Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7395
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zbliżenia ziemi po upadku

Sobota, 10 października 2009, 8:14
Aktualizacja: 8:15
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Zbliżenia ziemi po upadku
Fot. rylit
– Gdybym nie upadła i boleśnie się nie potłukła, tych zdjęć by nie było – powiedziała wczoraj Janina Peikert podczas wernisażu wystawy „Szlaki matki Ziemi”, który odbył się w Galerii N… w Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli.

Wijąc się z bólu na jednym ze szlaków swoich podróży autorka spojrzała ziemię z innej perspektywy. I postanowiła w ten sposób robić zdjęcia. Nieco inne niż te, do których przyzwyczaiła na ośmiu swoich poprzednich wystawach. – Czy to czekoladowy torcik? – zastanawiali się oglądający fotografię przedstawiającą pokrytą śniegiem kostkę brukową przy wjeździe do domu autorki.

– To zdjęcie wisi tutaj dlatego, abyście nie powiedzieli, że dostrzegam piękno tylko daleko od domu – powiedziała Janina Peikert. Pozostałe jej prace pochodzą z dalekich wojaży: do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej i Peru. Autorka skierowała swój obiektyw blisko ziemi pokazując niedostrzegalne na co dzień szczegóły. – Po prostu, po upadku, aby uniknąć następnego, ze zdwojoną uwagą patrzyłam pod nogi. I robiłam zdjęcia – dodała. Z fotografii chwilami bije pustka, bo widać na nich jałową glebę, ożywioną nieznacznie szczegółem w postaci niewielkiego kaktusa lub… zastygłej jaszczurki.

Na wernisażu nie zawiedli jak zwykle słuchacze Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Było też sporo członków Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego, którego Janina Peikert jest członkiem. Fotografie pani Janiny choć nie niosą w sobie głębszych treści, zawsze są solidną porcję dokumentu fotograficznego, przedstawiającą ciekawe miejsca, przyrodę i detale ze świata, którą bez wojaży autorki ciężko było by nam poznać. Pani Janina zapowiada już nową ekspozycję. Tematu na razie nie zdradza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
355
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group