Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 5630
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

(Zbyt) skomplikowany rozkład jazdy

Wiadomości: Region
Czwartek, 27 listopada 2014, 8:13
Aktualizacja: 15:03
Autor: Mea
Fot. Archiwum
Przez niejasny rozkład jazdy pociągów odjeżdżających z Jeleniej Góry do Wrocławia, który będzie obowiązywał od 14. grudnia, pasażerowie gubią się, kiedy i który pociąg danego dnia pojedzie. Przy godzinach odjazdów roi się od znaczków, znaczenie których wyjaśnia legenda, tyle że do niej by się przydała… instrukcja obsługi.

Na rozkładzie jest 17 pociągów, odjeżdżających z Jeleniej Góry do Wrocławia. Po wczytaniu się w skomplikowaną legendę okazuje się, że jedynie część z nich kursuje codziennie, to te bez oznakowania. Ale na przykład kurs z godziny 18.50 oznaczony jest cyfrą, która w legendzie oznacza, że ten pociąg pojedzie tylko raz, 14 marca. Niektóre godziny odjazdów są oznakowane w sposób, sugerujący na kursowanie od poniedziałku do niedzieli. Ale uważajmy na maleńkie kółeczka przy tych cyfrach, bo wtedy już to oznacza zupełnie co innego… Gdzie indziej znaczków jest za dużo, więc taki rozkład jazdy zamiast informować, wprowadza zamęt.

Przedstawicielka Polskich Linii Kolejowych wyjaśniała nam, że oznakowania na rozkładzie jazdy pochodzą od przewoźników. Stwierdziła, że najwyraźniej ktoś nie zauważył, że niektóre z oznakowań są niepotrzebne. Natomiast Koleje Dolnośląskie poinformowały, że rozkład ten ulegnie jeszcze zmianie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz

Ryba 27-11-2014 8:29
To element strategii miasta mający na celu zniechęcenie mieszkańców do emigracji z JG.
~Karol 27-11-2014 8:50
Już od dawna PKP dąży do zniechęcenia podróży koleją. Tak było/jest z trasą do Lwówka. Tą linią jeździło dużo ludzi. Tak zaczęli kombinować z rozkładem, że od 14.12.2014 już tą trasą nie pojedziemy (pomijając jeden weekendowy kurs do Wrocławia przez Lwówek)
~fan sekty po 27-11-2014 9:05
dla mnie proste ale ja stary moher jestem...platfusy nie dadzą rady
~Abraxas 27-11-2014 10:06
warto tez zauwazyc ze od jakiegos czasu nie da sie kupic na naszym dworcu biletow na pociagi IC ...jest to paranoja ,ktora uwazam warto by sie zainteresowac...niedlugo swieta i bedzie istny cyrk przy kasach znajac zycie
~pkp 27-11-2014 10:34
Tu od zawsze gimbaza wypisuje głupoty.
~pieszy-pasażer 27-11-2014 11:16
Tak wygląda planowanie z Wrocławia, jak nie ma nikogo z regionu czy JG, żeby przypilnować naszych spraw. Robi się bałagan i burdel na każdym kroku. Skutki są nawet w takich szczegółach, jak rozkład jazdy. Kilku panów z JG, szukających skrótów na ścieżce kariery, pomogło wrocławskim politykom pozbawić znaczenia naszych ludzi we Wrocławiu (np. Pokoja, Łużniaka), teraz forsują na prezydenta Obrebalskiego, który wypełnia polecenia Dutkiewicza, prezydenta Wrocławia. Wielu ludziom ich własne interesy przeszkadzają, by dostrzec ten fakt, ale jeszcze będzie wiele faktów, poważniejszych niż ten w/w, żeby to dostrzec.
~G 27-11-2014 11:46
Co w tym trudnego ?
~18 sqandal 27-11-2014 11:59
... jadąc w ubiegłą sobote z Jeleniej Góry do świętochłowic musialem kupować bilety w trzech kasach , jeden z Jeleniej do Wrocławia ( drugiego mi nie sprzedali bo na IC nie sprzedają ) następnie we Wrocławiu bilet na IC i w innej kasie bilet na koleje ślaskie , jedna trasa 3 kasy trzeba odwiedzić , paranoja
~ROS-PACZ 27-11-2014 12:21
Nie wiem kto próbował MEI ten problem rozwikłać,ale domyślam się,że niejaka A.,słynąca z talentów wielu i to szerokich.Sprawa jest prosta jak rozumowanie popularnego obecnie Prezesa.Patrzysz na godziny bez znaczków i wybierasz.Jeśli nie pasuje,określasz precyzyjniej godzinę planowanego wyjazdu.Gdy tu wypada godzina ze znaczkiem-sprawdzasz co on oznacza i w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku idziesz po bilet.Nie wiem jakim idiotą trzeba być,żeby czytać wszystkie drobne oznaczenia,które są nam potrzebne jak ponowne wybory.Aha, jedna uwaga.Zanim patrzysz na godziny odjazdów,sprawdź,czy dobry kierunek obrałeś(aś).Bo naród u nas taki teraz głupawy,że ślepnie,ale okularów nie nosi.Najbardziej to wkurza na nowych wagach w Kauflandzie, jak babcie się ślepią jaki obrazek co znaczy i co wcisnąć.
~oko proroka 27-11-2014 12:23
W internecie w kilka minut kupuje się dowolny bilet na dowolny dzień i trasę. Kto cepem się urodził i nie zamierza awansować w drabinie społecznej, będzie latał po kasach jak kot pęcherzem.
~xcz 27-11-2014 14:15
TEMAT DLA DZIENNIKARZY! KD i PR to są dwie różne spółki. Czy w związku z przejęciem połączeń kolejowych do Wrocławia przez KD będzie można kupić wspólny bilet na dalszą podróż pociągiem PR? Np. jadąc do Opola kupimy, jak dawniej, jeden tani bilet na 200 km, czy musimy kupić dwa drogie bilety po 100 km od różnych spółek? Czy przypadkiem nie zaserwowano nam ukrytej podwyżki cen biletów na dalekobieżnych trasach? Przykładowo do Opola - ok. 10 zł drożej! Teoretycznie KD honoruje bilety REGIO, ale jak kupić jeden bilet na trasę dłuższą, niż do Wrocławia?
~1! 27-11-2014 15:24
Tak to niestety jest, jeśli od czasów rządu koalicji PO-PSL utworzono ponad 20 spółek kolejowych, bo przecież trzeba załatwić ciepłe posadki rodzinie i przyjaciołom...
~Kulejarz 27-11-2014 15:41
Tych złodziei i darmozjadów biurokratycznych spółek których powstało więcej niż podróżnych. Powinno się pozbyć z biura raz na zawsze. Tymi pociągami w ogóle z pracy i do pracy, szkół się jechać nie da bo co miesiąc inny rozkład na danej linii ba a nawet częściej. Tym samym doprowadzając kolej do bankructwa i likwidują dalej linie kolejowe w Polsce nawet te rentowne. Jeśli się ich nie pozbędziemy, będą dalej za nasze podatki okradać. Inaczej to nie można ująć to co oni zrobili z tą koleją na Dolnym Śląsku. Nawet z Jeleniej Góry do Czech przez Jakuszyce nie pojedziemy bez przesiadki i godzinnego czekania na kolejny pociąg widmo, wydano miliony a reszta by to działało ich nie obchodzi. Pogonić darmozjadów.......
~pasażer 27-11-2014 17:37
Koleje Dolnośląskie wchodzą na nasze linie więc można spodziewać się kolejnych cyrków. Jedną linię już zarżnęli (do Lwówka), teraz wykończą linie do Wrocławia. Zwróciliście uwagę, że wszystkie pociągi odjeżdżające rano z Jeleniej Góry do Wrocławia wciąż są obsługiwane przez Przewozy Regionalne (a więc nadal stare, rozklekotane jednostki), podczas gdy rano z Wrocławia do Jeleniej góry jadą KD, czyli nowe Impulsy. a...logicznie jest z powrotem: wieczorem z Wrocka do Jeleniej wracają tylko pociągi PR, natomiast wrocławianie wracają wieczorem z Jeleniej do Wrocka nowoczesnymi Impulsami. Dla kogo zatem są Koleje Dolnośląskie? Czy to tylko kolejka dla mieszkańców Wrocławia? Ja dziękuję za taki komfort jazdy, będę dalej jeździł do Wrocka PKS-em - dużo lepszy komfort za niższą cenę.
~ 27-11-2014 17:39
A pociąg do Lwówka też zawiesili, a zamiast niego puścili pociąg z Wrocławia. Już widzę te tłumy jeżdżące z Wrocławia do Lwówka. Koleje Dolnośląskie to cyrk na szynach, radzę pociągi tej spółki omijać szerokim. łukiem.
~darojg 27-11-2014 17:57
I międy innymi dlatego mam auto. PKP M skutecznie zniechęca do korzystania z ich usług
~ 27-11-2014 19:23
Przecież od dawna wiadomo że najwięcej do powiedzenia ma Urząd Marszałkowski we Wrocławiu, to On ma nas Jeleniogórzan w serdecznym poważaniu.A co na to Starosta i Urząd Miasta oraz nasi Radni krzyczą i obiecują jak przyjdą wybory. Ale i tak Dolnoślązacy wybrali P.O. Więc przyjdzie nam przemies...ć się I. Ch. P.
~ 27-11-2014 20:33
Do 19.23 Racja jakby wybrali PiS to jeżdzilibyśmy pendolino !!! do samej Pragi !!! i to w 30 minutach !!!!
~pracujący 27-11-2014 21:02
Jakiś cymbał w UMWD wpadł na "genialny" pomysł, żeby zlikwidować poranny pociąg przyejeżdżający do Zgorzelca przed 7 w weekendy (tak jakby ludzie nie pracowali w soboty i niedziele). Dziękujemy KD, czyli czas znowu przesiąść się na busy, Koleje Dolnośląskie od grudnia olewam szerokim strumieniem moczu.
~Wincenty 27-11-2014 21:08
Te znaczki są po to, że na rozkładzie wydaje się, że pociągów jest więcej. A jak się przyjrzeć to okazuje się że jedne jeżdżą tylko w weekendy, inne w dni pracujące, jeszcze inne w środy, piątki,świątki. Dodatkowo te same pociągi są w kilku tabelkach. Tak nas robią w bambuko. A tymczasem wokół Wrocławia stale zwiększają liczbę pociągów, wszystko idzie na Wrocław a dla reszty Dolnego Śląska zostają same ochłapy w postaci 3 pociągów na dobę. Popatrzcie jak jest w Czechach gdzie pociągi nawet do wiosek docierają regularnie co godzinę albo najrzadziej co dwie. A u nas trzeci świat. Podziekujcie Dutkiewiczowi który dorwał się do włądzy w regionie i teraz cała kasa idzie na Wrocław a reszta Dolnego Śląska do zaorania.
~biz 27-11-2014 21:09
Co w tym rozkladzie jest skomplikowanego bo nie zauwazylem? Chyba autor artykulu nie ogarnal i szuka takich jak on sam?
~ 27-11-2014 22:46
nadal w kasie Kolei Dolnosląskich można kupić bilety tylko na Koleje Dolnosląskie? Nie ma co, fajny sposób walki z konkurencją.
~no cóż 27-11-2014 23:06
ja od zawsze interesowałem się koleją i nie miałem problemów zawsze były te oznaczenia poza tym są remonty torów stąd tyle oznaczeń najlepiej sprawdzić w internecie na dany dzień i po kłopocie i bacznie przyglądać sie oznaczeniom
~pasażer 28-11-2014 13:38
Cała nasza kolej. Dno, muł i wodorosty. Najlepiej jeździć PKs-em - taniej, wygodniej i dużo punktualniej. Tam jakoś nie mają takich problemów. A pociągi wiecznie pospóźniane. Do Szklarskiej kompletnie schrzanili rozzkład jazdy i pociągi wożą powietrze. Kto płaci za ten burdel?
~cieplik to j 28-11-2014 18:10
Czy jest to możliwe,aby komentujący wpierw napisał ile razy jechał ostatnio pociągiem,a potem reszta,chyba zaczynało by się tak "0",tylko szczerze,stać Was na taki wpis? Pozdro.....
~zaq 28-11-2014 20:31
Rozkład jazdy jest czytelny i zrozumiały, o co tyle krzyku?
~Do 18:10 28-11-2014 21:01
Nie pisz głupot. Pasażer nie ma znać się na rozkładzie dopiero wtedy gdy codziennie jeździ pociągiem, rozkład jazdy ma być czytelny dla każdego - nawet dla zupełnego laika. Kolej sama sobie strzela w stopę, traktując w ten sposób, arogancko, pasażerów. I pomyśleć że finansujemy z własnych pieniędzy tych darmozjadów, co to nawet nie potrafią ułożyć czytelnie rozkładu jazdy.
~Miłośnik Kolei 29-11-2014 10:21
To prawda. Mimo, że interesuję się koleją to tez czasem się zastanawiam patrząc na rozkłady jazdy. Trzeba bardzo uważnie a...lizować symbole podane przy godzinach odjazdów i przyjazdów w objaśnieniach (legendzie). Nawet zwykłe słowo "oprócz" nie jest napisane słownie a symbolem. Jest to przekreślone kółeczko. Zwracajmy szczególną uwagę na oznaczenia i sprawdzajmy je w legendzie poniżej rozkładu jazy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group