Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 8014
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Zdalna sesja w powiecie

Piątek, 30 października 2020, 7:06
Autor: WAC
Powiat: Zdalna sesja w powiecie
Fot. Starostwo Powiatowe
Wczoraj (29.10) odbyła się XXII sesja Rady Powiatu Jeleniogórskiego. Wobec ograniczeń związanych z pandemią, radni debatowali w trybie zdalnym.

W trakcie obrad radni między innymi przyjęli informacje na temat stanu różnych dziedzin życia społecznego na terenie powiatu. Sprawozdania przygotowane przez pracowników merytorycznych Starostwa Powiatowego dotyczyły między innymi: realizacji zadań przez jednostki oświatowe podległe powiatowi, sportu, kultury oraz turystyki.

Podczas sesji podjęto również uchwałę o pozbawieniu kategorii powiatowej drogi nr 2653 D w Karpaczu. Tym samym popularny deptak przejdzie w zarząd samorządu tego miasta.

Ta uchwała porządkuje ostatecznie status tej drogi - mówi starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski. - Do tej pory obowiązywało w tej kwestii porozumienie z burmistrzem Karpacza. Przewidywało ono, że to samorząd miasta pod Śnieżką ponosił koszty letniego i zimowego utrzymania tej drogi, a w zamian mógł pobierać wpływy z opłat za zajęcie pasa drogowego. Formalne przekazanie deptaka pozwoli władzom Karpacza decydować o jego rozwoju i aplikować o środki zewnętrzne na realizację inwestycji w zakresie tej drogi.

Sesja była także okazją do ogłoszenia przez starostę K. Wiśniewskiego wyników współzawodnictwa fair – play, prowadzonego wśród drużyn piłkarskich z terenu powiatu. Od wielu lat pierwsze miejsce w tej rywalizacji zajmuje zespół Bobrów Wojanów. W tym roku obok niego miano najczyściej grającej drużyny w powiecie uzyskała Juvenia Rybnica. Puchary oraz vouchery na zakup sprzętu sportowego będące nagrodami współzawodnictwa zostaną wręczone tym klubom w terminie późniejszym

Twoja reakcja na artykuł?

2
20%
Cieszy
6
60%
Hahaha
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
469
Nigdy
19%
Rzadko
40%
Czasami
27%
Często
14%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Na Śnieżce już ponad metr śniegu
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group