Niedziela, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 5838
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zasiali radość w gminie

Wiadomości: Janowice Wielkie
Czwartek, 4 czerwca 2020, 8:04
Aktualizacja: Piątek, 5 czerwca 2020, 13:19
Autor: WAC
Fot. użyczone
Grupa „Optymiści w działaniu” z Janowic Wielkich wzięła udział w konkursie Dolnośląskie Małe Granty i otrzymała dofinansowanie na realizację projektu „Zasiejmy radość”.

Inicjatywa grupy polegała na przygotowaniu 100 trzyczęściowych zestawów składających się z paczki nasion na kwietne łąki, sadzonki rośliny, przyjaznej ptakom i pszczołom oraz maseczki z materiału w kwiatowe wzory, zasłaniającej usta oraz nos chroniąc przed koronawirusem.

Do każdego zestawu została dołączona ulotka informacyjno-instruktażowa z informacjami: kto finansuje projekt, dlaczego warto zakładać kwietne trawniki czy dlaczego trzeba sadzić rośliny miododajne. Odbyła się akcja promocyjna zarówno poprzez ogłoszenia internetowe, jak na tablicach ogłoszeń. Przez kilka dni drogą telefoniczną oraz mailową były przyjmowane zapisy na zestawy i lista 100 osób szybko się zapełniła. Zestawy były przekazywane mieszkańcom gminy Janowice Wielkie w bezpieczny sposób, po wcześniejszym umówieniu się.

Projekt był dofinansowany w ramach programu Dolnośląskie Małe Granty, administrowanego przez Dolnośląską Federację Organizacji Pozarządowych ze środków budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, a realizowanego przez janowicką grupę „Optymiści w działaniu”.

Twoja reakcja na artykuł?

15
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Mieszkanka 5-06-2020 14:45
wielkie brawa panie za zaangażowanie w różnych projektach, pozyskując środki . To dzięki Wam wiele się dzieje z myślą o mieszkańcach naszej gminy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group