Środa, 28 lipca
Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora
Czytających: 7663
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Zawsze widoczni

Sobota, 28 października 2006, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 28 października 2006, 14:50
Autor: Angelika Grzywacz
Kotlina Jeleniogórska: Zawsze widoczni
Fot. Maja Kaczmarek, Angelika Grzywacz
Fundacja „Jeleniogórska Akcja Bezpieczna Droga” ufundowała dzieciom odblaskowe kamizelki. Na razie otrzymali je uczniowie z Janowic.

Akcją będą objęte dzieci z klas 1 – 3. – Są najbardziej narażone na wypadki, ponieważ są w takim wieku, kiedy zasady zachowania się na drodze nie zostały im jeszcze wpojone – wyjaśnia organizator akcji Mariusz Synówka.

– Nie rozdajemy kamizelek w Jeleniej Górze, bo taką akcje prowadzi już straż miejska – dodaje M. Synówka. – Poza tym w mieście są chodniki, natomiast w małych miejscowościach dzieci muszą poruszać się poboczem jezdni. Po zmroku nie są one jednak dostatecznie widoczne i wówczas mogą łatwo ulec wypadkowi – zaznaczył.

Fundacja działająca jeszcze jako wolontariat pozyskała sponsorów, którzy zafundowali miastu tabliczki z napisem „Tylko na zielonym dajesz przykład dzieciom”. W tym roku fundacja zrzesza już dwudziestu wolontariuszy i trzech pracowników, Najmłodsza szerząca akcję wolontariuszka, która bardzo czynnie angażuje się w sprawy fundacji, Maja Kaczmarek ma jedenaście lat.

W najbliższym czasie bardziej bezpieczne na drogach będą również dzieci z Jeżowa Sudeckiego, Mysłakowic oraz Karpacza. Również w prezencie dostaną odblaskowe kamizelki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group