Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 11 listopada
Imieniny: Marcina, Bartłomieja
Czytających: 4788
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Zawody skiturowe już wkrótce

Czwartek, 3 lutego 2022, 9:05
Autor: WAC
Karpacz: Zawody skiturowe już wkrótce
Fot. organizator
„Zawody skiturowe wracają w Karkonosze”  - pod takim hasłem 12 marca w Karpaczu na terenie Karpacz Ski Areny, odbędzie się pierwsza edycja Karkonoskiego Verticalu.

Formuła zawodów będzie polegała na zdobywaniu Kopy w trzech etapach. Pierwszy etap to czasówka, podczas której zawodnicy i zawodniczki będą kwalifikowali się do etapu drugiego. Drugi etap to ponowne pokonanie trasy, ale tym razem już w formie mass startu. Ten etap wyłoni wąskie grono, które przechodzi do finału, który wyłoni najlepszych z najlepszych.

Każdy etap to 2,3 km trasa o przewyższeniu 560 m, z początkiem na dolnej stacji wyciągu Liczykrupa, z metą przy górnej stacji wyciągu na Kopę. Zawody mają charakter verticalu, gdzie liczony jest tylko czas wejścia na górę. 

Organizatorem imprezy jest Fundacja Przejście Kotliny, znana m.in. z UltraKotliny i Przejścia Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej im. Daniela Ważyńskiego i Mateusza Hryncewicza. Nad bezpieczeństwem uczestników będzie czuwać Karkonoska Grupa GOPR.

Każdy kto skończył 18 lat może wziąć w udział w zawodach, niezależnie, czy jest się zupełnym amatorem i laikiem czy zawodnikiem PRO - informują organizatorzy imprezy. - Liczy się tylko dobra zabawa i rozwijanie pasji jaką są skitury.

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy bierzesz udział w zrzutkach, zbiórkach i innych formach finansowej pomocy?

Oddanych
głosów
236
Tak, kilka razy w miesiącu
6%
Tak, ale raz na parę miesięcy
30%
Tak, ale wspieram tylko potrzebujących z regionu
6%
Tak, ale wspieram potrzebujących w inny sposób
10%
Nie biorę udziału w takich akcjach
48%
 
Głos ulicy
Marsz równości w Jeleniej Górze
 
Warto wiedzieć
Czy Trump wywróci stolik Tuskowi?
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
112
Dwie czołówki w Kowarach!
 
Koszykówka
Zaczęli źle i tak też skończyli
 
Karkonosze
Śmigłowiec ratował turystę w Karkonoszach
 
Aktualności
OSP Podgórzyn wita nowy wóz
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group