Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 10308
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zawsze w pamięci. Trwa Tydzień Papieski

Wtorek, 11 października 2011, 8:28
Aktualizacja: Wtorek, 18 października 2011, 15:54
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Zawsze w pamięci. Trwa Tydzień Papieski
Fot. Organizator
W całej Polsce rozpoczęły się obchody Tygodnia Papieskiego. W Jeleniej Górze ich kulminacja spodziewana jest pod koniec tygodnia. W parafiach będzie można pomodlić się przed relikwiami bł. Jana Pawła II. Odbędą się też konferencja naukowa, warsztaty muzyczne i uroczysty koncert.

Od środy w trzech parafiach jeleniogórskich peregrynować będą relikwie błogosławionego Jana Pawła II. Ich powitanie nastąpi w środę w kościele Matki Bożej Królowej Polski przy ulicy Morcinka. 13 października trafią do kościoła św. Marcina w Sobieszowie, zaś od 14 do 15 października relikwie będzie można adorować w Bazylice Mniejszej pw. św. Erazma i Pankracego.

W dniach 14 – 16 października parafia św. Erazma i Pankracego zaprasza wszystkich chętnych do udziału w warsztatach muzycznych. Zapisać się można, między innymi, na stronie internetowej parafii: http://www.parafia.jelenia-gora.pl/component/k2/item/155-warsztaty-muzyczne.html

Finałem warsztatów będzie niedzielny koncert w Bazylice Mniejszej. W 33. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, o godz. 19. 30 zabrzmi „Oratorium dla życia” w wykonaniu Huberta Kowalskiego (kompozytor i dyrygent), Pawła Bębenka (kompozytor), Krystiana Adama Krzeszowiaka (tenor), Agnieszki Musiał (wokal), Jarosława Wachowiaka (saksofon), Łukasza Damrycha (instrumenty klawiszowe), Łukasza Sobolaka (instrumenty perkusyjne), Piotra Nosala ( gitara basowa). Zagrają też muzycy Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze oraz uczestnicy warsztatów muzycznych.

Także w niedzielę, 16 października, w ramach XI Dnia Papieskiego oraz Dnia Edukacji Narodowej w sali nr 5 Domu Katechetycznego przy ul. Kopernika 1 w Jeleniej Górze odbędzie się konferencja naukowa zatytułowana „Misja szkoły w integralnym wychowaniu dziecka” zorganizowana przez Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze oraz Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Legnickiej.

O 14.30 do konferencji wprowadzi uczestników ks. dr Mariusz Majewski. O 14.40 pierwszy z wykładów zatytułowany „Wychowanie do wolności – Jak wychować mądrych i odpowiedzialnych ludzi?” poprowadzi Agnieszka Lisiecka-Bednarczyk. Na 15.20 zaplanowano wykład Elżbiety Łodzińskiej „Filary wychowania oraz fundament dojrzałej postawy wychowawcy”, po którym będzie czas na dyskusje.

O 16.30 odbędzie wykład Marcina Kozyry „Rodzina – Szkoła – Kościół” oraz Zbigniewa Sośnickiego „Historia szkolnictwa katolickiego w Jeleniej Górze”. Po dyskusji i podsumowaniu obrad, o godz. 18.00 w Bazylice Mniejszej św. Erazma i Pankracego odbędzie się msza święta w intencji nauczycieli i wychowawców z terenu Kotliny Jeleniogórskiej, której przewodniczył będzie ks. dr hab. Sławomir Stasiak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
435
Tak
66%
Nie
18%
Było blisko...
17%
 
Głos ulicy
Jednym wystarczyłoby 5, a innym 10 mało
 
Miej świadomość
Diuna 2 – czy warto zobaczyć?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
112
Motory ruszyły na drogi
 
Aktualności
Szkolenie przy Kruszwickiej
 
Aktualności
Biegali ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych
 
Piłka nożna
Skrót VIDEO z meczu Karkonoszy
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group