Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 10198
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zatrzymania za wyłudzenia VAT – u

Sobota, 4 lipca 2020, 9:17
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lipca 2020, 11:46
Autor: WAC
Region: Zatrzymania za wyłudzenia VAT – u
Fot. archiwum
Kolejne dwie osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zostały zatrzymane przez policjantów z Wydziału do Walki z Korupcją Dolnośląskiej Komendy Policji przy współpracy z Prokuraturą Regionalną we Wrocławiu. 41–letnia kobieta i 42–letni mężczyzna brali udział w wyłudzeniach zwrotu podatku VAT przy wykorzystaniu fikcyjnego obrotu towarami. W tej sprawie zatrzymano do tej pory już 10 osób.

Osoby zamieszane w proceder, poprzez kontrolowane przez siebie firmy, pozorowały obrót towarami - głównie folią stretch. Zakup towaru na terenie kraju dokumentowany był fakturami nieodzwierciedlającymi rzeczywistych zdarzeń gospodarczych. Następnie towar z wykorzystaniem innych podmiotów gospodarczych miał opuszczać teren kraju z zastosowaniem zerowej stawki VAT. W dalszej kolejności, osoby podejrzane występowały o zwrot podatku, który nie został zapłacony na wcześniejszych etapach obrotu towarem.

Szacowane uszczuplenia należności na rzecz Skarbu Państwa na chwilę obecną opiewają na około 3 miliony złotych, przy czym działania tylko dwóch zatrzymanych ostatnio osób spowodowały straty z tytułu wyłudzenia zwrotu podatku VAT w wysokości około 900 tysięcy złotych. - informuje sierż. szt. Przemysław Ratajczyk z policji dolnośląskiej. - Z osobami zatrzymanymi trwają czynności procesowe. W sprawie nie są wykluczone kolejne zatrzymania.

Twoja reakcja na artykuł?

24
71%
Cieszy
7
21%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
1
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group