Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7603
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Żarty się skończyły: działają fotoradary, będą surowe kary

Poniedziałek, 1 grudnia 2008, 10:04
Aktualizacja: 10:04
Autor: TEJO
Zamontowane na jeleniogórskich ulicach fotomaszty kilka dni temu uzyskały odbiór techniczny i zostały zalegalizowane. Teraz do każdego z nich może trafić urządzenie, które sfotografuje pędzące z nadmierną prędkością auto, a jego właściciel dostanie mandat.

– Fotomaszty zostały zamontowane na ulicy Wrocławskiej, Jana Pawła II, Spółdzielczej, Wincentego Pola oraz Wolności – informuje nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.
Okres poprzedzający odbiór urządzeń policjanci jeleniogórskiej drogówki traktowali jako pewnego rodzaju szkolenie dla kierowców. Żarty się skończyły. Od teraz zmotoryzowani muszą liczyć się z surowymi karami.

Należy pamiętać, że jeleniogórska drogówka przez cały czas pracuje na przenośnym fotoradarze, który ustawiany jest na odcinakach pomiędzy fotomasztami, w obrębie tablic informujących o kontroli radarowej – dodaje nadkom. E. Bagrowska.

Sprawdzona jest bowiem taktyka, że kierujący przed fotomasztami zwalniają, a po ich wyminięciu gwałtownie przyspieszają. Dlatego też policja apeluje o rozwagę i ostrożność, ponieważ wykroczenie zostanie udokumentowane na fotoradarze .

Pamiętać należy również o tym, że fotoradar może pracować w dwóch kierunkach i może dokumentować przekroczenia prędkości w obie strony.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group