Czwartek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 7021
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zaskakujący wyrok w sprawie gangu narkotykowego

Czwartek, 24 stycznia 2008, 15:05
Aktualizacja: Piątek, 25 stycznia 2008, 8:10
Autor: ROB
JELENIA GÓRA: Zaskakujący wyrok w sprawie gangu narkotykowego
Fot. ROB
Tylko 2,5 roku więzienia dla szefa jednej z największych grup przestępczych w Europie. Wyższe kary dostali choćby „szeregowi” kierowcy.

Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze skazał Rafała M. na 2,5 roku więzienia i prawie milion złotych grzywny. Kara pozbawienia wolności jest tak niska, gdyż oskarżony przyznał się do winy i wspólpracował z organami ścigania. W takiej sytuacji, oskarżony może skorzystać z nadzwyczajnego złagodzenia kary.

Sprawa dotyczy świetnie zorganizowanej grupy przestępczej, która – jak wynika z ustaleń śledczych – na początku tego wieku przemyciła ok. pół tony narkotyków. Jej członkowie rozprowadzali prochy do kilku krajów Europy. Rafał M. był szefem warszawskiego „skrzydła” gangu. Drugim szefem, działającym w Zgorzelcu, był Wojciech B. Ten otrzymał karę 10 lat więzienia i grzywnę w wysokości ponad 100 tysięcy złotych.

Na ławie oskarżonych zasiadło w tej sprawie początkowo 20 oskarżonych, ale dwóch z nich wyłączono do odrębnego postępowania. Na pozostałych 18, w tym wspomnianych szefów, wyrok zapadł dzisiaj. Nie jest prawomocny.

Więcej na temat działalności grupy w najbliższym wydaniu Tygodnika Jelonka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group