Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 6413
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: (Zbyt) skomplikowany rozkład jazdy

Czwartek, 27 listopada 2014, 8:13
Aktualizacja: 15:03
Autor: Mea
Region: (Zbyt) skomplikowany rozkład jazdy
Fot. Archiwum
Przez niejasny rozkład jazdy pociągów odjeżdżających z Jeleniej Góry do Wrocławia, który będzie obowiązywał od 14. grudnia, pasażerowie gubią się, kiedy i który pociąg danego dnia pojedzie. Przy godzinach odjazdów roi się od znaczków, znaczenie których wyjaśnia legenda, tyle że do niej by się przydała… instrukcja obsługi.

Na rozkładzie jest 17 pociągów, odjeżdżających z Jeleniej Góry do Wrocławia. Po wczytaniu się w skomplikowaną legendę okazuje się, że jedynie część z nich kursuje codziennie, to te bez oznakowania. Ale na przykład kurs z godziny 18.50 oznaczony jest cyfrą, która w legendzie oznacza, że ten pociąg pojedzie tylko raz, 14 marca. Niektóre godziny odjazdów są oznakowane w sposób, sugerujący na kursowanie od poniedziałku do niedzieli. Ale uważajmy na maleńkie kółeczka przy tych cyfrach, bo wtedy już to oznacza zupełnie co innego… Gdzie indziej znaczków jest za dużo, więc taki rozkład jazdy zamiast informować, wprowadza zamęt.

Przedstawicielka Polskich Linii Kolejowych wyjaśniała nam, że oznakowania na rozkładzie jazdy pochodzą od przewoźników. Stwierdziła, że najwyraźniej ktoś nie zauważył, że niektóre z oznakowań są niepotrzebne. Natomiast Koleje Dolnośląskie poinformowały, że rozkład ten ulegnie jeszcze zmianie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group