Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7140
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zbliża się jubileuszowy 30. Rajd Karkonoski

Piątek, 8 maja 2015, 15:33
Aktualizacja: Niedziela, 10 maja 2015, 14:19
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Zbliża się jubileuszowy 30. Rajd Karkonoski
Fot. archiwum
W dniach 16–17 maja rozegrany zostanie jubileuszowy, 30. Rajd Karkonoski z bazą w Jeleniej Górze. Zawody stanowić będą drugą rundę LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz drugą odsłonę Regional Rally Cup.

Trasa zawodów liczy 424,38 kilometra, z czego 124,24 km stanowią odcinki specjalne. W sobotę, 16 maja zostanie rozegrany kultowy odcinek Karpacz z widowiskową hopą nad dawnym torem bobslejowym, natomiast w niedzielę, 17 maja zawodnicy pokonają dwukrotnie odcinki Lubomierz, Gradówek oraz Gajówka. Rywalizację zwieńczy tradycyjnie uliczna próba w Jeleniej Górze – Superoes „Galeria Sudecka” o długości 6,32 kilometra. Będzie to jednocześnie tzw. Power Stage.

Główna Komisja Sportu samochodowego PZM w nowym regulaminie na sezon 2015 wyprowadziła wiele ciekawych zmian, w tym (wzorem z Mistrzostw Świata WRC), dodatkowo punktowaną próbę (Power Stage) gdzie trzy najlepsze załogi na mecie takiego OS-u otrzymują bonusowe punkty do klasyfikacji generalnej RSMP. Jest, więc, o co walczyć!

I w tym miejscu apel do kibiców: W związku ze zmianą konfiguracji OS Galeria Sudecka w stosunku do ubiegłych lat, zmieniły się lokalizacje wejść na odcinek. Warto zapoznać się z mapą lokalizacji wejść na stronie Rajdu Karkonoskiego, tam również znajdziecie Państwo wszelkie informację dotyczące rajdu – harmonogram czasowy, mapy poszczególnych Odcinków Specjalnych oraz Program Zawodów. Bilet Wstęp na Odcinek Specjalny „Galeria Sudecka” wynosi 10 zł.

W związku z przedłużeniem przyjmowania zgłoszeń, lista załóg, które zamierzają wystartować w zawodach znana będzie w piątek, 8 maja.

- Wiele razy podkreślałem, że rajd robimy dla zawodników, mediów i kibiców: jest dla nas najważniejsze, aby każdy wyjechał z pięknej i przychylnej rajdom Jeleniej Góry z uśmiechem. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak wiele osób pracuje, aby zawody mogły się odbyć. Kilkuset sędziów, lekarze, ratownicy drogowi, strażacy, policjanci. Najważniejsze dla wszystkich musi być, aby rajd przebiegł bezpiecznie. Dlatego apeluję do kibiców o bezwzględne przestrzeganie poleceń służb zabezpieczenia trasy. Dziękuję też gminom, miastom i ich mieszkańcom za wyrozumiałość i przychylność dla naszych działań. Dziękuję sponsorom, że zachcieli wesprzeć nasze działania. Zapraszam wszystkich w Karkonosze na kolejne, wielkie święto sportu motorowego. Obiecuję, że emocji sportowych nie zabraknie! – powiedział Marek Kisiel, dyrektor 30. Rajdu Karkonoskiego.

Sponsorem głównym rajdu jest LOTOS, sponsorami Miasto Jelenia Góra i Galeria Sudecka.

Strona rajdu www.rajdkarkonoski.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group