Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7314
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zatrzymując się do kontroli potrącił policjanta

Środa, 28 kwietnia 2010, 18:03
Aktualizacja: Czwartek, 29 kwietnia 2010, 7:49
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Zatrzymując się  do kontroli potrącił policjanta
Fot. Angela
Po godzinie 16.00 na krajowej trójce podczas prowadzonej przez policję akcji „Prędkość” 33–letni kierujący mitsubishi jechał za szybko. Kiedy policjant drogówki wyszedł na jezdnię, aby zatrzymać zmotoryzowanego, ten go potrącił. Wszystko wskazuje na to, że nie uważał.

Do zdarzenia doszło około 200 metrów za skrzyżowaniem ulic Lubańska – Goduszyńska w stronę Szklarskiej Poręby. 33 – letni kierujący z Jeleniej Góry, który od roku ma prawo jazdy. – Przekroczył prędkość o 24 km/ h. Policjant wyszedł na jezdnie celem zatrzymania go, podał prawidłowo sygnał tarczą, obrócił się do tyłu, żeby upewnić się czy z przeciwka nie nadjeżdża jakiś samochód, i został uderzony przez kierującego lewym przodem pojazdu zatrzymywanego, przewrócił się i w wyniku tego doznał obrażeń kręgosłupa – mówi podinsp. Maciej Dyjach, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

– Funkcjonariusz został odwieziony do szpitala, gdzie zostaną przeprowadzone badania. Na miejscu był przytomny, był z nim pełen kontakt, jesteśmy więc dobrej myśli. Prowadzimy obecnie czynności w kierunku wypadku drogowego. Na miejscu jest komendant policji, był też prokurator, bo taka jest procedura w przypadku zdarzenia drogowego z udziałem policjanta na służbie – dodaje naczelnik Dyjach.

Badanie trzeźwości uczestników zdarzenia wykazało, że zarówno kierujący, jak i policjant w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Konsekwencje dla sprawcy będą uzależnione od obrażeń poszkodowanego i kwalifikacji zdarzenia. Jeśli będzie to wypadek sprawcy grozi nawet do dwóch lat więzienia. W przypadku kolizji do sądu zostanie skierowany wniosek o ukaranie kierującego.

Z wstępnych informacji wynika, że przyczyną potracenia policjanta była nieuwaga kierującego, a nie rozmyślne działanie na szkodę funkcjonariusza. Sprawca zatrzymał się bowiem dwa metry od miejsca zdarzenia.

Trzy lata temu zimą podczas obsługi zdarzenia drogowego dwóch innych policjantów również zostało potrąconych przez kierującego, który stracił panowanie nad pojazdem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (55)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group