Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 11826
Zalogowanych: 51
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lubomierz: Zawody sportowo–obronne w Lubomierzu

Sobota, 24 kwietnia 2010, 11:09
Aktualizacja: Niedziela, 25 kwietnia 2010, 13:06
Autor: KAM
Lubomierz: Zawody sportowo–obronne w Lubomierzu
Fot. KAM
Wczoraj zakończyły się zawody sportowo–obronne w Lubomierzu. W zmaganiach gimnazjalistów wzięło udział siedem drużyn. Rzut granatem, udzielanie pierwszej pomocy czy ubieranie munduru strażackiego na czas to tylko niektóre z konkurencji, z jakimi zmagała się młodzież.

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Lubomierzu to głównie klasy policyjno-wojskowe. Adepci tej szkoły stawiają między innymi na zajęcia sportowe a także spotkania z przedstawicielami policji i wojska, gdzie poznają fach przyszłej pracy.

Zawody sportowo-obronne w Lubomierzu zorganizowane zostały już po raz czwarty. Z roku na rok cieszą się większą popularnością. W tym roku udział wzięło siedem drużyn. Każda z tych drużyn miała do pokonania określony tor przeszkód. Konkurencje, jakie cieszyły się największym zainteresowaniem to strzelanie, rzut granatem do celu, pierwsza pomoc i czołganie pod siatką maskująca. Nad poprawnym przebiegiem zawodów czuwali między innymi sami uczniowie lubomierskiego liceum.

- Moim zadaniem na tym stanowisku jest to, żeby uczestnicy zawodów przeczołgali się pod siatką maskująca. Ale nie przeszli na czworaka tylko faktycznie się przeczołgali. Jeśli ktoś oszukuje doliczamy karny czas – mówi Jarosław Lizge uczeń LO w Lubomierzu.

Mimo bardzo dużego wiatru uczestnicy zawodów nie mogli narzekać na zimno. Wszyscy na stadionie zagrzewani byli dopingiem, muzyką a także gorącą herbatą i prawdziwą wojskową grochówką. Zawody wygrało gimnazjum z Mysłakowic a gospodarze imprezy zajęli trzecie miejsce. Wręczenie nagród w postaci pucharów i dyplomów odbyło się już przed samą szkołą w czasie uroczystego apelu. Na ceremonię rozdania licznie przybyli przedstawiciele straży granicznej z Lubania i lwóweccy policjanci, którzy przed szkołą mieli ustawiony namiot gdzie prezentowali między innymi broń, torbę technika kryminalistyki, ulotki a także wszystkie przedmioty, które służą policjantom do codziennej służby.

Z przebiegu IV zawodów sportowo-obronnych zadowolona była Joanna Paśko-Sikora, dyrektor LO w Lubomierzu.
- Zawody upłynęły w bardzo przyjaznej atmosferze. Można powiedzieć, ze były to zawody międzynarodowe, ponieważ przyjechała do nas także delegacja z Czech z zaprzyjaźnionego Tanvaldu. Taka idea obronności i sportu jest bardzo potrzebna, ponieważ uczy współpracy – mówi Joanna Paśko-Sikora, dyrektor LO w Lubomierzu
W zawodach zorganizowanych w Lubomierzu z roku na rok bierze udział, co raz więcej drużyn i stają się one bardziej popularne. Przedstawiciele służb mundurowych już się zapowiedzieli, że w następnym roku wspomogą młodzież.

- Z wielką przyjemnością wręczałem dzisiaj nagrody młodzieży. Cieszę się, że młodzież tutaj tak aktywnie uprawia sport, który jest tak naprawdę pięknem rywalizacji. Jeśli tylko dyrekcja nas zaprosi za rok to na pewno przyjadę z nagrodami – mówi Leszek Dłużyk Komendant Powiatowy Policji w Lwówku Śląskim.

Siedem drużyn, które brały udział w zawodach zajęły następujące miejsca 1. Mysłakowice 2. Sulików 3. Lubomierz 4. Tanvald (Czechy) 5. Ruszów 6. Gryfów Śląski 7. Węgliniec

Ogłoszenia

Czytaj również

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
423
Tak, często
14%
Czasami
46%
Nigdy
9%
Nie, wolę autobus
3%
Nie, bo mam samochód
28%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Pełnia w Karkonoszach. Czy komuś przeszkadza księżyc?
 
Aktualności
Z Jeleniej Góry w Himalaje
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
 
Aktualności
Pograli, posprzątali i pojechali
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group