Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 8399
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zawiodłam się na premierze, rządzie i Komisji Millera – mówi posłanka Szmajdzińska

Sobota, 25 lutego 2012, 9:19
Aktualizacja: 9:20
Autor: Es
JELENIA GÓRA: Zawiodłam się na premierze, rządzie i Komisji Millera – mówi posłanka Szmajdzińska
Małgorzata Szmajdzińska pod Pomnikiem Wolność i Niepodległość. 11 listopada 2011 roku.
Fot. RED
Wdowa po wicemarszałku Sejmu RP i pośle Ziemi Jeleniogórskiej Jerzym Szmajdzińskim, który zginął w Katastrofie Smoleńskiej, w programie Radia ZET wyraziła rozczarowanie postawą władz RP w związku ze śledztwem mającym ustalić przyczyny rozbicia się rządowego samolotu 10 kwietnia 2010 roku.

Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska, która jest posłanką Sojuszu Lewicy Demokratycznej wybraną w okręgu jeleniogórsko-legnickim, uważa, że działania Polski w związku ze śledztwem smoleńskim były zbyt wolne i za słabe. Podkreśliła także, że bagatelizowane są wnioski ekspertów Komisji Antoniego Macierewicza. Wyraziła także ubolewanie w związku z rozpowszechnieniem jak się okazało fałszywej tezy o rzekomym spożyciu alkoholu przez śp. gen. Andrzeja Błasika. - Dziś liczę tylko na prokuraturę, to jedyna instytucja zdolna wyjaśnić Katastrofę Smoleńską – powiedziała parlamentarzystka w programie Moniki Olejnik.

Jak podał portal Fronda.pl to nie była pierwsza krytyczna wypowiedź posłanki SLD w kontekście smoleńskim. W wywiadzie udzielonym Robertowi Mazurkowi w „Plusie i Minusie”, powiedziała, że Rosjanie to arcymistrzowie kłamstwa i także krytykowała rząd. - Gigantycznej katastrofy, w której ginie prezydent i prawie sto najważniejszych osób w państwie, nie załatwia się na takim poziomie- mówiła. Opowiedziała się także za postawieniem w Warszawie pomnika Ofiar Katastrofy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (50) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group