Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 10235
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zdawali maturę

Wtorek, 16 stycznia 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 16 stycznia 2007, 8:34
Autor: Angelika Grzywacz
Jelenia Góra: Zdawali maturę
Fot. Angelika Grzywacz
Trzynastu uczniów przystąpiło wczoraj do... egzaminu dojrzałości.

- Egzamin maturalny w sesji zimowej przeprowadzony został dla wszystkich, którzy ukończyli liceum zawodowe i techniczne w systemach dziennych, zaocznych i wieczorowych, a z różnych względów nie zdawali go wcześniej - tłumaczy Eulalia Kłodawska – Szwajcer, wicedyrektor szkoły.
Z dwudziestu trzech osób, które deklarowały chęć zdawania matury właśnie w tym terminie, do pisemnej części z języka polskiego przystąpiło tylko trzynaście. Jak mówi dyrektor szkoły Paweł Domagała, jest to ostatni dzwonek.
- Maturę na starych zasadach będziemy przeprowadzać w naszej szkole jeszcze tylko przez dwa lata – wyjaśnia. - Po tym czasie będzie u nas egzamin na nowych zasadach.
Ci, którzy zdecydowali się na napisanie go już teraz, wykazali się dość dużą determinacją.
- Przygotowanie się do matury wymagało od mojej żony sporego poświęcenia - opowiada Andrzej Kamyk, mąż tegorocznej maturzystki. - Połączenie pracy, wychowania dzieci i prowadzenia domu to ogromny trud. Starałem się przejąć część obowiązków, żeby mogła się uczyć do matury. Z całego serca życzę jej, żeby zdała.
Na egzamin przyjechali maturzyści z całego powiatu. Jeleniogórskie liceum dało bowiem możliwość zdawania uczniom szkół, które już zostały zlikwidowane.
- Przyjechałam tutaj z Bukowa, razem z bratem– mówi pani Anna. - Brat ma pięćdziesiąt sześć lat, ale zdecydował się na przystąpienie do matury. Zdanie tego egzaminu jest dla niego bardzo ważne.
Życzymy powodzenia!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group