Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 11347
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bolesławiec: Zarzuty za sfałszowanie recept

Piątek, 6 sierpnia 2021, 9:12
Autor: WAC
Bolesławiec: Zarzuty za sfałszowanie recept
Fot. policja
Spore konsekwencje grożą mężczyźnie, który sfałszował kilka recept, bo chciał kupić krople do oczu.

W czerwcu funkcjonariusze wydziału dochodzeniowo-śledczego bolesławieckiej jednostki policji otrzymali zgłoszenie, że w jednej z aptek, w różnych odstępach czasu, zostały użyte podrobione recepty. Lek wykupiony na podstawie druków to krople do oczu.

Fałszerz ponownie pojawił się w aptece 30 lipca i usiłował zrealizować kolejną receptę. Farmaceuta zorientował się, że druk nie jest autentyczny i zatrzymał klienta oraz wezwał policję.

38-letni obywatel Rosji, a mieszkaniec Niemiec, przyznał się, że podrobił recepty - informuje asp. sztab. Monika Kaleta z policji dolnośląskiej. - Tłumaczył, że na terenie Niemiec nie ma tego leku, a korzystanie z usług medycznych w Polsce jest bardzo kosztowne. Zatrzymany na podstawie przerobionych recept kupił krople raz w kwietniu i 4 razy w maju. Podejrzany użył oryginalnej recepty zamazując korektorem część danych i wpisując w to miejsce inne.

Sprawca usłyszał zarzuty w związku z podrobieniem i użyciem jako autentycznych recept, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

1
6%
Cieszy
12
71%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group