Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 5287
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zawalidroga na wiadukcie

Poniedziałek, 25 stycznia 2010, 18:34
Aktualizacja: Wtorek, 26 stycznia 2010, 8:42
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Zawalidroga na wiadukcie
Fot. Angela
Samochód ciężarowy przewożący pnie z Zakopanego do Kostrzycy "złamał" się na pół, podwoziem uderzył o asfalt i utrudnia przejazd na wiadukcie przy ulicy Wincentego Pola. Ruch odbywa się tam wahadłowo, a na czas przeładowania drewna zostanie całkowicie zamknięty. Są kłopoty z przejazdem przez al. Wojska Polskiego.

Jak mówił asp. Waldemar Romańczuk z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, na wiadukcie przy ulicy Wincentego Pola doszło do awarii naczepy pojazdu, który ciągnął około 35 kubików drzewa tartacznego.
- Z nieznanych przyczyn naczepa się złamała, kierowca twierdzi, że jest nowa, jeszcze na gwarancji. Obecnie czeka na pomoc. Nie poniesie żadnych konsekwencji. To zdarzene losowe – dodał po incydencie asp. Waldemar Romańczuk.

Wagę całego ładunku z samochodem kierowca oszacował na około 30 ton. Nigdy nie widział podobnego przypadku. Zapewnia, że samochód był sprawny, do tego nowy. - To pierwsze takie zdarzenie w moim życiu, a drzewo wożę już sześć lat. Byłem zaskoczony i przestraszyłem się – powiedział Tomasz Frydel z Bystrzycy Podhalańskiej. - Ten samochód to jakiś feler , bo niby nowy a złamał czy wygiął się wpół. Dzwoniłem po kolegę z Kostrzycy, który zaraz przyjedzie i na dwa dźwigi przeładujemy drzewo.

Jak długo potrwa przeładunek? Nie wiadomo. Kierowca zapewnia, że postara się uporać z problemem jak najszybciej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group