Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7085
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zaśmiecony teren za Biedronką na Zabobrzu

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 7 sierpnia 2013, 15:27
Aktualizacja: Czwartek, 8 sierpnia 2013, 8:36
Autor: Manu
Fot. EM
W rejonie sklepu Biedronka, w centralnym punkcie osiedla Zabobrze blisko ryneczku, znajduje się porozrzucany gruz budowlany, dwa stare monitory CRT oraz drobne śmieci takie jak papiery i opakowania po napojach.

Na porośniętym trawą terenie położonym w niedalekiej odległości od Biedronki na osiedlu Zabobrze, obok gigantycznego, blaszanego śmietnika, ktoś zostawił dwa stare monitory z wyjętym kineskopem. Wywożący śmieci oczywiście tego nie zabrali, bo nie mogą.

Osoba ta (lub osoby), która „wyrzuciła” monitory, poszła „na skróty”. Nie tylko złamała prawo, lecz pozbyła się problemu ignorując środowisko naturalne. Taki monitor to źródło metali ciężkich (baru, chromu, kadmu, ołowiu czy nawet rtęci), wyjątkowo toksycznych dla środowiska. Kupując nowy monitor - można przecież stary zostawić w sklepie. Widać jednak, że nie chciało się komuś fatygować. Nie mówiąc już o zawiezieniu go do punktu zbierania elektrośmieci.

Są pewne przepisy i należałoby ich przestrzegać. Jeśli taki sprzęt jest niesprawny, nie powinno się iść na łatwiznę i zostawiać go w miejscu do tego nie przeznaczonym. Co innego wystawienie przed śmietnikiem jeszcze sprawnego odbiornika TV lub lodówki, żeby ktoś z tego mógł skorzystać. Dobrze jest też zostawić kartkę z informacją, że sprzęt jest sprawny. Najczęściej takie przedmioty szybko „znikają”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~mieszka i widzi 7-08-2013 15:44
a gdzie nasza Straż miejska tym powinni się zajmować i tylko takimi tematami a oni teraz studia robią nad wyrokiem sądu czy mogą wystawiać mandaty ze swojego aparaciku czy nie propozycje mam taką zrobić zdjęcie śmieciom i wysłać właścicielowi działki z taka samą szybkością co za przekroczenie prędkości a że to będzie prawdopodobnie teren miast i będzie zabawnie
~07 7-08-2013 16:18
nie po najmniejszej linii oporu tylko po linii najmniejszego oporu.
~terefere 7-08-2013 16:31
Pfff, dwa monitory. Polecam spacer po terenie dawnej odlewni między ulicami Kilińskiego a Osiedlem Robotniczym. Tam dopiero jest składowisko rzeczy dziwnych. I pewnie trujących. A na pewno nielegalnych.
Niggers™ 7-08-2013 17:23
JA NIGGERS POWIEM WAM O CO TU CHODZI GDYŻ BIEDNY NIE JESTEM BO ZŁODZIEJEM JESTEM ALE ZAWSZE STANĘ W OBRONIE BIEDNEGO CZŁOWIEKA GDYŻ SAM BYŁEM BIEDNY ! MIANOWICIE Z KAŻDEJ STRONY URZĘDY CZY TAM PAŃSTWO WSZYSTKICH OKRADA RÓWNO NIE PATRZĄC NA TO CZY MAMY CO DO GARA WŁOŻYĆ WIĘC JESZCZE TERAZ DOSZŁY STRASZNE OPŁATY ZA TE ŚMIECI ! DZIWICIE SIĘ LUDZIOM CO CHCĄ ZAOSZCZĘDZIĆ TE DZIESIĘĆ ZŁOTYCH MIESIĘCZNIE WYRZUCAJĄC ODPADY NAWET DO LASU ? TO DZIESIĘĆ ZŁOTYCH BARDZO DUŻO DLA SKROMNIE ŻYJĄCEJ RODZINY, MOŻNA KUPIĆ PÓŁ KILO MIĘSA CZY CHLEBA I MLEKA NA TYDZIEŃ ! WIESZ CO JA TEŻ JESZCZE MYŚLĘ ? GDYBY LUDZIE NIE WYRZUCALI DO LASU ŚMIECI, NIE MIAŁ BY KTO ICH SPRZĄTAĆ A TO KOLEJNE STANOWISKA PRACY ! POMYŚLCIE O TYM CZASEM W JAKIM PODŁYM SYSTEMIE ŻYJEMY ! POMYŚLMY !
CН.W.D.P. 7-08-2013 18:41
Niggers, NIE BIERZ JUŻ DZISIAJ... A JAK BIERZESZ, TO NIE PISZ TU, BO ZARAZ POCISNĄ Z TOBĄ CZŁONKI SPOŁECZNE, BOWIEM CZŁONKI SPOŁECZNE NIE LUBIĄ PRAWDY I TYCH, CO PRAWDĘ MÓWIĄ...
~18 sqandal 7-08-2013 18:55
ciekawe .... jak powstała < NOVa ustawa śmieciowa > to i śmieci coraz więcej jak to wlasciwie jest /
~FEF 7-08-2013 22:15
POLECAM BUDYNEK KOLO SZKOLY MECHANIK:ZABRONILI SPRZEDAZY PIWA: A DZISAIAJ BUDYNEK GROZI ZAWALENIEM::: POLSKA
~Gość 7-08-2013 23:52
To nie Polska to jelenia Zawila dziura ktora zaczyna straszyc smiecmi a Papaj poucza nas jak sortowac no kabaret w wykonaniu wladz jeleniej dziury
~Stasio 8-08-2013 0:56
A Straszacy Miejscy z daleka to miejsce omijaja . Straszak Miejski to fajna robota , jesli to robota nazwac mozna ..... brawo Polacy , kolejny dowod , ze zyjecie w syfie !!! Nie dbacie o siebie bo tacy jestescie , syf na syfie I syfem pogania . Tfu .....
~wkurzona 8-08-2013 9:19
Centrum, obok Ratusz a z kubłów na plastyki na ulicy Szkolnej wystają butelki, które nie mieszczą się w koszu, a część już leży obok. Gratuluję umiejscowienia koszy. Śmieci nas zasypią, będziemy mieć drugi Mediolan. Tam mafia doprowadziła do tego.
~kamikamikami 8-08-2013 10:34
Po jaką cholerę sortować te śmieci, skoro to potem wszystko i tak na jedno wysypisko idzie? Zdzierają z nas każdy grosz, za byle pierdołę, żeby tylko mieć na tym zysk. Nie dziwię się, że ludzie wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Dla wielodzietnej rodziny, która jest biedna, każdy pieniądz jest ważny, żeby przeżyć. Ustawa śmieciowa to jakieś kpiny. Mogą to sobie wsadzić w nos.
~TMI 8-08-2013 10:34
Do Wkurzonej: to akurat byl Neapol nie Mediolan. Mediolan to bogata polnoc (Lombardia). Neapol to smrod, brud, ubostwo i mafia.
~Gach 8-08-2013 10:56
No i teraz niech nie daj Bóg przejdzie kolejna NAWAŁNICA i wszystko będzie fruwać w powietrzu...
~wkurzona 8-08-2013 22:00
do ~TMI: masz rację. Spieszyłam się do pracy i nie wiem dlaczego ale Mediolan wszedł mi na klawiaturę :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group