Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 7203
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zaśmiecony teren za Biedronką na Zabobrzu

Środa, 7 sierpnia 2013, 15:27
Aktualizacja: Czwartek, 8 sierpnia 2013, 8:36
Autor: Manu
Jelenia Góra: Zaśmiecony teren za Biedronką na Zabobrzu
Fot. EM
W rejonie sklepu Biedronka, w centralnym punkcie osiedla Zabobrze blisko ryneczku, znajduje się porozrzucany gruz budowlany, dwa stare monitory CRT oraz drobne śmieci takie jak papiery i opakowania po napojach.

Na porośniętym trawą terenie położonym w niedalekiej odległości od Biedronki na osiedlu Zabobrze, obok gigantycznego, blaszanego śmietnika, ktoś zostawił dwa stare monitory z wyjętym kineskopem. Wywożący śmieci oczywiście tego nie zabrali, bo nie mogą.

Osoba ta (lub osoby), która „wyrzuciła” monitory, poszła „na skróty”. Nie tylko złamała prawo, lecz pozbyła się problemu ignorując środowisko naturalne. Taki monitor to źródło metali ciężkich (baru, chromu, kadmu, ołowiu czy nawet rtęci), wyjątkowo toksycznych dla środowiska. Kupując nowy monitor - można przecież stary zostawić w sklepie. Widać jednak, że nie chciało się komuś fatygować. Nie mówiąc już o zawiezieniu go do punktu zbierania elektrośmieci.

Są pewne przepisy i należałoby ich przestrzegać. Jeśli taki sprzęt jest niesprawny, nie powinno się iść na łatwiznę i zostawiać go w miejscu do tego nie przeznaczonym. Co innego wystawienie przed śmietnikiem jeszcze sprawnego odbiornika TV lub lodówki, żeby ktoś z tego mógł skorzystać. Dobrze jest też zostawić kartkę z informacją, że sprzęt jest sprawny. Najczęściej takie przedmioty szybko „znikają”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group