Piątek, 3 kwietnia
Imieniny: Ingi, Ryszarda, Pankracego
Czytających: 7283
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zbigniew Szereniuk zastępcą prezydenta

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 3 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 4 sierpnia 2007, 8:32
Autor: ROB
Fot. Archiwum
Były burmistrz Świeradowa będzie współrządził Jelenią Górą.

Poinformował o tym na piątkowej konferencji prasowej Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry.

Będą mu podlegały wydział spraw obywatelskich, zdrowia, kultury, oświaty i wychowania oraz komunikacji.
– Pan Szereniuk będzie na co dzień urzędował w budynku przy ul. Sudeckiej – powiedział Marek Obrębalski.

Szereniuk jest co prawda bezpartyjny, ale ma spore doświadczenie samorządowe. W poprzedniej kadencji był burmistrzem Świeradowa. Wcześniej pełnił też funkcję członka zarządu powiatu lubańskiego. Kilka miesięcy temu został urzędnikiem lubańskiego starostwa, ale – w związku z podjęciem zatrudnienia w Jeleniej Górze – rozwiązał tą umowę za porozumieniem stron.

Zainteresowany nie chciał mówić o swoich planach związanych z objęciem funkcji wiceszefa miasta. – Mam kilka pomysłów, które zamierzam zrealizować, ale nie zrobię tego dzisiaj. Za wcześnie by o nich mówić, najpierw muszę poznać urząd – powiedział na piątkowej konferencji prasowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (155) Dodaj komentarz

~skandal, skandal, skandal 3-08-2007 9:44
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~barbara 3-08-2007 9:48
oburzające!!! Człowiek ze Świeradowa ma być urzędnikiem w Jeleniej Górze. Czy w mieście nie ma odpowiednich kadr. Niewiarygodne!!!!!!!!!!!
~k222 3-08-2007 9:58
Napiszcie kto to jest jakie ma wykształcenie jaki związek z Jelenią Górą jaka to opcja polityczna i dlaczego mieszkańcy Świeradowa go nie chcieli.
~Olo cwaniak 3-08-2007 9:58
ten wieśniak ???? przecież on nic nie potrafi, tylko wichszy na każdym kroku !!!, chcecie dowodu, to proszę, wojna między gminami Świeradów Zdrój <–> Mirsk i co nie był w stanie się porozummieć, tylko wichszył szerząc defetyzm :), a tu proszę nowy burmistrz Świeradowa jakoś potrafił sie dogadać i znaleść wspólne porozumienie. Precz z takimi głupkami ja on!
~aite 3-08-2007 10:01
no same niewiarygodne skandale ;–0
~XIX 3-08-2007 10:15
Szereniuk jako jedyny szef miasta w naszym regionie uchwalił becikowe za swojej kadencji.
~J.J. 3-08-2007 10:16
JESZCZE NIE ZACZĄŁ, a wy już SKANDAL!!! Jak czytam niektóre komentarze, to mam wrażenie, że w naszym mieście jest jakaś piąta kolumna. Cokolwiek się nie nie powie, nie zrobi TO ŹLE! – to czyste malkontenctwo! i powiewa Robertem P.
~miły 3-08-2007 11:04
Facet jest z wykształcenia geografem czyli ma "odpowiednie kwalifikacje" do zarządzania ;–) A miał PIS skończyć z nepotyzmem i kolesiostwem, a ten przykład jak nabardziej na to wskazuje że skończył HAHA. Było tak: Pan Szereniuk był burmistrzem Świeradowa i pozatrudniał swoich kolesi na stanowiska wiceburmistrza (z Lubania) i szefa ZGM (z Cieplic), dlatego między innymi przegrał wybory, facet kiepski jak Kiepski
~Smart do J.J. 3-08-2007 11:07
Te, J.J. nie uważasz że to trochę dziwne, wyszukiwanie kolesi i ściąganie ich do siebie? Jak by nie było, u nas ostało się kilku fachowców, o czym pisał ktoś wyżej, dlaczego burmistrza nie chcieli w Świeradowie też się zgodzę. Ciekawe kim on dla Obrębala jest – kuzynem?
~hh 3-08-2007 11:07
Jeżeli uważacie, że zatrudnienie P. Szereniuka nie jest skandalem to powiem narazie o jednej sprawie, skłociłw sposób skandaliczny gmine mirsk i świeradów i gdyby nie obecny burmistrz toby świeradów straciła statut uzdrowiska (o szczegółach nie będę pisał) kolejna sprawa to zatrudnienie osoby, która miała szereg spraw prokuratorski z Bogatyni. Należy jeszcze powiedzieć, że nie zrobił dosłownie nic w świeradowie, za krawat został wciągnięty do powiatu lubańskiego, a teraz poprzez powiązanie z PiS–em został wiceprezydentem od niczego. Znając tego pana mogę powiedzieć wprost, że njaprawdopodobniej będzie głośno o jeleniej, ale zapewne negatywnie.
~ulyssenardin 3-08-2007 11:14
Mieszkam, w Świeradowie, sądzę, że Zbyszek był sto razy lepszym gospodarzem miasta od tego, którego mamy tu obecnie. Uczciwie muszę też dodać, że pod koniec kadencji Biniek nie dawał już sobie radę z problemami w gminie. Ja mam nadzieje, że zakres jego kompetencji w ratuszu Jeleniogórskim będzie ograniczony. Prezydent Obrembalski winien wiedzieć, że przyjął, do współrządzenia miasta, średnio sprawnego urzędnika, który jednak nie jest orłem szturmowym. Przewiduje też, że w konfliktowym sytuacjach będzie on niezwykle jałowy, w gminie, Mirsk mogą to z łatwością potwierdzić. Mimo to, jeśli w Jelonce wam się znudzi urzędowanie Szereniuka, możecie go oddać śmiało do Świeradowa, tu go nam brak i tu ma zadania, z którymi jeszcze sobie poradzi.
~Kto to jest? 3-08-2007 11:18
Czy ktoś orientuje się – Kto to jest? Z kim wieczorną kawkę pije?
~Kto to jest? 3-08-2007 11:18
Czy ktoś orientuje się – Kto to jest? Z kim wieczorną kawkę pije?
~Rysiek 3-08-2007 11:27
Pan Szereniuk jest związany z PO, jako burmistrz Świeradowa nie sprawdził się, tak to przynajmniej ocenili mieszkańcy, którzy nie wybrali go ponownie; potem rękę podał mu Walery Czarnecki (był zastępcą Szereniuka w Świeradowie). Gdy Czarnecki został starostą lubańskim, zatrudnił Szereniuka jako szefa wydziału promocji. Akurat wydział ten stworzono... To było dość zabawne, bo powiat lubański na promocję ma bardzo mało pieniędzy. Wcześniej Szereniuk prowadził stumetrowy wyciąg narciarski w Świeradowie.
~miły 3-08-2007 11:28
ulyssenardin co Ty pleciesz??? w połowie Twojej wypowiedzi same superlatywy a za chwilę sama sobie zaprzeczasz
~Spieniony 3-08-2007 11:29
Pan Prezydent przygotował mieszkańcom kolejne "jajo".Odbieram to także jako "policzek" wobec mieszkańców.Rodzą się bowiem pytania: 1/Czy w tak dużym mieście jak Jelenia Góra nie ma godnego kandydata??? Czy wśród kadry kierowniczej instytucji,zakładów i organizacji nie ma człowieka,który zasługuje na to stanowisko???Czy tylko szwagierka i ludzie z zewnątrz są godni intratnych stanowisk w mieście???Czytam tu i ówdzie,jak ludzie proszą pana Prezydenta o opamiętanie,a ten na nic nie zważa i idzie ku Sejmowi.
~Wyborca 3-08-2007 11:34
Panie Prezydencie!Błagamy o opamiętanie.Trochę skromności i przeorientowania na nasze miasto.Co zostało z Pana przedwyborczych debat w KSONIE?Przecież nie o to chodzi w kierowaniu Miastem,co Pan dotychczas robi!!!
~kwarc 3-08-2007 11:35
OJ CIESZĄ SIĘ, CIESZĄ WROGOWIE MARKA OBRĘBALSKIEGO I PO, SAMI SIE PCHAJĄ NA MINĘ
~Prorok 3-08-2007 11:36
Wkrótce będzie głośno o Jeleniej Górze.Nawet pojenie redaktorów "kawą czy herbatą" nie pomoże.
~ja 3-08-2007 11:42
Ludzie,co za arogancja!!!Zacząłem wierzyć w komentarze piszących w Jelonce.
~Olo cwaniak 3-08-2007 12:06
No właśnie, ten koleś nie potrafił znaleść kompromisu między gminami Mirsk i Świeradów, tylko głupio cwaniakował, obecny burmistrz Świeradowa przynajmniej dba o jego dobro i wie jak sie dogadać z Mirskiem. SKANDAL że taką postać ktoś gdziekolwiek jeszcze zatrudnia!!! SKANDAL!!!!
~Apel mieszkańców Świeradowa. 3-08-2007 12:14
Jelenia dzięki wam, że zabraliście Szereniuk ze Świeradowa niech tam będzie już na stałe i nie wraca nigdy do Świeradowa.
~Boże miej w opiece Jelenią Górę 3-08-2007 12:26
ulyssenardin jak ty to określasz, że Zbyszek był lepszym gospodarzem to powiedz dlaczego przegrał wybory jak był taki dobry i dlaczego np. nie potrafił wybudować kolejki gondolowej na stóg izerski przez cała kadencję, a obecny burmistrz po trzech miesiącach powtarzam po TRZECH MIESIĄCACH !!!!!! rozpoczął inwestycję, która będzie zakończona w grudniu br. Jeżeli ktoś wie jak się prowadzi inwestycje to powinnien wiedzieć, że inwestor miał gotową kasę i projekt tylko brakowało jednego zgody gospodarza na przeprowadzenie inwestycji, a nowy burmistrz tą zgodę dał. Panowie radni miast Jeleniej Góry spytajcie się Pana Szereniuk jeżeli była takim dobrym gospodarzem to dlaczego zostawił spólki gminne w stanie katastrofalnym. Dlaczego blokował rozwój Świeradowa czy powodem tego był brak np. koperty.
~on 3-08-2007 12:31
Panie Prezydencie Obrembalski strzelił Pan sobie samobuja – mojego głosu już Pan nie otrzymasz NIGDY
~ed 3-08-2007 12:32
Obrębalski bardzo skutecznie prowadzi swoją taktykę dostania się do Sejmu. Im gorzej będzie postrzegany w JG tym większa chęć pozbycia się go a najbliższa okazja to wybory do Sejmu. Kilka nieudanych prób uzmyslowilo mu że tu trzeba swoje slabości przerobić w sukces. Ludzie. ten czlowiek to geniusz! Ten czlowiek to geniusz.
~Do Ryska 3-08-2007 12:37
Rysiek mylisz się Szereniuk nie jest powiązany z PO, ale z PiS–em. Wicestarostą Lubańskim jest PiS–owie, Starosta Lubański jest głeboko powiązany z ludzmi PiS. Świadczą o tym częste kontakty z posłami z Piś, a brak z posłami PO oraz innymi, chociaż Szereniuk i Starosta Lubański wywodzą się toretycznie z kameralnego ugrupowani to tak naprawdę kontrolują PiS lubański. Legendą są juz owiane składanie meldunków do Bolesławca oraz Lwówka oraz otrzymywanie poleceń. Zorientowanie wiedza o czym pisze. Na zakończenie dodam jeszcze, że Szereniuk i Czarnecki toczą odwieczne wojny z obecnym burmistrzem lubania, który jest szefem PO naq powiat lubański i chociaż z tego powodu nie mogą być w PO.
~narciarz 3-08-2007 12:40
Może Pan Szereniuk wyjaśni dlaczego, podobnie jak z Mirskiem nie mógł się dogadać w właścicielami wyciągów narciarskich w Świeradowie> Ludzie którzy przyjeżdżali na ferie na narty masowo wyjeżdżali do domu. Właściciele pensjonatów byli wściekli.
~radny 3-08-2007 12:46
Do "miłego" oraz "hh" proszę nominacji pana Zbieniew Szereniuka na stanowisko zastepcy prezydenta nie łaczyć z PiS–em bo jest to po prostu nieprawda. Prawo i Sprawiedliwość jest zdziwione tą nominacją tak jak chyba wszyscy mieszkańcy Jeleniej Góry. Dzisiejsza decyzja pana prezydenta pokazuje że nie widzi on konieczności powołania z kim kolwiek stałej koalicji w Radzie Miejskiej. Naszym zdaniem jest to błąd, bo jakaś koalicja i większość powinna powstać. To PO wyrała wybory i ma prawo dobrać sobie koalicjanta kogo uzna za stosownego. Brak koalicji czy to z PiS–em, Wspólnym Miastem bądź z SLD oznacza brak większości w Radzie i brak możliwości skutecznego rządzenia. Ponadto dziwi nas fakt że Prezydent Marek Obrębalski, chcąc rządzić samodzielnie, nie znalazł na swojego zastępcę niko z Jeleniej Góry. Powoływanie osoby z poza naszego miasta na tak ważne stanowisko uważamy za duży błąd nie tylko polityczny ale i merytoryczny. Szanujemy decyzję Pana Prezydenta choć się z nią nie zgadzamy . A kto miał rację to czas pokaże. Pozdrawiam Krzysztof Mróz radny PiS.
~zawiedzina 3-08-2007 12:46
Słuchałam wypowiedzi p. Obrębalskiego w Radio Wrocław. Uzasadniał swój wybór i między innymi stwierdził że jego nowy zastępca wypromuje Cieplice jako uzdrowisko tak jak wypromował Świeradów. Nie wiem skąd ma taką opinię o sukcesach tego pana, chyba tylko od niego, bo to zasługa zupełnie innych ludzi – właścicieli pensjonatów i dyrekcji Uzdrowiska którzy podpisali umowy z niemieckim odpowiednikiem polskiej Kasy Chorych i ściągnęli kuracjuszy. Przypisywanie tego jako sukces temu panu to nadużycie!!!!!!!!! Też uważam że taki wybór to skandal i obraza wyborców.
~do narciarza 3-08-2007 12:54
Narciarz nie wiesz czemu? Kieszenie głębokie a wsad mały.
~Do Do Ryśka 3-08-2007 13:13
Mało wiesz> Sitwa w Świeradowie to Czarnecki (dziś Lubań), Szereniuk dziś zastępca prezydenta w Jeleniej Górze i nielaki Berliński z CIeplic były dyrektor gospodarki komunalnei w Świeradowie, który doświadczenie w destrukcji firm komunalnych zdobywał wcześniej w BOGATYNI. Pamiętają go tam do dzisiaj. Ciekawa kto PIS owskiego Szereniuka promuje w PO w Jeleniej Górze
~K2 3-08-2007 13:29
Panie Prezydencie Obrębalski – czym Panu zawiniła Jelenia Góra, że obcych Pan ściągasz. To u nas nie ma kompetentnych i oddanych sprawie ludzi. Gdyby pan Szereniuk był taki dobry to by go mimo przegranych wyborów Świeradów nie oddał. Panie Prezydencie jeszcze jest czas, możesz Pan naprawić swój błąd. Nie krzywdź Pan Jeleniej Góry. Bo to co Pan robisz teraz w następnych wyborach ludzie sobie przypomną.
~ed 3-08-2007 13:40
módlmy sie o wybory parlamentarne i o wygraną Obrębala
~Do Do Do Ryśka 3-08-2007 13:41
Można wymienić wiele nazwisk, ale nie warto, lepiej spuścic wodę i o nich zapomnieć. Tutaj postawiono ważne pytanie czemu PiSowczyk jest wyciagany za uszy przez PO. Myslę, że albo Odrębalski olał PO, albo nie wiedział kogo daje na stołek, a to źle o nim świadczy.
~Jezus Maryja 3-08-2007 13:47
grzeszę bardzo, ale tylko tyle mogę wydobyć z siebie bo nie mogę wyjść z szoku.
~witek 3-08-2007 13:47
Panie Odrębalski czemu Pan bezczelnie kłamie, że Pan Szereniuk wypromował Świeradów, kto Panu takich idiotyzmów nagadał. Świeradów przez tego Pana jak wspomniano wyżej omało nie stracił statusu uzdrowiska, zatrzymał wszelkie inwestycje sportowo – turystyczne w mieście, niepotrafił z nikim sie porozumieć w sprawie przyszłości gór izerskich, nie każdy pamięta jak za kadencji Pana Szereniuk podawano w radiu wrocław, że w świeradowie wyciągi są pozamykane bo śnieg jest, ale właściciele wyciągów nie moga dojść do porozumienia z Panem Szereniukiem.
~Zawiedziony 3-08-2007 13:48
Jeśli ktokolwiek mówi o promowaniu Uzdrowiska Świeradów przez Sereniuka to nie wie co mówi.
~GRATULACJE !!! 3-08-2007 13:52
JELENIEJ GóRZE I P.OBRęBALSKIEMU GRATULUJEMY .... SZERENIUKA !!!! ... :):):)
~Radny z Lubania 3-08-2007 13:53
Panie Krzysztof Mróz zdaję sobie sprawę, że w obecnej sytuacji jest Panu ciężko. Tylko należy wiedzieć, że oficjalnie pełnomocnikiem w lubaniu PiS–u jest Zembik, ale w rzeczywistości rządzi PiS–em Czarnecki bliski i długo letni przyjaciel Pana Szereniuka, dodetko należy dorzucić nazwisko Pana Zielińskiego z Bolesławca i klocki się układają.
~ja 3-08-2007 14:00
wydaje mi się, ze to nie za dobzre, że osoba która wcześniej zarzadzała, kierowała innym miastem, teraz nagle przechodzi do Jeleniej.... czy u nas nie ma dobrych , wykształconych i nadających się na to stanowisko ludzi ??
~Zbyszek popiera Zbyszka 3-08-2007 14:08
Krzysiu – może to i dobrze, że z poza Jeleniej i z poza układów w naszym mieście. Jak znam życie taka osoba jest bardziej obiektywna. Panie Zbyszku ja pana popieram i życzę powodzenia
~haha 3-08-2007 14:31
Szereniuk to miernota – w Świeradowie złego nic nie narobił ale dobrego tez nic po prostu trwał – totalna miernota
~exxon 3-08-2007 15:00
ulyssenardin to morderca zwierząt
~pesymista 3-08-2007 15:01
Panie Obrębalski,jak to jest,że za co się pan weżmie,to jest tak ...,że aż niewiarygodne
~Spolegliwa i Wyrozumiała 3-08-2007 15:13
Obie jesteśmy w stanie tę decyzję zrozumieć,jeśli to jest szwagier.Jeśli natomiast szwagrem nie jest,to mamy do czynienia z wyrazem buty,głupoty i arogancji.
~Sir 3-08-2007 15:21
A mnie zastanawia co przekonalo pana Obrebalskiego do wspolpracy z tym panem skoro lokalna spolecznosc Swieradowa zweryfikowala jego prace negatywnie??? Oj Marek toniesz, toniesz, toniesz...
~Agnieszka 3-08-2007 15:30
Swieradow prezentuje sie wspaniale.Wszedzie widac tam reke dobrego gospodarza – czysto i zielono.Jezeli jest to,miedzy innymi zasluga Z.Szereniuka,to nie pozostaje nic innego,jak tylko pogratulowac prezydentowi trafnosci wyboru.
~DO AGNIESZKI 3-08-2007 17:39
Pani agnieszko za wzrost roślin odpowiada przyroda, napewno nie jest to zasługa szereniuka, a czysto jest teraz a nie wcześniej.
~Co Pan 3-08-2007 18:30
Na to Panie PRYSTROM ?
~PROPOZYCJA DLA KRYTUKUJĄCYCH 3-08-2007 19:29
Skoro takie z was bystrzaki, znacie lokalne układy na wylot a Szereniuka jak własną kieszeń, to proponuję dodać na końcu każdego postu DWA WYRAZY: imię i nazwisko waszego kandydata na wicka w jg. Przy takiej wiedzy i umiejętności a...liz politycznych, jakie prezentujecie, to przecież pestka. Może będzie ciekawiej na forum. A już na pewno będzie śmieszniej.
~eto 3-08-2007 19:51
Panie Obrębalski! Pana pewność siebie, zarozumiałoś już za niedługi czas zniszczy Pana. Czy mało jest w Jeleniej Górze ludzi zdolnych, mądtych i chętnych do pracy?Proszę się opamętać!
~Wilma 3-08-2007 20:08
W Świeradowie czysto było ZAWSZE; tego nauczyli mieszkańców polscy i zagraniczni turyści. Trzeba przyznać, że kolejni włodarze tego miasta, niekoniecznie sprawni w innych dziedzinach, do porządku i estetyki przywiązywali dużą wagę.Jeśli p. Szereniuk przeniesie te standardy do JG, to choćby nic więcej nie zrobił – zasłuży na pomnik w centrum miasta...
~promocyjka 3-08-2007 20:48
Proszę nie pisać o Szereniuku, że wypromował miasto jako miasteczko uzdrowiskowe, bo nie zrobił nic w tym kierunku. Zero jakiejkolwiek współpracy z Uzdrowiskiem Świeradow Czerniawa jak i też z miejscowymi hotelarzami. Współpraca może byla ale polegała tylko i wyłączniu na utrudnianiu. Wszystko było na nie, wszytsko stało w miejscu bo szereniuk i jego koledzy mieli inne wizje. Siedzieć brac kase i nic nie robić. Ooooo dymić to oni potrafili. Chwalili się sukcesami które nie były ich sukcesami. To lubieli robic najbardziej. Przypisywac sobie wszytsko dobre to co zrobili inni.
~Wyborca 3-08-2007 21:09
A ja uważam , że teraz PiS , WM i SLD tworząc opozycję dla PO powinno odwołać Przewodniczącego Rady i pokazać PO–wcom gdzie ich miejsce .
~wezyr 3-08-2007 21:11
Boli, oj boli. Panie/Panów z SLD, że nie oni i dobrze bo byłby to krok w tył. Panie/Panów z Wspólnego Miasta i dobrze bo po co ktoś na bakier z prawem / przestępca / Wszystkich razem bo gość spoza Jeleniej bez układów i zobowiązań wobec co niektórych "wpływowych" Panie Obrębalski i Łuzniak idealny ruch. Ci co tu źle piszą to ci o których powoli zapominamy, a którzy tak bardzo chcieliby być na TOPIE. Nadal. Ludzie z kilkunastoletnim stażem choćby w urzędzie pamiętają "kulturę" co niektórych "panów". Powiem tak, teraz to inna liga i inne podejście. Wreszcie jest normalnie.
~Winetou 3-08-2007 21:41
jest takie miejsce, w ktorym zyja kowboje, tam wieczorem przy ognisku spotyka sie wielki kowboj Zimmer, maly kowboj Usluzny i calkiem maly kowboj Szwagier Kolaska, I duzy kowboj Zimmer, gladzac sie po lysinie powiedzial, calkiem maly kowboju, czlonek naszej bandy, bardzo maly kowboj od uzdrowiska ma cienko w domu, zona mu placze, dzieci jesc wolaja, a ranczo, na ktorym go teraz posadzilem cienko przedzie, ty zas calkiem maly kowboju, z inna banda trzymasz, z innymi kowbojami lupami sie dzielisz, kolegow swoich zawodzisz, szwagierki promujesz. Nakazuje ci przeto bardzo malego kowboja na swoje ranczo przyjac, bedzie cie pilnowac, Usluznemu kowbojowi przy bykach pomagac i tobie wiernie sluzyc. A jak go nie powolasz, to nasz wodz najwiekszy, wielki schetynialy kowboj z bandy cie wykresli i na miejsce w wielkiej radzie kowbojow szans miec nie bedziesz.
~Inchuchuna 3-08-2007 21:43
3 sierpnia Marek Obrebalski mianowal Zbigniewa Szereniuka, kolege Jerzego Pokoja z czasow SKL i AWS na stanowisko zastepcy prezydenta Jeleniej Góry
~CIEKAWSKI 3-08-2007 22:06
Jaki wpływ na taki przebieg sprawy ma pan Pokój który zna się z panem Szereniukiem.
~do 21:11 3-08-2007 22:43
Wezyrze – tak, masz rację boli ich wszystkich razem. Masz rację, że Z–ca Prezydenta ma być bez układów i zobowiązań ... tylko czemu taki bufon?!? Oj... będzie dużo patetycznych mów, planów, wystąpień, mowy–trawy ... a potem już będzie koniec kadencji i stan zero! albo mniej!!! Szkoda.
~Kałasznikow 3-08-2007 22:44
Do PROPOZYCJA DLA KRYTYKUJĄCYCH. Proponuję na vicka Kononowicza, imię nie pamiętam, ale wszyscy wiedzą o kogo chodzi. Będzie on dobrze realizował politykę, którą sam też głosi: NIE BĘDZIE NIC.
~obserwator III 3-08-2007 22:53
Można się cieszyć,że decyzja nareszcie zapadła.Smuci fakt,że wśród elity PO w Jeleniej Górze nie znaleziono osoby godnej piastowania tej funkcji.A geografów w naszych szkołach dostatek.Szkoda że znowu kilka miesięcy minie bo nowy będzie się uczył Jeleniej Góry.Sądzę,że Panie/Panowie ze WM oraz LiD a także PiS będą się uważnie przyglądać działaniom teraz już kompletu władzy.Czekamy na przyspieszenie.A podobno Prezydent tak się zmęczył wydaniem tej decyzji,że już pakuje urlopowe walizki.Czyżby wszyscy interesanci znowu będą szturmować drzwi p.Łużniaka.Ale podobno jest świetnie.Z tym optymistycznym akcentem można iść spać.
~gogo 3-08-2007 23:29
A co się stało?
~Jeleniogórzanin 3-08-2007 23:46
Cieszę się że decyzja zapadła w sprawie powołania zastępcy p.Obrębalskiego.Do tej pory był to temat na który przeznaczano niepotrzebnie tak dużo czasu.PANIE OBRĘBALSKI CZAS NA REALIZACJĘ OBIETNIC WYBORCZYCH /wpuszczenie inwstorów do miasta,nowe środki finansowe z UE dla J.G., wody termalne ,itd./ Nigdy więcej tematów zastępczych, mniej sztywniactwa,i więcej szacunku do pracowników URZĘDU MIASTA, bo to oni a nie Szereniuk będą realizowali zadania które stoją przed miastem.
~do wezyra 4-08-2007 0:02
Człowieku mówiąc, że szereniuk jest spoza układu wyglądasz jakbyś dopiero sie urodził, zobaczysz jakie afery będą w jelonce szkoda tego miasta, podzwoniłem już po paru chłopakach i pan K. ma byc szefem mzgk. Szkoda jeleniej, ale może wreście jeleniogórzanie nauczą się tak jak swieradów i powiedza tym pana won.
~Szereniuk to PiS 4-08-2007 0:07
Nie wiem co się dzieje w tej jeleniej, ale ja już nic nie rozumie. Żeby PO nie miało kadry pożądnej tylko wyciągać jakiegos klienta, który tylko patrzy jak się nachapać i nic nie robic. Przecież ci ludzie tworzą mafię miernych nauczycieli pod szyldem PiS lubańskiego, nie sprawdzili się jako pedagodzy to poszli skakać ze stołka na stołek i jeden drugiego ciagnie za sobą oj kiedy to będzie normalnie i wyborcy powiedzą mętom stop
~RRL 4-08-2007 11:44
jeleniogorskie PO bezwolne... Dyskutowalem kiedys na ten temat z jednym z dzialaczy PO z jelonki, pytalem czy musi byc tak ze wszyscy w partii przygladja sie jak im waska elita wszystko dyktuje – obsada rad nadzorczych obcymi, brak koalicji, kolejne afery... pan ten przyznal ze jest to irytujace, wiec i przyznal ze jest jak mowie i zarzekal sie ze do czasu, ze ludzie z PO maja charakter i zareaguja... BZDURA!!! PO w Jeleniej to bezwolne pionki!!!
~Apis 4-08-2007 15:13
Ten manewr to bezczelność.
~bzzz 4-08-2007 15:18
To kolejny gwóźdź do trumny.Jelenia Góra już nie koło Karpacza,ale koło Świeradowa.Notabene podziwiam,jak można w lokalnej telewizji,bez mrugnięcia oka opowiadać rzeczy ,w które nikt nie wierzy.Tylko kandytaci na posłów tak potrafią.
~Matylda 4-08-2007 15:59
"Wezyr" ty chyba żyjesz w innym Świecie . Po co mieszasz do tego ludzi z SLD to nie oni podjęli tę głupią i szkodliwą dla miasta decyzję , a że ją zdyskontują na swoją korzyść to pewne.Tragedia polega na tym ,że panowie Marek–Jurek potrafią rozmawiać ze swoim szefostwem z Wrocławia wyłącznie na kolanach ,a to nie najlepsza pozycja. Byłam zażenowana , gdy zobaczyłam ojców naszego grodu rozdajacych w godzinach pracy (?) na ulicach bibułę ,którą im przywiózł Grzesiek z Wrocławia. Wstyd i żenada !!!
~do Matyldy 4-08-2007 18:09
Ty Matyldo nie bądź taka zażenowana rozdawaniem bibuły w godzinach pracy, bo swego czasu sama to robiłaś (też w godzinach pracy). O Marku–Jurku i ich szefostwie było wiadomo od początku, akceptowałaś to! i popierałaś! Teraz – nawet jak nie po drodze Ci z planami PO – to szanując siebie (potrafisz?) ... zamilcz!
~Lewica i Demokraci. 4-08-2007 19:48
"Wezyr"– sądzisz że decyzja w sprawie powołania zastępcy to krok do przodu?
~obserwator 4-08-2007 20:01
Jestem zdumiony tymi nieprawdziwymi informacjami.Nic prawdy w tym że nowy burmistrz Swieradowa dogadał się z sasiadami.O tym że dogadałsię to on sam tak uważa. Prawda jest inna.Nie prawdą jest że zatrudniał koleśi.Wiele spraw które są tu poruszane są zwykłą bzdurą i nie prawdą.Mieszkańcy świeradowa rosądni głosowali na p. Szereniuka.Kąbinatorzy i nie dokońca uczcziwi na obecneggo za obietnice rozdawania tego co jeszcze pozostało po nie rozdanym przez poprzednika p. Szereniuka.P. Szereniuk jest wjątkowo kompetentnym człowiekiem na to stanowisko. Gratulacje dla p.Prezydenta że udało mu się pozyskać osobę taką po latach miernoty kadrowej zatrudnianej w tym mieście zasiedzianym przez ludzi z układu. Zapytacie jakiego to powiem.Od dawna propaganda organizowana przez ludzi układu będzie opluwać i krytykować. P. Sereniuk jest doskonałym samorządowcem. Najważniejsze to to że jest uczćiwym człowiekiem i nie dz się wciągnąć w zadne układy. Brawo P. Prezydencie. PS Za wolno zmienia Pan nieudolnych ludzi w tym mieście.Nic nie zrobili inic więcej nie zrobią. Potrzeba nam nowej wizji.Zatwardziali nic nie wymyślą. Apeluję do rosądnych mieszkańców!!! To co wypisują na tym forum oczerniając nowggo V–ce Prezydenta to bzdury i nie prawda.Postaram się odpowiedzieć na te bzdury w następnym wejściu. Jeszcze raz brawo panie Prezydencie!!!!
~Uczony 4-08-2007 21:00
Ja uważam,że ten naganny eksperyment kadrowy,jest przyszłościowo bardzo cenny.Kiedy po odejściu z prezydentury będzie się wypełniać komputerowe gotowce, dotyczące strategii rozwoju innych miast i gmin,bedzie można je wzbogacić o zapisy na temat nowoczesnej metodologii dostarczania jednostkom niechcianych kadr.Jelenia Góra będzie tu przykładem prekursorstwa.
~obserwator 4-08-2007 21:21
Panie obserwator III. Na naukę nigdy nie zapóżno. Dobrze że człowiek będący przy władzy chce się uczyć.Poprzednicy jakoś nie mieli na to ochoty – ba nawet nie chcieli słuchać tego co ludzie rosądni i mądrzy mówili.Panie radny z lubania – niech Pan martwi się o swoje miasto. Proponuje nauczyć się pisać i nie udzielać nieprawdziwych informacji.Ubolewam nad wyborem takich radnych. Nie jest pan wyjątkiem w Swieradowie takich jak pan jest w tej kadencji w brud.Dla "promocyjki"wszystko wskazuje na to że to pani ma bliski kontakt z p. Burmistzem Swieradowa.Podpowiedzi są nieuczciwe.Współpraca z hotelarzami w pani pojęciu to na czym miała by polegać? Zwolnić z podatku? Nie sprawdzaś nie egzekwować opłat należnych gminie.Za popoarcie w wyborach i opłaty obiecane przez następcę dzisiaj upominają się. Jaki jest efekt– mieszkańcy obudzą się z ręką w nocniku.A propos ostatnio Burmistrz nowy Swieradowa był widziany na dyskotece–w innej gminie –czyżby sprawdzał ilu mieszkańców jego gminy tam było? Panie radny Mróz –proszę bez epitetów.Za to cenię pana Prezydenta że ma własne zdanie i nie daje się wciągnąć w dziwne koalicje. Panowie z PIS dosyć. Już pokazaliście w kraju co potraficie.Dajcie spokój. Ządzić trzeba umieć i mieć rozum. Wam go ......e.Panie Ryśiu i p.DO rysia.Słyszeliście dzwon anie wiećie gdzie on.To co wy tu piszecie są to zwyłe bzdury.Nie tu miejsce by mówić o szczegółach. Uważam że osoby moim zdaniem znieważone i wymienione z mazwiska winny wszcząć postępowanie do ujawnienia autorów tych pomówień i ich ukarania.
~obywatel 4-08-2007 21:29
Do uczonego? Ty jesteś uczony w mowie, czy w piśnie?Jak w mowie to– słucham?...... No widzisz – nie jesteś uczony w mowie, bo nic nie poeiedziałeś. Więc nie pisz bzdur.
~normalny 4-08-2007 21:32
Popieram obserwatora. Powiem więcej, ludzki jad przetopi stal.
~mieszkaniec świeradowa 4-08-2007 21:36
Czy to prawda że ta pani w ZGK to babcia byłego dyrektora ? Mówią ludzie że nie.To prawdopodobnie rodzina aktualnego burmistrza.
~obserwator 4-08-2007 21:51
P. Szereniuk nie przejmuj się pan tymi co żle piszą. Jest to margines społeczny.Są to ludzie którzy nic w życiu nie osiągneli i nic nie potrafią zrobić.Frustraci. Brawo dla Prezydenta.Ciekawi mnie do czego posuną się ci nieudacznicy?Tak zwane "chwasty mocznikiem podlewane".
~do wezyra i obserwatora 4-08-2007 22:15
Popieram. To wielkie "m"ydło co pisze te bzdury,. to buraki nie "wyrudowane". Przyjdzie jeśień i ich się wykopie. Dość SLD i PiS dolców.Panie Obrębalski i Panie Szereniuk nie przejmować się robić swoje. Jedna uwaga!reagować na uwagi mieszkańców.P.Prezydencie niech pan słucha ludzi mądrych.Nie koniecznie z PiS. Idzie jeśień i "kaczki odlecą
~radny 4-08-2007 22:22
nie rozumiem co to znaczy "chwast mocznikiem podlewany" czy może mi ktoś wyyłumaczyć"
~DO OBSERWATORA 5-08-2007 0:31
JAK PISZESZ I DAJESZ RADY TO SIĘ PODPISZ Z IMIENIA INAZWISKA –tchórzu.
~do obserwatora 5-08-2007 1:11
Jak na obserwatora to jesteś trochę cienki. Jestem zaskoczony twoimi pogladami, że P, Szereniuk jest kompetentny, ale mówmy o faktach – skłócił gminy, – zatrzymała a wręcz cofnął rozwój gór izerskich, – zapaść finansowa spółek gminnych, – brak dialogu z mieszkańcami o ich potrzebach, – brak dialogu z "hotelarzami", sprawa traktowana wybiórczo tylko dla swoich, – zasłanianie się kredytem "gazowym" = nic nie robimy, – dopiero pod koniec kadencji aby czyms błysnąć zaczął kombinoać jakby upiekszyć świeradów – skutek mierny (co można zrobić w trzy miesiące), – zatrzymany rozwój szkół – brak remontów (drogi, domy, obiekty uzyteczności publicznej) jak ktos nie wierzy to niech zobaczy jak wyglada urząd gminy po rządach P. Szereniuka, – zniechęcenie inwestorów do inwestowania, – totalna i bezsensowana wyprzedaż gruntów gminnych (bystrzacy wiedzą o co chodzi), – notoryczne nie odpowiadanie na apele radnych i mieszkańców, – praktycznie uwalił statuy uzdrowiska – i inne można wymieniać godzinami aż do znudzenia Padło tutaj wiele pytań z jakiej opcji on jest. Jest to wolny ptak szukający zawsze ciepłej posadki, ale generalnie na chwile obecną scisle związany z PiS–em (nie jest członkiem, to go nie interesuje, chce tylko stołków). Padło tutaj wiele treści wręcz obraźliwych na temat obecnego burmistrza. Powiem wprost wreście świeradów doczegał się porządnego gospodarza, który widzi interes gminy a nie tylko swój i swoich kolegów. Panie obserwator zapewniam pana że ządy Szereniuk w Jelenie to będzie jeden wielki ciąg afer, desant różnej maści ciemnych typków mieniących się fachowcami (jest tego dobr strona medalu, powiat lubńskich może wreści pozbedzie się tych typków – współczucia innym).
~sic 5-08-2007 1:13
Ej obsrwator a czy burmistrz ma zabronione korzystać z miejsc użyteczności publicznej tj. m.in. dyskotek, a tak po prawdzie to radny z lubania napisał prawdę
~Obywatel J. 5-08-2007 7:30
Szanowni Jeleniogórzanie!Niesszczesciem Polski jest jej partyjnośc.Czyli TKM.Znaczy to, że od czsów PZPR nic się nie zmieniło.Partia nasza najwazniejsza.Polska powinna być samorzadna.O tym co się dzieje w mieście nie decyduje Wasz Prezydent tylko układ partyjny: Schetyna,POKÓJ,Wasz Prezydent.Pan Szereniuk to kolega Pana Pokoja i w tym tkwi cała tajemnnica tej nominacji.Nominacja ta wyraz pokazania Wam kto tu rządzi. Szkoda, że w tak ciekawym nieście ddzieją się takie idiotyzmy.Przypomina to czasy z komuny kiedy przywożono w teczkach urzędników.Wam podrzucono "jajo" w postaci Pana Sz.Zacznijcie do cholery myśleć i decydować o Waszym mieście sami a nie narzekać.
~Do mieszkańca Świeradowa 5-08-2007 7:57
Stosunki feudalne skończył się w Świeradowie wraz z ostatnimi wyborami, jeśli tego nie zauważyłeś to nic na to nie poradzę. Ale teraz mogą one zapanować na dobre w Jeleniej Górze. Przestrzegam przed niektórymi kumplami pana Sz. Jestem pewien że bedzie ich promował w JG na przykład jednego już wcześniej wymienionego od którego Świeradów dopiero co odetchną, jeszcze trochę sie posprząta i będzie można zapomnieć.
~do obserwatora 5-08-2007 8:16
twój język cię zdemaskował. to jest język stronników Sz.
~do Lewica i Demokraci – wezyr 5-08-2007 8:27
Za to zmiana nazwy na Lewica i Demokraci to krok do przodu, nie? Panom z PZPR/SLD – do widzenia. Co zrobiono dla zwykłych jeleniogórzan w poprzednich latach? Wiecie co o poprzednich "panach" mówią ludzie ? Czy nadal jak za dawnych "dobrych" czasów słodzicie sobie życie słowami pochwał zależnych od was...
~głupi rolnik do radnego 5-08-2007 9:08
Chwast to chawast, roślina nikomu nie potrzebna ale tlen daje.MOCZNIK TO NAWÓZ Z 46% AZOTEM aby roślina rosła duża i "głupia".reszta tłuaczenia według własnej fantazjiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!
~Tryton 5-08-2007 9:52
Przeraża mnie ogrom złośliwości i jadu sączący się z postów drogich internautów. Dla mnie sprawa jest prosta i jasna; pan prezydent dobrał sobie takiego zastępcę jaki mu pasował i będzie ponosił razem z ze swoją formacją odpowiedzialność polityczną za wszystko co ów zastępca zrobi lub nie zrobi. Przerażające jest to, że nawet nie pozwala się panu Szereniukowi ani nic zrobić ani nie zrobić, aby już mieć o nim "wyrobione zdanie" Ja wiem, że piszący tutaj mieli własnych kandydatów na ten stołek i cichą nadzieję na inne rozdania. Nietórzy z nich już nawet dzielili pewnie w myślach stołki i usadzali na nich siebie i swoich znajomych, stąd rozumiem głęboką frustrację różnych środowisk, której wyraz dają pisząc anonimowo różne złośliwości na forach internetowych. Dobra rada dla nich z mojej strony może następnym razem nie przelictytowywać w trakcie negocjacji koalicyjnych. A osobno do wielbicieli WM; może teraz zamiast pienić się, wypadało by odszczekać zaklinanie się na wszystkie świętości, że wiceprezydentem będzie Józef Kusiak, oraz że "trwa cicha koalicja z LiD" pozdrawiam i życzę wszystkim więcej dystansu
~do moderatora forum 5-08-2007 11:42
Proponuję zmiane zasad dyskusji i zlikwidować formę anonimową a wprowadzić dyskusje z nazwiska i imienia. Jawną . Anonimowa forma jest to obrzucanie się błotem. Raz obrzucony błotem nigdy się z niego nie umyje.Coś zawsze pozostanie. Na anonimowej dyskusji p. Szereniuk przegrał wybory w II turze 30 głosami.Nowy Burmistrz po wyborach natychmiast "dyskusje"anomimową zlikwidował.Uważam że forum dyskusyjne jawne jest potrzebne by mieszkańcy mogli zgłaszć swoje uwagi w sprawach ich interesujących. Np. prowadzonych inwestycji w mieście, ich lokalizacji, by niebudowano cmentarzy w najgorszej z możliwych lokalizacji. Nieróbstwa,przykład ogrodzenie tego cmentarza za duże miliony nasze.Co z krzyżami z tego ogrodzenia wyrwanymi przez grupy satanistów i narkomanów spotykających się w nocy i wieczoramina parkingu przed tym cmentzrzem.Należy rozmawiać i pytać władze co robią służby miasta że nie widzą wyciekających fekali prawie w centrun uzdrowiska przy parkingo na przeciwko banku PKO BP.Gdzie były służby inwestora przy układaniu kostki w Cieplicach. Dzisiaj pozapadanych , ludzie starsi i mniej sprawni potykają się.A mamy sanatorium narządów ruchu. Morze jest to w ramach rehabilitacji. Co z krawężnikami gdzie kierowcy zozbijają samochody? Gdzie inż. kontraktów wysoko opłacani urzędnicy zWarszawy? Tolerują takie wykonastwo dróg i ulic jak te w Cieplicach na ul. Lubańskiej. Pan Panie Prezydencie obiecał że osobiście dopilnuje i wykonawca znieni nawierzchnie. A co robi? Dokłada kolejne "dziury" w postaci studzienek i krat ściekowych. Jest tysiące spraw do zrobienia .I to jest pole do szerokiej dyskusji a nie obrzucanie się błotem.Nie widziałem nigdzie w Polsce tak wysokich znaków drogowych jak u nas w J. Górze i Cieplicach. Odwieczny brud w mieście, spadające tynki z elewacji przy ul. Wojska Polskiego.Opryskliwi urzędnicy, niekompetentni członkowie Rad Nadzorczych z nominacji politycznej.Dyskutujmy w otwartej formie. Nie wstydźmy się własnego nazwiska lub nr pesel.Ta prowadzona dyskusja czy ten pan to taki a ta pani taka jest bezsensowna.Jesteśmy narodem zawisnym lubiącym cieszyć się z czyiś niepowodzeń. Korzynski Tomasz z ul.Cieplickiej
~obserwator III 5-08-2007 11:48
To chyba nie o pieniactwo chodzi ale o dyskusję nad posunięciami władzy.A to społoczeństwu jest dane w myśl demokracji.Problem polega na tym ,że Prezydent co innego mówi a co innego robi.1.Miejsca pracy dla młodych mamy ich w Jeleniej Górze świetnie wykształconych ogrom ,tak mówiono w kampanii wyborczej.Po roku gdzie to odmłodzenie jeleniogórskie desant na naczelnika z Kowar,na vice Prezydenta ze Świeradowa pozostały układ bez zmian lub w sądzie.2.Rozmawiamy z PiS i WM koalicja bliska i co klapa.Czyżby problemy z porozumiewaniem się.Marazm to jest to co jest wszechobecne w Jeleniej Górze.
~Do –wezyr 5-08-2007 12:07
Jesteś stronnikiem opcji/nie będę zgadywał jakiej/ która nie pamięta jak wyglądała Jelenia Góra 10 lat temu.To dzięki zazngażowaniu się wielu osób bezpartyjnych, partyjnych, podmiotów gospodarczych, pracowników instytucji podporządkowanych Urzędowi Miejskiemu i Prezydentowi udało się zrobić wiele dobrego,to jeszcze zostało dużo do zrobienia w naszej kochanej Jeleniej Górze,i tak aż do końca świata.Obecna ekipa przynajmniej niech trzyma taki poziom jak te po 1990r. to będzie ok.Mówmy pozytywnie o ludziach , to wtedy będzie lepsze nastawienie do wszystkiego co w naszm mieście należy zrobić.WIĘCEJ OPTYMIZMU PANOWIE I PANIE.
~Twardy 5-08-2007 12:21
Zdumiewa mnie głupota polityczna Obrębalskiego. Najpierw całkowicie odciął się od osób wspierających go w kampanii wyborczej. Nie utworzona została żadna koalicja – wszystkie konkurencyjne ugrupowania są w coraz wyraźniejszej opozycji. Teraz nowy vice, o którym nawet lokalne władze z PO nic nie wiedziały. Dokąd to zmierza? Wcześniej czy później zostanie wystawiony za to rachunek Obrębalskiemu.
~wezyr 5-08-2007 13:18
Jak obecna ekipa będzie trzymać przynajmniej taki poziom jak poprzednia – to przegra wybory. Tak jak poprzednia. "Pokrzywdzeni" z PZPR/SLD/LID – zrozumcie to już koniec. Nawet jeśli LID dojdzie do władzy TO NA WASZE NAZWISKA NIKT JUŻ NIE ODDA GŁOSU. Na nic zmiany nazw i nagłe krytykanctwo wszystkiego. Trzeba było pracować przez ostatnie 8 lat
~Psycholożka 5-08-2007 13:38
Słyszałam kilka wywodów M.O. na żywo.Ten styl wypowiedzi,mimika,fizjonomia,sposób konstruowania zdań i tzw."ogólny odbiór" ,nie budzi zaufania.W każdym razie samochodu bym od niego nie kupiła.
~Knur 5-08-2007 13:43
Zauważcie Państwo,że prezydent przeprowadził tę kontrowersyjną operację w czasie,gdy Rada Miejska jest na urlopie.Nie obradują komisje,nie funkcjonuje żadne forum,gdzie radni zazwyczaj artykułują opinie,nie ma "oka i ucha",jakim jest WSpólne Miasto.Zawsze mówiłam:"nieudany prezydent – wybitny strateg".
~Czynownik 5-08-2007 13:56
Wbrew powyższym opiniom ja się cieszę z tej nominacji.Może nareszcie będzie można się dostać; może nareszcie zdołam cokolwiek uzgodnić;może ten nowy będzie miał czas;może podjęte będą decyzje lepsze lub gorsze – ale jakiekolwiek;może cokolwiek...
~wezyr 5-08-2007 14:16
... i te smutne miny Panów z niech im będzie LID–u idących korytarzami UM. Łza sie w oku kręci.
~Do wyzera 5-08-2007 14:17
Nie dość że nie potrafisz czytać ze zrozuminniem co się do Ciebie pisze, to dochodzę do wniosku że masz słabiutki wzrok i to przynajmniej od 8 lat.Czy naprawdę nie widzisz inie słyszysz co się zrobiło w J.G.po 90 roku?Idż na urlop i się zrelaksuj.Przyjemnego wypoczynku życz bezpartyjny fachowiec.
~Do wyzer 5-08-2007 14:31
My pracowaliśmy skutecznie /inwestycje , środki finansowe z U.E. itd / nie tylko przez ostatnie 8 lat, ale zawsze dla mieszkańców.A tacy jak Ty potrafili tylko intrygować, kłamać, obrzucać błotem i uprawiać tani populizm. Takich ludzi Jelenia Góra nie potrzebuje.Jak jesteś z J.G. to proponuję ci pracę w Bolesławcu, tam już jeden taki z J.G. pracuje.
~kędzierzawy 5-08-2007 15:47
No i mamy w Jeleniej rządy łysych!!!!
~wysoki 5-08-2007 16:28
i do tego z "metra ciętych"
~Łysy 5-08-2007 17:10
Dlaczego nikt nie mówi jaki komunikat wysyła mieszkańcom Jeleniej Góry prezydent który: – prawie rok zwleka z wyborem wiceprezydenta. – posiadając i w swoim zapleczu politycznym i wśród tzw bezpartyjnych fachowców co najmniej kilku kandydatów. – nie posiadając większości w radzie bierze wiceprezydenta z nikąd – nie buduje koalicji. – bierze człowieka o dość wątpliwym dorobku, bardzo wątpliwym doświadceniu w zarządzaniu gminą w dodatku prawie o połowę mniejszej od gminy Podgórzyn (Świeradów liczy ok. 4500 mieszkańców a Podgórzyn prawie 7800) – bierze człowieka o brak jakichkolwiek sukcesów w tym zarządzaniu, które uzasadniły by taki awans (w poprzednim sezonie w Świeradowie stały wszystkie wyciągi narciarskie – nie z przyczyn technicznych lecz formalnych, zabagnione spółki gminne itd.) – może p Szereniuk ma jakieś szczególne talenty lub sukcesy a przynajmniej wykształcenie w kierunku działów którymi będzie zarządzał. – Wystarczyło sprawdzić jakimi osobami pan Sz się otacza – już to powinno dać wiele do myślenia. JA NIE MUSZĘ ZGADZAĆ SIĘ Z DECYZJAMI PREZYDENTA ALE MUSZĄ BYĆ DLA MNIE CZYTELNE. JEŚI KTOŚ TEGO NIE ROZUMIE TO POLITYKA NIE JEST DLA NIEGO CO ZOBACZYMY W NAJBLIŻSZYCH WYBORACH. STRACI NA TYM CAŁA FORMACJA – CO WCALE MNIE NIE CIESZY.
~do Tomka 5-08-2007 17:44
Popieram caałkowicie .Jeden z nilicznych mądrych wypowiedzi. Popierajmy takie głosy w dyskusji. Nic dodać nic ująć.Brawo panie Tomaszu.
~do Łysego 5-08-2007 17:49
Załóż beret bo resztki ci wyparują.
~Farbowany 5-08-2007 17:57
Ktory z nich Obrebalski, Łużniak, Szereniuk,jest KAMELEONEM !
~Zyciowy 5-08-2007 18:48
Odrębalski miał dwie możliwości albo zrobić cos dla Jeleniej wówczas jego decyzje byłby przejrzyste i oczekiwane przez ogół itd. lub wybrać droge nachapania się wówczas bedzie wokół siebie gromadził ludzi pokroju p. Szereniuk którzy wiedzą jak się nie narobic a zarobić. Jak jest każdy widzi
~Korzyński na wiceprezydenta! 5-08-2007 21:05
Korzyński Tomasz na kolejnego wiceprezydenta! Plecie jak prawdziwy polityk!
~magic 5-08-2007 22:06
Nic dodać do tego co napisał "Łysy". Jego a...liza jest powalająca i druzgocącą dla Prezydenta. Człowieku odejdź zanim wszystko zepsujesz !!!
~wezyr 6-08-2007 0:31
Dobroczyńcy z PZPR/SLD/LID – może ci co nie mieli z wami kontaktu uwierzą wam bądź będzie im obojętne. Ci co kontakt mieli dziękują opatrzności, która wymiotła stary układ z urzędu i miasta.Szkoda tylko, że nie wprowadzono w Polsce rozwiązania czeskiego. Dawno by nikt nie pamiętał pewnych nazwisk. Jakoś dziwnie te wasze 8 lat społeczeństwo nie doceniło. Nie odczuli czy co tego naszego małego lokalnego dobrobytu. Może byli w tym czasie w Meksyku. Co do Bolesławca... no cóż Panowie ta wasza opcja powinna co najmniej choć to za blisko, być wyeksmitowana nawet na koszt podatnika na Białoruś. Co do lat po 90 roku. Jasne, taaa... to dzięki wam coś w Polsce i Jelonce zmieniać się zaczęło.Gdzie byliście przed 90 rokiem ? Jakoś cisza. Pochwalcie się ile i co zrobiliście. Bo tak naprawdę każdy wie , że te wasze /inwestycje , środki finansowe z U.E. itd / to normalna kolej rzeczy w państwie, gdzie obala się dyktaturę jedynej słusznej i gdzie wchodzi normalność budując wszystko od nowa.
~Do wezyr 6-08-2007 7:13
To co piszesz to , a jeszcze gorzej jak tak postępujesz, to nastojaszczy BOLSZEWIZM.Na urlop chłopie , na urlop.
~wezyr do 07.13 6-08-2007 8:46
Może i potrzebny urlop. Wy urlop macie przez całe życie. Dobrze płatny. Tylko teraz zaszczytów mniej.
~do wezyra 6-08-2007 9:54
Wezyr po części z tobą się zgadzam, ale używasz złej klasyfikacji ludzi, a tak a propo na otrzeżwieni powiem tobie, że właśnie Pan Odrębalski i Szereniuk byli członkami pewnej słusznej parti. Jaki ten świat dziwny jest. Pewnie jak by dobrze poszukać to i dopisać do nich można szyld TW.
~zmartwiony 6-08-2007 9:57
Jelenia nie miała jak do tej pory dobrego gospodarza, ale jak widać po ruchach P. Odrębalskiego napewno do 2010 roku mieć również nie będzie. Chyba, że wcześniej będą jakieś wybory i wymiota cwaniaków, ewentualnie prokuratura zacznie pracować tak jak powinna.
~wezyr – do 9.54 6-08-2007 10:44
Mój ojciec też był. Nie zmienia to faktu, iż był człowiekiem z zasadami. Człowiekiem swojego czasu można powiedzieć wpływowym w pewnym środowisku. Teraz jeszcze wielokrotnie słyszę od ludzi, że to był ktoś. Komuch ale ktoś. Natomiast panowie o których piszemy dali się poznać jako zadufani w sobie nie liczący się z nikim . Wszystko pięknie i ładnie na zewnątrz. Niejeden urzędnik odczuł na własnej skórze sposób traktowania ludzi przez opcję miejmy nadzieje idącą w zapomnienie. Choć gwoli sprawiedliwości to nie opcja ale czasem nazwiska ją reprezentujące maja wpływ na to jak ludzie głosują. To mnie martwi program programem, ale ludzie... Cieszyć się tylko trzeba, że Obrębalski i Łużniak poszli po rozum do głowy i dali stanowisko osobie spoza Jelonki, może nie da się wplątać w gierki toczone od lat. Tak jak nie dają się wplatać Obrębalski i Łuzniak. Krytykują ich ci co boją się ich.
~do 10.44 6-08-2007 11:38
nie mam żadnego powodu żeby się bać tych panów a czuję się bardzo zawiedziona ich posunięciami. To że nie idą w układy to taka sama prawda jak spełnianie obietnic wyborczych kierowanych do potencjalnych wyborców, zapewnienia o wyokrzystaniu ich potencjału zawodowego. Mogą jedynie czekać na miejsca zwalniane przez młodych emerytów wypychanych na siłę i za płace na granicy płacy minimalnej. Jak będzie coś lepszego to i tak to miejscze będzie dla swojego – przykład dzisiejsza informacja o wyborze prezesa Wodnika. Najpierw pchnięto do rady nadzorczej a potem od tyłu na fotel prezesa.
~Do wyzer 6-08-2007 11:40
Panie kolego konkrety proszę.Bezpartyjny fachowiec.
~do wezyra 9.54 6-08-2007 11:52
Wezyr rozumie twoje intencje, ale znam p. Szereniuk osobiści jak ich całą ekipe i niestety muszę ciebie rozczarować teraz to dopiero zaczną się układy i układziki, wszelkie decyzje zaczną być podejmowane w zależności kto kim jest, jakiem ma układy, a nie jakie są potrzeby jeleniej, koszt wzrosną maksymalnie jak to jest mozliwe itd, a do tego zostanie wprowadzona atmosfera nieufności podejżliwości, skłócanie itd. Podsumowując według mnie jelenia wpadła z deszczu pod rynnę.
~wezyr do 11.52 6-08-2007 12:48
Konkrety... żartujecie sobie. Wychodzą stare nawyki. Teczkę chcecie założyć ? Nic nie boli tak jak oddanie władzy. Miłego dnia.
~do wezyra 6-08-2007 13:15
Żal mi ciebie, sądziłem że myślisz, ale jak widzę jesteś zaszufladkowany w pewne teorie "myslenia"
~do wyzer 6-08-2007 14:54
Jak piszesz Twój ojciec był komuch ale ktoś. A Ty ?
~do wszystkich 6-08-2007 19:26
jesteście żałośni!!!!! wstydu nie macie, os.aj murki.Dziwię się p. Konradowi P. że nie posłuchał p. Tomasza.
~bary33 7-08-2007 19:58
CHCIAŁEM COŚ O SZ. NAPISAĆ ALE JUŻ WYSTARCZY. WIECIE KTO TO TAKI...
~liza19xxx@op.pl 8-08-2007 16:54
Mieszkańcy Świeradowa Go nie chcieli, ponieważ niewiele zrobił dla miasta a z urzędu zrobił twierdzę , gdzie trzeba było si ę zapisywać na specjalne listy, żeby coś załatwić!!!!!!!!!!!!!! Skandal– dobrze, ze sobie poszedł...
~zuza 8-08-2007 22:50
No to w jelonce jest fatalnie a może byc jeszcze gorzej.Zamiata sie co lpszych fachowcow z ratusza a wokól jak i na calej 1 maja brud,balagan,tego za Kusiaka nie bylo.Czekamy na debaty,ktore kson ma organizowac we wrzesniu.Pewnie nie bedzie tak radosniejak ostatnio w relaksie i to bez wspolnego miasta.Chyba,ze zamiast Bednarskiego na klopoty...Szereniuk.Ale watpiem.
~bogo 9-08-2007 9:17
WM nie uczestniczy w tych debatach ze wzgledu na zlamanie regulaminu przeprowadzania debat przez KSON i Pania Jakubiec.
~do zuzy 9-08-2007 10:01
Zuza nie licz na konkretne wypowiedzi Szereniuk, będzia dziamgał cmokał i tylko tyle się od niego dowiesz, facet jest objawem komletnego braku wiedzy i kompetencji, interesują go stołki i kasa jak się z tym wiąże. Z tego co słyszałem ma się zająć Cieplicami = krach Cieplic tak jak Świeradowa za jego rządów.
~do "do Zuzy" 9-08-2007 11:26
"Krach Świeradowa za jego rządów" ? Ciekawe, to właśnie za jego rządów Świeradów rozkwitł – mimo, że w opinii wielu nie była to jego zasługa. Za to teraz, pod nowymi rządami Świeradów może się poszczycić rowojem i perspektywami, że ho ho ... . Duża część hoteli i pensjonatów nie ma gości wcale bądź na katastrofalnym poziomie. Niektórzy właściciele hoteli musieli obniżyć o ponad połowę cenę za pobyt, by zachęcić turystów i kuracjuszy – a i tak obłożenie miejsc jest poniżej 50%. Prawdą jest to, że na rozwój Świeradowa miał wpływ ktoś zupełnie inny niż burmistrz czy ktokolwiek inny z "rządzących". Niestety ów pan w zeszłym roku zwinął swój interes i przeniósł się inne rejony Polski.
~do "do"doZuzy"" 9-08-2007 12:11
Chyba żes w innym Świeradowie był bo nie wiesz jak jest. Tak jak teraz Świeradó się rozwija za obecnego burmistrza to chyba możn tylko porównać do sytuacje przed 45 rokiem. Ten twój tekst świadczy, że albo jesteś bardzo stronniczy albo pochodzisz z innego Świeradowa (mam na myśli Świeradów za czasów Szereniuka), a tak na marginesie przyjedz do Świeradowa i zobacz ile jest turystów i jakie inwestycje są prowadzone.
~hotelarz 9-08-2007 12:15
"do Zuzy" ty nie wiesz co piszesz ja prowadzę zapisy kuracjuszy już na 2009 rok bo na 2007 i 2008 nie mam juz wolnych miejsc. Skąd ty takie informacje masz? Zobaczysz jak Szereniuk w Jeleniej wyciągi pozamyka i zacznie "polepszać" uzdrowisko.
~dość tych kłamstw 11:26 9-08-2007 12:26
Jeżeli "do Zuza 11:26" tak mówisz i jest to prawdą to zdaj sobie sprawę, że zato odpowiada właśnie Pan Szereniuk za którego czasów zamykano wyciągi, nie promowano miasta w polsce i zagranicą (daj mi przykład czy np. w rzeczpospolitej, gazecie wrocłwskiej itp telewizji był kampanie reklamowe świeradowa. Turysta jak przyjeżdza to chce mieć jakieś atrakcje np. dobrze oznakowane szlaki turystyczne, a przecież za Szereniuka po Domem Zdrojowym zlikwidowan "rozpiske" szlaków (ile czasu do stogu i jakim szlakiem itd.) Turyście nie porzyjeżdzaja po to, zeby podziwiać wątpliwą urodę Szereniuka, a tylko tyle gwarantował.
~do "do Zuzy" 9-08-2007 15:05
Zgadza się – nie pochodzę ze Świeradowa. Ale jestem z nim związany rodzinnie. I dlatego przez ostatnie lata odwiedzając często to miasto widziałam jak się świetnie rozwijało. Nie stało się to od momentu nastania nowego burmistrza, tylko od kilku lat. W swojej opinni nie twierdziłem, że miasto rowinęło się dzięki poprzedniemu włodarzowi. Wręcz przeciwnie, napisałem iż dużą zasługę (jeśli nie największą?) miał w tym względzie poprzedni właściciel hotelu "Pod Jeleniami" – świetny menager i businessman, który to zapewniał wielu hotelom kuracjuszy i turystów z Niemiec. To on wypromował miasto jeżdżąc po Niemczech i prezentując walory Świeradowa. A odnośnie braku gości w niektórych hotelach – mógłbym podać konkretne przykłady, ale wywołałoby to ciąg odpowiedzi od "oburzonych". Wiam, że w poprzednich latach popełniono wiele błędów. Ale nie bądźcie tacy obłudni – wiele z tych błędów było konsekwencją poprzednich ekip (kto sprzedał wyciąg firmie LamaGold, która z turystyką nie ma nic wspólnego, jak to się stało że najdłuższy wyciąg stał się "ofiarą" bandyckich porachunków – czy za to odpowiada pan Szereniuk?). Nowy burmistrz ma wiele do zrobienia i jako bywalec Świeradowa życzę mu powodzenia. Mam jednak świadomość, że to młody człowiek bez doświadczenia i obawiam się, że za te kilka lat wy też będzieć pastwić się nad nim niczym hieny.
~do 15:05 9-08-2007 19:18
Piszesz troszkę obłudnie bo w tym temacie nie chodzi jak się Świeradów rozwijał, ale jaki gospodarzem był Szereniuk i niestety był złym gospodarzem, absurdem jest, że Lasy Państwowe na terenie gminy więcej zrobiły dla odwiedzających ten region niż Szereniuk. Ty jesteś stałym bywalcem, a ja tu mieszkam i przy okazji ma możliwość porównania czech oraz karpacza i szklarskiej i nie ukrywajmy Szereniuk wprowadził można rzecz mafijne układy oraz marazm w gminie. W skali od 1 do 10 dostaje od mnie –10. Sam wyżej potwierdzasz, że właściciel hotelu promował swieradów, a w końcu mając dość tego układu zawinął żagle ze świeradowa, a ja się pytam gdzie był Szereniuk przecież on odpowiadał za gminę i on powinien ją promować. Nie miał w tym interesu? Brak dodatku ekstra od hotelarzy? Tu leży problem.
~moja opinia 9-08-2007 21:18
w rozwoju miasta mialy znaczenie warunki zewnetrzne a decydujące wenetrzne. Wrunki wewnętrzne wyemigrowaly za czasów p. Szeremiukaa,]. Co zostałow ???
~Co zostało?? 10-08-2007 9:21
Ano skłócenie gmin ościennych ze Świeradowem przez Śzereniuka i totalny bałagan
~do "do Zuzy" 10-08-2007 13:02
Co oznacza skłocenie gmin ościennych ze Świeradowem? Kto się z kim kłócił? Kto na kogo się obraził? Według mnie kłócić się można z żoną, z dziecimi, z kolegą, ... . W sprawach businessowych jest walka o interesy i zyski. A jeżeli ktoś w takiej walce czuje się urażony i obraża się na przeciwnika – to znaczy, że nie powinien brać się do prowadznia żadnej działaności. Jeżeli włodarze ościennych gmin obrazili się na Świeradów to według mnie źle świadczy o nich. To co, teraz pani X z urzędu w Mirsku nie odezwie się do pana Y z urzędu w Świeradowie, bo pan Szereniuk chciał skrzywdzić gminę i odebrać jej część obszarów? (Niegrzeczny Zbysiu, fe niegrzeczny) No wybaczcie, to jakaś paranoja i kpina. A ja po rządach Szereniuka widzę: kwitnące miasto, wyremontowane (przynajmniej na zewnątrz) przedszkole, urząd, nowy parking pod urzędem, pięknie wyremontowany stary MOK, nową oczyszczalnię ścieków, wyremontowaną drogę po ostatniej powodzi. A jeżeli według wielu Szereniuk przez te wszystkie lata był taki fe – to gdzie była Rada Mista? Co w tym czasie robił przewodniczący Rady? Dlaczego nie zrobili nic by pan Szereniuk odszedł ze stanowiska. Gdzieś tu ktoś zapomiał, że ośrodkami samorządowymi rządzą rady (miasta, gminy, powiatu) i to one podejmują (bądź nie) odpowiednie uchwały. Ci na samej górze mają oczywiście coś do powiedzenia, powinni być przygotowani do kierowania zasobami ludzkimi i mieć dar przekonywania ludzi niepodległych, ale jeżeli nie mają wsparcia w radzie to choćby stawał na głowie nic nie będzie w stanie zrobić. Już widzę rekację jakiegoś członka obecnej Rady Miasta jak nowy burmistrz mówi, że jakiś członek rodziny radnego jest partaczem i kombinatorem i np. nie należy mu powierzać odśnierzania miasta zimą bo na dodatek nie ma odpowiedniego sprzętu. Czy ten prawdziwy kunszt elewacji na budynku elewacji nadleśnictwa to też zasługa byłego burmistrza?
~do "do Zuzy" 10-08-2007 14:18
Przepraszam za błąd, który wkradł się w poprzednim komentarzu (emocje ...). Oczywiście chodziło o "odśnieżanie". Z mojej strony kończę dyskusję – urlop : )) Na koniec życzę zarówno poprzedniemu burmistrzowi Świeradowa sukcesów na nowym stanowisku jak i nowemu wytrwałości w trudnych chwilach. A wszystkim (oczywiście sobie też) słonecznej, pięknej pogody przez najbliższe 2 tygodnie.
~zuza 10-08-2007 16:05
tyle z tego,ze na weekend biore rodzine i jade podziwiac piekny Swieradow.
~marysia 10-08-2007 20:06
Hehe,temat dotyczy powiazania p.Szereniuka z Jelenią Górą,a tu widzę,ze Świeradowianie sprzeczają się o nasze władze–hehe.To prawda,ze po zmianie burmistrza ruszyły nowe inwestycje i coś zaczyna się dziać.A to wszystko dlatego,ze nowy burmistrz jest młody i ma głowę pełną pomysłów.
~do marysi 11-08-2007 21:46
święta prawda i dodama od siebie, że chce coś zrobić dla świeradowa, a szereniuk chciał ale tylko dla siebie
~do 13:02 z 10–08–2007 11-08-2007 21:54
Chłopi ty żeś jeżeli uważasz, że parking na 10 samochodów jest sukcesem szereniuk to życzę takich sukcesów jeleniej, a tak apropo taka sama kostak pojawiła się na podwórku czarneckiego oczywiście w tym samym czie przypadek? oczyszczalnie musiał zbudować bo mu WIOŚ kazał nie była to jego inicjatywa, drogi po powodzi to wyremotował i remontuje nadal obecny burmistrz Pan Marciniak, a pozostałe budynki które wymieniasz to nie wyremontował ale odmalował tuż przed wyborami taki pic wyborczy zresztą na niektórych już widać jak kiełbasa wyborcza odpada od budynku.A na koniec powiem, że jest olbrzymią bezczelnością zrzucanie odpowiedzialnści za totalny maraz świeradowa za czasów Szereniuka na radnych ponieważ oni mogą, ale nie muszą inicjować działania inicjuje je wyłącznie burmistrz, a radni akceptują, burmistrz w zaciszu swego gabinetu ma rządzić, a nie spać. BURMISTRZ MA OBOWIąZEK MIEć WIZJE ROZWOJU GMINY, A NIE RADNI ONI TYLKO AKCEPYUJą BąDZ NIE PMYSłY BURMISTRZA.
~zuza 12-08-2007 12:19
bylismy w sobote w Swieradowie Zdroju piekne czyste miasteczko. W pijalni piwa trafilismy na dyskusje o Szereniuku. Nie lubia Go,ale wierza w mlodego nastepce.
~świeradiowianin 13-08-2007 9:51
Zuza a za co go mają lubić, za to że cofnął świeradów w rozwoju, nepotyzm i kolesiostwo.
~"URADOWANA" 16-08-2007 20:56
Wiec gdyby wickiem byl ktos z Jeleniej,bylibyscie uszczesliwieni,tak? Tak "patriotycznie" by bylo,tak?? Hehe!!!!! Ktokolwiek by tym wickiem zostal,i tak chodzi o cieply stoleczek i kase!! A powtarzajace sie pytania,czy w JG nie ma kompetentnych,madrych,itp.A no nie ma... Niestety,to nie WY...
~"URADOWANA" 16-08-2007 20:56
Wiec gdyby wickiem byl ktos z Jeleniej,bylibyscie uszczesliwieni,tak? Tak "patriotycznie" by bylo,tak?? Hehe!!!!! Ktokolwiek by tym wickiem zostal,i tak chodzi o cieply stoleczek i kase!! A powtarzajace sie pytania,czy w JG nie ma kompetentnych,madrych,itp.A no nie ma... Niestety,to nie WY...
~"URADOWANA" 16-08-2007 20:56
Wiec gdyby wickiem byl ktos z Jeleniej,bylibyscie uszczesliwieni,tak? Tak "patriotycznie" by bylo,tak?? Hehe!!!!! Ktokolwiek by tym wickiem zostal,i tak chodzi o cieply stoleczek i kase!! A powtarzajace sie pytania,czy w JG nie ma kompetentnych,madrych,itp.A no nie ma... Niestety,to nie WY...
~do "URADOWANA" 17-08-2007 11:38
Z tego co zauważyłem nie chodzi o te, że Szereniuk nie jest z JG, ale o to, że jest objawem niekompetencji i arogancji, jednocześnie preferujący nepotyzm i kolesiostwo..
~do "URADOWANA" 17-08-2007 11:38
Z tego co zauważyłem nie chodzi o te, że Szereniuk nie jest z JG, ale o to, że jest objawem niekompetencji i arogancji, jednocześnie preferujący nepotyzm i kolesiostwo..
~do "URADOWANA" 17-08-2007 11:38
Z tego co zauważyłem nie chodzi o te, że Szereniuk nie jest z JG, ale o to, że jest objawem niekompetencji i arogancji, jednocześnie preferujący nepotyzm i kolesiostwo..
~zupełnie tak samo 17-08-2007 19:57
jak góra
~zupełnie tak samo 17-08-2007 19:57
jak góra
~zupełnie tak samo 17-08-2007 19:57
jak góra
~Kuba 29-08-2007 23:20
Chciałbym sprostować kilka spraw i pokazać jak wyglądają naprawdę.Kolej gondolowa to nie jest sukces ani Szereniuka, ani Mraciniaka.Gdyby władze Mirska i Świeradowa nie uchwaliły w 1998 roku planów zagospodarowania dla tej inwestycji nie byłoby nic.Różnica polega na tym, że Szereniuk kwestionował możliwość wybudowania kolei,a Marciniak ją wspiera.Szereniuk twierdził, że żaden inwestor nie podejmie się budowy na terenie dwóch gmin,a Marciniak nie widział w tym problemu.Efekty widzimy gminy nie walczą, lecz współpracują, a kolej spokojnie się buduje.Szereniuk rozpoczął, a Marciniak skończył budowę oczyszczalni.Szereniuk wypiął się na podpisane przez swojego poprzednika porozumienie z Mirskiem, zgodnie z którym ścieki miały płynąć kolektorem budowanym przez Mirsk pod granicę ze Świeradowem do oczyszczalni w Mirsku.Szereniuk nie pomógł w odbudowie narciarstwa. Wymarzył sobie narty w Czerniawie, a odrzucił propozycję Mirska wspólnej budowy wyciagu na Świeradowcu.Bo walcząc o góry nie mógł dawać argumentów dla Mirska podejmując jakąkolwiek współpracę.Polityczne nominacje na stanowiska są już chyba normą więc nie należy się dziwić takiej sytuacji.Albo pomoże prezydentowi albo zaszkodzi, odpowiedzialność ponosi on.Niedobrze jeśli straci na tym Jelenia Góra.
~Kuba 29-08-2007 23:20
Chciałbym sprostować kilka spraw i pokazać jak wyglądają naprawdę.Kolej gondolowa to nie jest sukces ani Szereniuka, ani Mraciniaka.Gdyby władze Mirska i Świeradowa nie uchwaliły w 1998 roku planów zagospodarowania dla tej inwestycji nie byłoby nic.Różnica polega na tym, że Szereniuk kwestionował możliwość wybudowania kolei,a Marciniak ją wspiera.Szereniuk twierdził, że żaden inwestor nie podejmie się budowy na terenie dwóch gmin,a Marciniak nie widział w tym problemu.Efekty widzimy gminy nie walczą, lecz współpracują, a kolej spokojnie się buduje.Szereniuk rozpoczął, a Marciniak skończył budowę oczyszczalni.Szereniuk wypiął się na podpisane przez swojego poprzednika porozumienie z Mirskiem, zgodnie z którym ścieki miały płynąć kolektorem budowanym przez Mirsk pod granicę ze Świeradowem do oczyszczalni w Mirsku.Szereniuk nie pomógł w odbudowie narciarstwa. Wymarzył sobie narty w Czerniawie, a odrzucił propozycję Mirska wspólnej budowy wyciagu na Świeradowcu.Bo walcząc o góry nie mógł dawać argumentów dla Mirska podejmując jakąkolwiek współpracę.Polityczne nominacje na stanowiska są już chyba normą więc nie należy się dziwić takiej sytuacji.Albo pomoże prezydentowi albo zaszkodzi, odpowiedzialność ponosi on.Niedobrze jeśli straci na tym Jelenia Góra.
~mirek stolc z kaszub 20-03-2008 2:22
byłem z kolesiem w jednym plutonie i mogę smiało powiedzieć, że to uczciwy człowiek .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group