Zalogowanych: 14

Jelenia Góra: Zdali egzamin otwarcia

Sobota, 17 sierpnia 2019, 17:26
Aktualizacja: 21:56
Piłkarze Karkonoszy udanie rozpoczęli zmagania o ligowe punkty w IV lidze. W sobotnim (17.08) starciu 2. kolejki pokonali przed własną publicznością Odrę Ścinawa 2:1.

W spotkaniu rozegranym na stadionie przy ul. Złotniczej faworytem byli goście, którzy w pierwszej kolejce rozbili Spartę Grębocice 6:2 (Karkonosze nie grały - mecz z Orkanem Szczedrzykowice przełożony na inny termin). Już w 2. minucie meczu rzeczywistość zweryfikowała założenia, bowiem po rzucie rożnym w wykonaniu Gizińskiego najlepiej do piłki wyskoczył Czerwiński i dał prowadzenie gospodarzom. Choć przy piłce więcej byli piłkarze ze Ścinawy, to groźniejsze ataki mieli biało-niebiescy. W 34. minucie Giziński dośrodkował wzdłuż "piątki" rywali, a akcje zamykał Gargas, jednak jego strzał z 4 metrów obronił golkiper Odry. Chwilę później pierwszą okazję do wyrównania miał Smolny, jednak udaną paradą popisał się Błaszkiewicz. Już w kolejnej akcji wymarzoną okazję miała ekipa Karkonoszy. W polu karnym faulowany przez Ptaka był Gargas, a do "jedenastki" podszedł Poszelężny. W tej sytuacji po raz kolejny Odrę uratował Pyzio, bowiem wyczuł intencje strzelca. W 42. minucie jeleniogórzanie ponownie mogli podwyższyć prowadzenie, ale po główce Lekszyckiego paradą popisał się bramkarz ze Ścinawy. Napór gospodarzy trwał i w 43. minucie Czerwiński wpisał się na listę strzelców po raz drugi. Warto dodać, że był to jego pierwszy oficjalny mecz w barwach biało-niebieskich, bowiem jest jednym z nowych nabytków klubu ze Złotniczej 12.

Tuż po zmianie stron miejscowi nie odpuszczali, w 46. minucie Gargas obił słupek od zewnętrznej strony bramki. Z biegiem czasu do głosu dochodzili jednak przyjezdni. W 48. minucie w boczną siatkę trafił Dziedzina, a 65. D. Cichuta zmusił do parady Błaszkiewicza. Minutę później wprowadzony niewiele wcześniej na boisko Siudak, wbiegł w pole karne prawym skrzydłem, ale jego strzał obił słupek. Przewaga optyczna Odry rosła, ale jeleniogórzanie groźnie kontrowali. W jednej z takich akcji bliski szczęścia był Giziński, ale po jego strzale z ostrego kąta piłkę przed linią wybił obrońca Ścinawy. W 80. minucie okazję zmarnował Maślej, ale 5 minut później na 2:1 trafił Obiała i zrobiło się nerwowo. Szansę na uciszenie gości miał w 93. minucie Siudak, który mocnym strzałem z dystansu trafił w słupek. Ostatecznie więcej goli nie padło i ekipa Szeweluchina już w pierwszym meczu (z wymagającym przeciwnikiem) zdobyła komplet punktów.

Karkonosze Jelenia Góra - Odra Ścinawa 2:1 (2:0)

Karkonosze: Błaszkiewicz - Kuźniewski, Shevelyukhin, Gargas (63' Siudak), Czerwiński (88' Wawak), Giziński (83' Podgórski), Lekszycki, Frankiewicz, Poszelężny, Kraiński, Sutor.
Odra: Pyzio - Ptak, Trawka (68' Bilewicz), Łodej (60' Obiała), Długosz, Smolny (46' Boguń), Lichwa, Dziedzina, Maślej (81' Rantin), D. Cichuta, M. Cichuta.
Sędziowali: Tomasz Zieliński (główny), Sebastian Bęś, Michał Gawlak.