny raz wbicie noża, tym razem w serce jego rodziny. Takie zachowanie jest po prostu nieludzkie i nie warto nawet do sprawców czegokolwiek mówić, bo do nich to i tak nie dotrze. Tacy ludzie nadają się tylko do więzienia – mówi Bartek Pisarski.

– To jest najgorsze chamstwo i brak poszanowania. Zamordowany człowiek był przypadkowym przechodniem, na jego miejscu mógł być każdy z nas – dodaje inny przechodzień.

Rocznica tragicznej śmierci Robera Stankiewicza przypada 9 maja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
790
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group