Jelenia Góra: Zasłużone zwycięstwo

Niedziela, 23 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lutego 2006, 15:40
Autor: radek
Bez większego problemu poradzili sobie w sobotę nasi koszykarze Sudety Jelenia Góra nad rezerwami Polona II Warszawa w meczu V kolejki II ligi A 83:64 (18:10, 23:15, 20:17, 22:22).

Podopieczni Andrzeja Radziwanowskiego już po pierwszej połowie prowadzili 41-25. Jak zwykle najlepszy w naszym zespole okazał się kapitan zespołu Piotr Kozyra, który w całym meczu zdobył 21 punktów.
Mecz niezbyt porywający, spowodowany słaba grą przyjezdnych. Częste kontry Sudetów owocowały co chwila podwyższaniem wyniku naszej drużyny, która była zdecydowanie lepsza w tym meczu.

Mimo to trener Sudetów Andrzej Radziwanowski wielokrotnie wstawał ze swojego miejsca, zdenerwowany po dziecinnych błędach naszej obrony.

Awantura zawodników z obu drużyn w czwartej kwarcie troszkę popsuła słodki smak zwycięstwa i pozostawiła niesmak po zawodnikach z Warszawy, którzy jak widać nie potrafią przegrywać.

Niestety Polonia II Warszawa to słaby zespół, który po V kolejkach wygrał tylko jedno spotkanie i trudno tu mówić o wielkim zwycięstwie, za tydzień prawdziwy sprawdzian naszych koszykarzy, zmierza się oni na wyjeździe z niepokonanym do tej pory Harmattanem Viando Gniewkowo. Mecz ten zapewne pokaże miejsce w „szeregu” naszym koszykarzom.

Punkty dla Sudetów: Piotr Kozyra - 21, Maciej Ciesielski - 16, Sławomir Dźwilewski - 14, Wojciech Gniadzik - 10, Grzegorz Rachmiel - 8, Maciej Miłoń - 8, Przemysław Olszewski - 5, Roman Czopik – 1