Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7399
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zasłużeni i nagrodzony

Wtorek, 11 września 2018, 12:37
Aktualizacja: Czwartek, 13 września 2018, 7:48
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Zasłużeni i nagrodzony
Fot. Przemek Kaczałko
W poniedziałek (10.09) w dawnym Kinie Grand odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej Jeleniej Góry, podczas której wręczono trzy tytuły Zasłużonego dla miasta oraz jedną nagrodę. W tym roku wyróżnienia były przyznawane według nowych zasad, które mają przywrócić im prestiż.
- Rada stwierdziła, że trzeba zadbać o to, by te wyróżnienia były bardziej prestiżowe, więc jest ich mniej. Naszym zdaniem w ostatnich latach stawało się to coraz mniej prestiżowe, w związku z tym spotyka to już osoby i instytucje, które nie budzą żadnych wątpliwości, że zostawiły swój ślad wpływając na losy Jeleniej Góry - tłumaczy Leszek Wrotniewski, przewodniczący Rady Miejskiej.

Decyzją radnych od tego roku tytuły zasłużonych mogą trafić do trzech osób/ instytucji rocznie (w szczególnych przypadkach do więcej), a nagroda przyznawana jest jedna. Po uzyskaniu pozytywnych opinii Komisji Statutowo-Organizacyjnej Rady Miejskiej, radni podczas czerwcowej sesji przyznali następujące wyróżnienia:

# Zasłużony dla Miasta Jeleniej Góry:

- Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej "Książnica Karkonoska" (dawniej biblioteka miejska, która w tym roku obchodzi 70-lecie),
- Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (w tym roku wydział wrocławskiej uczelni obchodzi 50-lecie w Jeleniej Górze),
- ś.p. Jacek Wieczorek (pośmiertnie, wychowawca wielu pokoleń jeleniogórskich muzyków).

# Nagroda Miasta Jeleniej Góry:

- Jacek Grondowy (aktor Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze).

- Na pewno takich osób jak ja jest bardzo dużo. Tak się złożyło, że ktoś zauważył mnie i bardzo dziękuję. Jestem zaskoczony - powiedział Jacek Grondowy, który w miarę możliwości chętnie odwiedza szkoły, przedszkola i różne akcje charytatywne. - Trzeba dalej robić swoje, nie dla nagród. Czasami uśmiech dziecka czy seniora w Domu Pomocy Społecznej jest bezcenny - dodał aktor.

Twoja reakcja na artykuł?

29
73%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
8
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group