Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 4946
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarty się skończyły: działają fotoradary, będą surowe kary

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 1 grudnia 2008, 10:04
Aktualizacja: 10:04
Autor: TEJO
Zamontowane na jeleniogórskich ulicach fotomaszty kilka dni temu uzyskały odbiór techniczny i zostały zalegalizowane. Teraz do każdego z nich może trafić urządzenie, które sfotografuje pędzące z nadmierną prędkością auto, a jego właściciel dostanie mandat.

– Fotomaszty zostały zamontowane na ulicy Wrocławskiej, Jana Pawła II, Spółdzielczej, Wincentego Pola oraz Wolności – informuje nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.
Okres poprzedzający odbiór urządzeń policjanci jeleniogórskiej drogówki traktowali jako pewnego rodzaju szkolenie dla kierowców. Żarty się skończyły. Od teraz zmotoryzowani muszą liczyć się z surowymi karami.

Należy pamiętać, że jeleniogórska drogówka przez cały czas pracuje na przenośnym fotoradarze, który ustawiany jest na odcinakach pomiędzy fotomasztami, w obrębie tablic informujących o kontroli radarowej – dodaje nadkom. E. Bagrowska.

Sprawdzona jest bowiem taktyka, że kierujący przed fotomasztami zwalniają, a po ich wyminięciu gwałtownie przyspieszają. Dlatego też policja apeluje o rozwagę i ostrożność, ponieważ wykroczenie zostanie udokumentowane na fotoradarze .

Pamiętać należy również o tym, że fotoradar może pracować w dwóch kierunkach i może dokumentować przekroczenia prędkości w obie strony.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43) Dodaj komentarz

~_ojdiridirachciach___ 1-12-2008 10:35
Warto uzupełnić wypowiedź Pani Edyty, że fotomaszty (fajny zbitek słowny, jeszcze tego nie ma w słowniku ...takie PRAWIE polskie słowo ;)) zamontowano nie w miejscach potencjalnie niebezpiecznych, lecz dokładnie przeciwnie. Nie może więc być tutaj mowy o żadnej prewencji, tylko kasowaniu naiwniaków. Nam pozostaje więc tylko uzbrojenie w różnego typu urządzenia utrudniające polowanie kolegom Pani Edyty ;)
~mietal 1-12-2008 10:52
joł!..fotoradary zostały zalegalizowane,.?.a ten uderzony przez wandali na Jana Pawła przed estakadą też jest zalegalizowany??;) dobra sciema!, dla mnie ten na Jana Pawła to bzdura, bo żeby wjechać na estakadę trzeba trochę przyspieszyć, do przynajmniej 80, po co tam smrodzić 50siątką tamtejszym mieszkańcom.. ..Tam przecież nie ma żadnych przejść itp.... lepiej przenieść ten fotoradar na ulice...?a co będę policji będę podpowiadał;) niech sami przeciwdziałają;) aha. jak poznać działający fotoradar, ;)) poprzez znaki o kontroli fotoradaru i skrzynkę zasilającą z tyłu takiego fotoradaru.na razie żaden fotoradar nie piosiada takiej skrzynki z tyłu obudowy, dobra sciema! pozdro. to tyle. pozdro,and justice for all..
~ 1-12-2008 10:55
Ciekawe skąd fotoradar na fotomaszcie będzie wiedział które autko przekroczyło prędkość, w przypadku gdy autka będą jechały w obie strony - jedno przepisowo, drugie mniej... Pewnie obydwa autka dostaną mandaty...
~wjrx 1-12-2008 10:55
Ciekawe w jaki sposób fotoradary działają w drugą strone
~czyt 1-12-2008 11:18
Zgadzam się fotoradary umieszczane są na obwodnicach,prostych drogach ,gdzie zagrozenie jest małe,a powina rozładowac ruch. Nabic kase bez pracy jest domena naszych słuzb Przy szkołach ,przedszkolach,miejscach niebezpiecznych nie umieszcza sie fotoradarów.
~kierowca osp 1-12-2008 11:19
w jeleniej górze mają tylko jeden aparat fotograficzny... tylko nie wiadomo, gdzie będzie w danym momencie zamontowany.
~kierowcarajdowy 1-12-2008 11:45
mi mogą skoczyć - ja zawsze jeżdżę 50 po mieście, za miastem to i 180 :)
~Sławek 1-12-2008 11:58
Zgadzam się z przedmówcą. Cel tych fotoradarów to tylko i wyłącznie kasowanie kierowców.
~Efendi 1-12-2008 12:06
Trudno tu odmówić mojemu przedmówcy racji. Rzeczywiście, w miejscach w których ustawiono maszty nie mają one zbyt wielkiego znaczenia dla poprawy bezpieczeństwa, nawet jeżeli ktoś gna setką, a mam tu na myśli przede wszystkim ulicę Wolności koło młyna, czy chociażby Jana Pawła. No ale cóż, również można postawić takie fotoradary na autostradzie i ograniczyć tam prędkość do 50 km/h. Chyba ludziom podejmującym decyzję o ustawieniu takich masztów, do jednego fotoradaru przyświecał zupełnie inny cel niż poprawa bezpieczeństwa w mieście. Gdyby decydenci brali to bezpieczeństwo pod uwagę, to zapewne takie maszty stanęłyby na Matejki, Wolności w okolicach dawnego Plusa, na Sudeckiej w okolicach byłej straży, czyli tam, gdzie prędkość pojazdu ma decydujące znaczenie, żyć albo nie żyć, dla zwykłego przechodnia, a nie tam gdzie samochód jadący setką nie stanowi dla nikogo zagrożenia, co najwyżej narusza tylko przepisy ruchu drogowego. Z drugiej strony, tym co wyznaczyli te miejsca, to chyba nawet przez myśl nie przeszło, że największe zagrożenia stanowią Ci kierowcy, którzy w centrum miasta jeżdżą z prędkością powyżej setki ! Wspaniale brzmi informacja, że za fotoradarami będą stali funkcjonariusze drogówki też z radarem ! sic ! proponuję za funkcjonariuszami z drogówki ustawić patrol po cywilnemu ! Obawiam się, że Ci co wytyczyli te miejsca, to mogli być być to Ci sami ludzie, którzy podjęli decyzję o ustawieniu tych inteligentnych świateł ! Cholera uczyłem się logiki, jednak do chwili obecnej nie mogę dojść, na czym inteligencja tych świateł polega ? Jedynie zauważalne jest to, że samochody na skrzyżowaniach zatrzymują się jak się zatrzymywały ! Nie zapala się tylko zielone światło dla pieszych, bo pieszy musi wcisnąć przycisk ! czyli poprosić o pozwolenie przejścia na drugą stronę ulicy, ale jak naciśnie za późno to musi odstać pełne dwa cykle, chociaż samochody i tak stoją ! Idąc ul. Sobieskiego i chcą przejść na drugą stronę Kardynała Wyszyńskiego naciskasz przycisk i co ? i stoisz nawet trzy cykle, bo najbliższy przycisk nie był od tych świateł ! A samochody na skrzyżowaniu i tak się zatrzymywały ! Gorzej to wygląda jak przyjedzie tu jakaś babina ze wsi, a jest mały ruch pieszych, to i taka babina i pół godziny może sobie postać - albo przejdzie na czerwonych ! No cóż uczą te światła pieszego pokory. No cóż, podejmowanie mądrych decyzji w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, jest strasznie trudne - taką decyzję podjął jeden gość, a była to decyzja o likwidacji strzałek umożliwiających jazdę w prawo. Okazało się, że ten gość pojechał do Anglii i zauważył, że tam nie ma takich strzałek umożliwiających jazdę w PRAWO - jak już w Polsce zniknęły prawie wszystkie strzałki, to okazało się, że ten gość nie wiedział o tym , że tam jest ruch lewostronny !
~kierowca z duyżym stażem 1-12-2008 12:18
Najlepszym uzbrojeniem na polowanie jest przestrzeganie przepisów.Miejsca niebezpieczne są wszędzie gdzie jest przekraczana prędkość.Najlepszą prewencją to jest-po kieszeni,najbardziej dociera do świadomości,a gdyby jeszcze zabrać prawo jazdy.Może byłoby mniej głupków na drodze.Czepianie się zbitka słownego nie na miejscu,dużo używanych słów nie mogę znależć w słowniku.
~draco 1-12-2008 12:37
jak dla mnie ten fotoradar na al.jana pawła2 to teraz kompletna pomyłka i to w miejscu bylego przejscia dla pieszych. Proponuję zająć się ustawieniem swiateł na naszym ulubionym tesco i bp to jakis koszmar w godzinach szczytu,a teraz korki robia się w obydwie strony na obwodnicy bo wszyscy zwalniają przed fotoradarem i pełnymi stadami sa pod światłami, wczesniej tego nie było a teraz jest horror,a miało być inaczej wydano mase kasy na inteligentne światła aby usprawnic ruch na w.polskiego wszyscy wiemy co teraz sie tam dzieję po godz 15.moim zdaniem powinno sie w pierwszej kolejności usprawnic rych w tym mieście aby moznabyło normalnie sie poruszac a pózniej zając sie piratami drogowymi których i tak nigdy nie zabraknie pozdrwaiam kierowca
~lukasz przychodzień 1-12-2008 12:39
walic te radary
piipi 1-12-2008 13:10
...na pewno mezczyzni- piraci beda sie PRZEBIERAC w ciuszki babskie !!. NAJlepiej..to wszystkie winy na tesciowa zgonic..
~Misiek z suszarą 1-12-2008 13:41
Uściślając fotoradar owszem może pracować w obu kierunkach i robić fotki ale fotki zrobione z tyłu pojazdu póki co są nieważne. Znana jest również dobra taktyka jazdy parami, jeżeli na zdjęciu z fotoradaru znajdą się dwa pojazdy jadące równolegle to takie zdjęcie ląduje w niszczarce gdyż niemożliwe jest określenie który pojazd przekroczył prędkość. Powodzenia i nie dajcie się złapać!
~ 1-12-2008 13:56
ponoc tylko jedno urzadzenie maja na te wszystkie gołebniki ,a i tak juz sie przyzwyczaiłem przed 50 za 120 :)
~_ojdiridirachciach___ 1-12-2008 14:17
Do ...| ~kierowca z duyżym ... jeśli Kolego znasz słowa których nie ma w słownikach, to ich lepiej nie używaj, bo wyjdziesz na takiego, no wiesz ...;) Gosiewski też lubi słowa spoza słownika ;) ..Do Kolegi | ~Efendi | ...w Twoim fajnym wywodzie jest ciekawa obserwacja logiki przełożonych Pani Edyty. Jeśli kierowcy ostro przyśpieszają zaraz po fotobudce, to trzeba ustawić potem patrol. Przypuszczalnie po patrolu będą przyśpieszać jeszcze ostrzej, więc ustawić należy nieoznakowanych, ale po nieoznakowanych, to kierowcy powinni przyśpieszyć ekstremalnie ...i co wtedy ? ...i co ? ...ja wiem ! ...trzeba reaktywować ORMO ! ;)
~dżony 1-12-2008 14:50
Jeżdżę 60 i kicham na radary. Najbardziej lubię jak ten z tyłu puszcza pianę już bo nie może mnie wyprzedzić setką ;)
~forumiacz 1-12-2008 15:42
zapraszamy do dyskusji na www.forumjg.pl
~obserwatorv1 1-12-2008 15:57
Mamy cb radia i będziemy się ostrzegać, polak to jest mądry człowiek, w takich sytuacjach trzeba sobie pomagać ;) Pozdrówki
Janko Emigrant 1-12-2008 17:15
Misiek z suszara..wielkie dzieki dla ciebie. Zawsze zastanawialo mnie jakie prawo jest u nas w kraju i czy rzeczywiscie mozna dostac mandat bedac sfotografowanym,nazwijmy to..od tylu :) Ponadto,jesli orientujesz sie jeszcze (lub ktokolwiek inny),to chcialbym spytac,czy fotoradary sa ustawione na 50km/h czy 60/km/h. Poniewaz z tego co mi wiadomo,po godz 23.00 mozna w miescie jechac z predkoscia 60 km/h...oraz,malo logiczne byloby wysylanie mandatow jesli ktos jechal z predkoscia powiedzmy 53 km/h . Dziekuje
~do Efendi 1-12-2008 17:29
Najbardziej sensowny komentarz KIEROWCY, który tu przeczytałam. Opisałeś wszystkie niedogodności i złe rozwiązania, przeszkadzające w przemieszczaniu się nie tylko kierowcom ale i pieszym. Tak, radary zamiast na Jana Pawła bardziej przydałyby się na Sudeckiej i w okolicach byłego Plusa. A z babinami, i nie tylko, to prawda. Nawet młodzież "kwitnie" na przystanku nie nacisnąwszy przycisku. Tee
~Do _ojdiridirachciach___ 1-12-2008 17:42
Czy szanowna osoba jest polonistą? Czy po prostu żyje już dłużej niż ustawa przewiduje? Bo np. młodzież używa słów nie występujących w słowniku. Gdy neologizmy są długo w potocznym języku, to one trafiają potem i do słowników. Mówił o tym np. prof. Jan Miodek w wykładzie telewizyjnym. Niektóre neologizmy są fajne. Jeśli skracają jakieś słowa w ten sposób, że od razu wiadomo o co chodzi, to jest dobrze. Tylko proces tworzenia tych słowników trwa wiele lat. Trzeba te fiszki zbierać i układać, a to dłuuugo trwa. A ten neologizm jest bardzo trafny. Przynajmniej dla mnie. Pozdrawiam szanowną osobę. Tylko się od razu nie obrażaj, bo tak w ogóle to da się Ciebie lubić. Tee
~Dino 1-12-2008 18:42
Foto radary działają w obie strony fajna ścieema bo zdjęcie tyłu pojazdu jest mało znaczne bo przepisy mówją jedno znacznie że musi byc widoczna twarz kierującego w celu ustalenia personalji dlatego min w Austrii przerabiają fotoradary tak aby fotografowały przód pojazdu bo regulują to tez przepisy Unijne
~Efendi 1-12-2008 19:09
Dzięki za uznanie. Ale wydaje mi się, że jakby tak chwilę pomyśleć, to takich idiotycznych posunięć osób decydujących o bezsensownym wydawaniu publicznych pieniędzy, można by wymieniać bez końca. A przecież jako podatnicy mamy prawo się spodziewać, że pieniądze wydatkowane na zwiększenie bezpieczeństwa, czy usprawnienie chociażby tylko organizacji ruchu w mieście, będą wydatkowane celowo. O ile lepiej zabrzmiałaby informacja, że maszty do fotoradaru zostaną zainstalowane w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków w wyniku przekroczenia szybkości ! Ot chociażby na skrzyżowaniu Piłsudskiego i Matejki, gdzie przynajmniej raz w miesiącu dochodzi do takiego wypadku. A gdzie takie miejsca są ? Nasi struże prawa w białych czapkach przekonani są, że do takich wypadków dochodzi w miejscu gdzie obwodnica Zabobrzańska łączy się z ul. Wrocławską, i tam ich najczęściej można spotkać z radarem ! A jak trzeba sprawdzić czy społeczeństwo po świętach nie jeździ czasem na podwójnym gazie, to tak jak w dniu 4 listopada o 6.00, stawia się radiowóz na Zgorzeleckiej i całkowicie zatrzymuje się ruch, i jeden policjant obwąch...je zatrzymanych jadących od strony Zgorzelca, drugi obwąch...je wyjeżdżających z Jeleniej Góry ! Wykrywalność nietrzeźwych kierowców stuprocentowa. Szok ! a mówiono mi, że za komuny wydawano jedną czapkę na dwóch milicjantów.
~Greg 1-12-2008 19:58
Dzieki Misku z Suszarka za słowa otuchy ! Pozdrowienia dla Pani Edyty - Policjantki !
~ktos 1-12-2008 20:33
Przeciez jest projekt aby nie byla potrzebna twarz kierowcy, tylko wlasciciel pojazdu oplacac bedzie mandaty, wiec i z przodu i z tylu, co za roznica :)
~ 1-12-2008 20:37
Ulica Wincentego Pola uchodzi za niebezpieczna poniewaz w godzinach nocnych kierowcy "samobujcy" przekraczaja nadmierna predkosc do 200 KM na godzine!!!!!!!!!!!!! szczegolnie w okresie letnim. Wlasnie latem doszlo do powaznego wypadku rozpedzony samochod wjechal w przydrozny kisosk spozywczy na szczescie nie bylo ofiar bo byla godzina 11 w nocy i pracownicy Zakladow Optycznych wczesniej wsiedli do autobusu.
~d3m0l 1-12-2008 22:12
Wbudowane urządzenie ma wysoką rozdzielczość nie po to by fotki były ładne i nadawały se na rozkładówkę tylko po to, by wykadrować określony obiekt. Działa to podobnie do systemów monitoringu cyfrowego, gdzie obiekt śledzony określany jest na podstawie porównania kolejnych zdjęć potem następuje jego wykadrowanie. Oznacza to min. 1. Może z jednej fotki spokojnie wykadrować nawet 4 samochody jadące w tym samym czasie po 4 pasach bez znaczenia w którą stronę (jest model niemiecki który potrafi śledzić nawet do 6 pasów) w tym samym czasie. 2. Znając prędkość klatek na sekundę można z dokładnością do około 2km/h określić prędkość przesuwającego się obiektu. Komputer dokonuje tego w ułamku sekundy i pod każdym kadrem nanoszona jest prędkość. 3. Faktycznie jest sporo błędów, w tym niewidocznych rejestracji, zasłoniętych do połowy samochodów przez inne odbicia światła, mory słońca na szybie itd. 4. Dla lepszej dokładności określa się wielkość śledzonego obiektu, by nie reagowały na przelatującego ptaka, ale to tez oznacza, że pomiaru dokonuje się z określonej odległości, w praktyce jest to nie więcej niż 20 metrów przed. Więc obiekty dalsze na zdjęciu są mniejsze i nie są rejestrowane.(a ciężarówki z daleka :) nawet jeśli fotoradar "widzi" nas ze stu i więcej metrów. Dodatkowo czułość matrycy pozwala już fotografować bez użycia flasha, nawet w półmroku. Polecam wyszukiwarkę, i poczytać o budowie i zasadach działania fotoradaru, są też filmy z systemów monitoringu z biegającymi zielonymi kwadracikami wokół śledzonych obiektów pięknie ilustrujące zasadę działania komputerowego rejestratora. W praktyce sami możemy to zbudować w oparciu o aparat cyfrowy lub kamerę, oraz laptopa i odpowiedni program.
barrypost 1-12-2008 22:13
Pic na wodę fotomontaż te fotoradary.Cykają fotki dopiero jak się przekracza o 30 km i więcej.
~d3m0l 1-12-2008 22:45
Wbudowane urządzenie ma wysoką rozdzielczość nie po to by fotki były ładne i nadawały se na rozkładówkę tylko po to, by wykadrować określony obiekt. Działa to podobnie do systemów monitoringu cyfrowego, gdzie obiekt śledzony określany jest na podstawie porównania kolejnych zdjęć potem następuje jego wykadrowanie. Oznacza to min. 1. Może z jednej fotki spokojnie wykadrować nawet 4 samochody jadące w tym samym czasie po 4 pasach bez znaczenia w którą stronę (jest model niemiecki który potrafi śledzić nawet do 6 pasów) w tym samym czasie. 2. Znając prędkość klatek na sekundę można z dokładnością do około 2km/h określić prędkość przesuwającego się obiektu. Komputer dokonuje tego w ułamku sekundy i pod każdym kadrem nanoszona jest prędkość. 3. Faktycznie jest sporo błędów, w tym niewidocznych rejestracji, zasłoniętych do połowy samochodów przez inne odbicia światła, mory słońca na szybie itd. 4. Dla lepszej dokładności określa się wielkość śledzonego obiektu, by nie reagowały na przelatującego ptaka, ale to tez oznacza, że pomiaru dokonuje się z określonej odległości, w praktyce jest to nie więcej niż 20 metrów przed. Więc obiekty dalsze na zdjęciu są mniejsze i nie są rejestrowane.(a ciężarówki z daleka :) nawet jeśli fotoradar "widzi" nas ze stu i więcej metrów. Dodatkowo czułość matrycy pozwala już fotografować bez użycia flasha, nawet w półmroku. Polecam wyszukiwarkę, i poczytać o budowie i zasadach działania fotoradaru, są też filmy z systemów monitoringu z biegającymi zielonymi kwadracikami wokół śledzonych obiektów pięknie ilustrujące zasadę działania komputerowego rejestratora. W praktyce sami możemy to zbudować w oparciu o aparat cyfrowy lub kamerę, oraz laptopa i odpowiedni program.
~Do Dino 1-12-2008 22:48
Większośc tych komentarzy to takie bzdury że aż oczy szczypią, nie wiem czy ludzie piszą co im ślina przyniesie czy ich świadomość jest tak ...............nie ważne, ale Twój tekst mnie rozj.........Każde zdjęcie czy od przodu czy od tyłu z tablicą rej. auta jest WAŻNE właściciel poj. jest od tego żeby wskazać kto kierował jeżeli On sam nie jechał. I życze powodzenia w sądzie tym właścicielom co ściemniają że nie wiedzą kto kierował.
~_ojdiridirachciach___ 1-12-2008 23:01
To Tee ..no wiesz ziomalku ;) Ja klikać, że fajno tak fotomaszty klikać, i to jest kull i wporzo luzik kapewujesz ? ;) Jak Gosiek nawija prze paniom, to ja nie kumam po kiego mu to wytykac, bo to też fajne neogolizny ;) ...bajo !
~gościówek 1-12-2008 23:20
84 km/h jedziesz to Ci cyknie, ale kiedy jedziesz 82 km/h to Ci nie cyknie - coś to źle ustawione...
mysza 1-12-2008 23:52
oj straszne!Wyjade czolgiem i ciekawe ile zdjec mi zrobia te smieszne fotoradarki?!my ludzie mamy jezdzic przepisowo a poicja po Wolnosci buja sie np..70 jak to jest i do tego prowadza dyskusje przez telefon??!!o co chodzi co za balagan w tym wszystkim.a po za tym po jakiego grzyba stoja za foto radarami z radarem?to jest nie normalne!Czyzby brakowalo pare groszy?no tezaz to na swieta trzeba dorobic!!!Proponuje wszystkim kierowca ponagrywac na telefonikich predkosc i zachowanie w czasie jazdy panow niebieskich!!!!
ebee 2-12-2008 0:01
Dziś były dwa potrącenia rowerzystów. Oba w miejscach, gdzie takie potrżcenia często się zdarzają. Sa to ulice : Sobieszowska i Wojska Polskiego ! A fotoradary ? Oczywiście w miejscach bezpiecznych, w których nie dochodzi do wypadków. Niby komuna już minęła i teoretycznie kiedy policja stała w krzakach i polowała na jeleni, jak w piosence Rosiewicza. Niestety nie w Jeleniej Górze . Tu , w tym skansenie jak za komuny, polowania łapanki, w bezpiecznych miejscach. No a ludzie - niech sobie giną pod kołami samochodów ciągle w tych samych miejscach......... Tym się nikt nie martwi . Liczy się statystyka i kasa. Cieszę się, że już ........nie mieszkam w Jeleniej Górze !
~Efendi 2-12-2008 0:06
Jeżeli już mowa o fotoradarach, to wszelkie informacje o tym , że fotografia od tył samochodu jest nieważna, czy ewentualnie dwa samochody obok siebie z różną prędkością itp. to bzdury. Wystarczy aby był widoczny i czytelny nr rejestracyjny samochodu oraz zapisana prędkość. Aparat fotograficzny ma tzw. preselekscję i na zdjęciu wychodzi bardzo wyraźnie samochód przekraczający prędkość. Zdjęcie będzie zrobione nawet wtedy jak ta prędkość zostanie przekroczona choćby tylko o trzy km. Twarz kierowcy wcale nie jest potrzebna do skierowania do właściciela samochodu mandatu ! to on ponosi odpowiedzialność za samochód i wystarczy że jest na niego zarejestrowany. Jeżeli to nie on jechał, to w jego interesie jest wyegzekwowanie kwoty mandatu od osoby która użytkowała samochód - jedyna różnica między mandatem wręczonym przez policjanta z suszarką, to to, że za mandat z fotoradaru nie przybędzie nikomu punktów karnych. Odpowiednia ustawa już wyszła i każdy kierowca powinien o tym wiedzieć, również o możliwościach takich fotoradarów
~Do _ojdiridirachciach___ 2-12-2008 7:22
Wcale nie chodziło mi o mówienie slangiem młodzieżowym, który tutaj naśladujesz. Widać jednak że nie cierpisz żadnej krytyki, oj nie nie cierpisz. :) I już nie ma w Tobie otwartości na żadne zmiany, co świadczy o skostnieniu i wchodzeniu w wiek świadczący o mooocnym zakorzenieniu w życiu i o nieodwracalnych już, niestety, procesach.:) Ja o wyrazie "fotomaszty", a Ty "wchodzisz" w Gosia. Gosiu juz znikł ze sceny. Po co go wspominać. A język polski to nie martwa już łacina. On dalej żyje i powstają w nim nowe słowa i obruszanie się na to nic nie pomoże. W dodatku już zaczynasz mylić płeć osób, do których się zwracasz, co też o czymś świadczy. Pozdrawiam. :) Tee
~_ojdiridirachciach___ 2-12-2008 10:26
Tee ...jesteś dziewczynką ? ..eee Tee, no to inna rozmowa. Kobietom wolno myśleć inaczej i jest to całkiem urocze. Całuję łapki ;) Dodam jeszcze, że też lubię neogolizny ...powaga ;)
~do efendi 2-12-2008 13:47
"Aparat fotograficzny ma tzw. preselekscję i na zdjęciu wychodzi bardzo wyraźnie samochód przekraczający prędkość." No brawo! A jak jadą dwa koło siebie to który jest preSELEKSCJONowany?!
~Do Efendi 2-12-2008 17:20
Że jak ???????????? No nie moge chyba pękne ze smiechu!!!!!!!!!!!Że niby za fotoradar nie ma punktów hehehehehe i że niby wł. poj dostaje mandat a później egzekwuje go od kierowcy ???????????? Co za bzdury !!!!!!!!!!!! Kim Ty jesteś że tak bredzisz, chciałbym Cię poznać i roześmiać Ci się w twarz. Nawet nie chce mi sie pisać jak to się odbywa naprawde itd.itp bo ..........nie chce mi się i tak nie zrozumiesz hehehehe buahhahahah...............
~Sabath 2-12-2008 22:01
tak boję się wszystkich fotoradarów nawet tych "z...łych" że nagle ożyją bo wierzę w duchy
~Sabath 2-12-2008 22:02
fotoradarów trzeba pilnować aby jacyś wandale nie zniszczyli bo sam się przecież nie obroni
~Pieszczoch 4-12-2008 1:59
...właśnie...dobra rada...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group