Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 2167
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zasnął z papierosem i o mało nie spalił domu

Wtorek, 27 stycznia 2009, 14:38
Aktualizacja: 15:31
Autor: TEJO
Wersalka i część ściany spaliła się wczoraj w wyniku pożaru mieszkania przy ulicy Lwóweckiej. Zagrożenie spowodował 80–letni lokator, który przez niefrasobliwość mógł doprowadzić do tragedii.

Jak ustalili policjanci, do powstania ognia doszło właśnie w mieszkaniu 80-letniego jeleniogórzanina. Najprawdopodobniej mężczyzna zasnął z papierosem, od którego wzniecił się ogień. Spaleniu uległa wersalka i część ściany. Ogień ugasili i zapobiegli rozprzestrzenieniu się pożaru wezwani na miejsce strażacy. Z kolei mężczyznę, sprawcę całego zamieszania, uratowali sąsiedzi, którzy wynieśli go z zadymionego pomieszczenia.

Starszy pan zatruł się dymem i został przewieziony do szpitala na obserwację. Nikt nie odniósł obrażeń, jednak istniało zagrożenie dla 24 osób zamieszkujących w tym budynku. Policja prowadzi postępowanie w kierunku nieumyślnego sprowadzenia zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób, za co może mu grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z KPM w Jeleniej Górze.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group