Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 14368
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zarząd SLD poparł jeleniogórskiego radnego w wyborach do Senatu

Wtorek, 9 sierpnia 2011, 7:40
Aktualizacja: 13:39
Autor: Accipiter
JELENIA GÓRA: Zarząd SLD poparł jeleniogórskiego radnego w wyborach do Senatu
Fot. Archiwum
O senacki mandat z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej z Jeleniej Góry ubiegać się będzie Wojciech Chadży, jeleniogórski przedsiębiorca, chłonek Klubu Rotary i aktualny radny SLD. Zarząd krajowy SLD udzielił jemu poparcia w jesiennych wyborach do Senatu.

Początkowo jeleniogórską lewicę miał reprezentować wieloletni miejski radny Zbigniew Ładziński, prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej we Wrocławiu, wielokrotnie nagradzany za swoją działalność odznaczeniami państwowymi, rzemieślniczymi oraz wyróżniany przez wiele organizacji społecznych. A jego największym atutem była doskonała opinia, jaką cieszył się od lat u jeleniogórzan.

Jednak bezpartyjny Zbigniew Ładziński do Senatu w Jeleniej Górze zdecydował się kandydować z listy Platformy Obywatelskiej, która zresztą – w końcu – nie udzieliła rekomendacji potencjalnemu kandydatowi: członkowie zarządu krajowego PO wyrazili poparcie dla Józefa Piniora, działacza opozycji w PRL i byłego europosła, który znany we Wrocławiu, nie ma nic wspólnego z Jelenią Górą.

Ostatecznie w wyborach do Senatu zarząd krajowy SLD zarekomendował z Jeleniej Góry innego lokalnego radnego. Jest nim Wojciech Chadży, właściciel firmy transportowej „Kry-Cha” oraz chłonek Klubu Rotary.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group