Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 5170
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zawody MTB na „Grzybku” ( foto )

Niedziela, 25 kwietnia 2010, 18:08
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 21:52
Autor: arec
Jelenia Góra: Zawody MTB na „Grzybku” ( foto )
Fot. Robert Ignaciak
Dziś na Wzgórzu Krzywoustego odbyły się zawody MTB „Miejskie Cross Country o Puchar Prezydenta Miasta Jelenia Góra”. Osoby odwiedzające popularnego „Grzybka” mogły dziś nie tylko podziwiać rywalizujących kolarzy, ale również wejść na wieżę widokową.

Zawodnicy wystartowali w jedenastu kategoriach. Punkty dziś zdobyta zaliczane były do Challanagu dolnośląskiego klasyfikacji MTB.

Klub KTM Racing Team Złoty Stok mógł się pochwalić aż czterema zwycięzcami. W kategorii elita najlepszy był Rafał Alchimowicz, wśród mastersów wygrał Paweł Wojczal, wśród juniorów Konrad Ogielski, a juniorek Dorota Silarska. W rywalizacji seniorek zwyciężyła Monika Brzeźna z KKS Ślęza Felt Sobótka, wśród juniorów młodszych triumfował Remigiusz Szymaniak z UKS Centrum Nowa Ruda, a rywalizację juniorek młodszych wygrała Anna Stelmach z MKS Karolina B&W Jaworzyna Śląska. W kategorii młodzik najlepszy był Paweł Przewięda z LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice, a w kategorii młodziczek Agnieszka Jastrzębska z KS Zywer Legnica. Wśród żaków triumfował Przemysław Kaczmarek z UKS Oriens Euro-Clean Chojnów, a wśród niezrzeszonych Marek Wawrzyniak z Jeleniej Góry.

W klasyfikacji klubowej najlepszy był LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice z 29 punktami, przed UKS Oriens Euro-Clean Chojnów, które zgromadziło 20 punktów i UKS Centrum Nowa Ruda z 17 punktami.

Zawody MTB na Wzgórzu Krzywoustegoi miały przede wszystkim promować aktywny sposób spędzania wolnego czasu oraz walory turystyczne miejsca. Organizatorzy, Izersko Karkonoskie Towarzystwo Kolarsko Narciarskie, zadbali także o możliwość wejścia na wieżę widokową.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1391
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group