Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 3872
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lubawka: Zbudują sortownię

Niedziela, 16 lutego 2020, 6:30
Aktualizacja: Wtorek, 18 lutego 2020, 11:06
Autor: Oprac. „Mo–Ja” Multimedia
Lubawka: Zbudują sortownię
Umowę podpisali: prezesi FOLEKO sp. z o.o. Ireneusz Pałac oraz Sanikom sp. z o.o. Andrzej Wojdyła
Fot. Użyczone/Mo–Ja Multimedia
Za prawie 42 mln zł zostanie zaprojektowana i wybudowana sortownia odpadów z selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Lubawce. Sanikom podpisał umowę z wykonawcą. Inwestycja będzie zrealizowana do końca tego roku.

To kolejny etap prac w ramach projektu „Optymalizacja oraz wdrożenie nowych procesów przetwarzania i odzysku odpadów w środkowosudeckim regionie gospodarki odpadami w celu zwiększenia poziomów recyklingu”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko przy wsparciu finansowym Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Spółka angażuje też właśnie środki.

Rozpoczęła się już rozbudowa części biologicznej Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów przy ul. Zielonej w Lubawce, lada moment ruszą prace przy budowie sortowni o wydajności ok. 7840 Mg/rok. Oprócz hali sortowni odpadów komunalnych z selektywnej zbiórki przy ul. Komunalnej powstaną również inne, niezbędne obiekty i elementy infrastruktury technicznej, m.in.: zaplecze warsztatowo-socjalne, waga najazdowa (zagłębiona) dla samochodów ciężarowych, wiata na surowce wtórne, na elektrozłom, hala przeróbki szkła, place manewrowy i technologiczny. Na obiektach zamontowana będzie instalacja fotowoltaiczna.

Przypomnijmy. Lubawską spółkę tworzą 23 dolnośląskie samorządy. Przedsiębiorstwo działa na terenie powiatów: kamiennogórskiego, wałbrzyskiego, złotoryjskiego, jaworskiego, lwóweckiego.

Twoja reakcja na artykuł?

34
74%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
2%
Złości
10
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1393
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group