Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 3717
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zaśpiewali w języku niemieckim

Poniedziałek, 23 maja 2016, 7:23
Aktualizacja: 7:27
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Region: Zaśpiewali w języku niemieckim
Fot. Archiwum Organizatora
Już po raz piąty w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnówce odbył się konkurs piosenki niemieckojęzycznej. Wzięły w nim udział szkoły podstawowe z Podgórzyna, Czernicy, SP nr 1 z Kowar oraz ze Sciegien. 15 uczniów zaprezentowało się w dwóch grupach wiekowych (klasy I–III i IV–VI).

W kategorii młodszych dzieci zwyciężyły: Weronika Matuszak (I miejsce), Zuzanna Russek i Hanna Skrzycka (II miejsce) oraz Katarzyna Polowczyk (III miejsce).

Spośród uczestników klas IV-VI, pierwsze miejsce przyznano Hani Goetze, II miejsce Julii Wojterek, a III miejsce Małgorzacie Ziembie.

Jury w swojej ocenie kierowało się walorami głosowymi, interpretacją, muzykalnością, wyczuciem rytmu, ogólnym wrażeniem artystycznym i poprawnością językową.

- Bardzo się cieszę, że frekwencja dopisała w tym roku. Uczniowie reprezentują wysoki poziom i jest nam bardzo ciężko wybrać tych najlepszych. Celem konkursu było motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego i wyszukiwanie talentów scenicznych. Dziękujemy sponsorom i zapraszamy wszystkich za rok – mówiła organizatorka konkursu Agnieszka Stępień.

Świetnej organizacji konkursu organizatorom gratulował przedstawiciel Gminy Podgórzyn Tomasz Szewczyk
Sponsorzy konkursu: Wójt Gminy Podgórzyn, Instytut Goethego, Wydawnictwa szkolne WSiP i PWN.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group