Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 15781
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zarośnięte pobocza, zaniedbane skwery – to wstyd!

Piątek, 14 czerwca 2013, 7:21
Aktualizacja: Sobota, 15 czerwca 2013, 8:24
Autor: Angela
Jelenia Góra: Zarośnięte pobocza, zaniedbane skwery – to wstyd!
Fot. Angela
– Miały cieszyć oko turystów i mieszkańców, ale zostały zaniedbane i są powodem do wstydu – mówi nasz Czytelnik, Paweł z Zabobrza, który wymienia kilka przykładowych miejsc: zarośnięty jeleń oraz tzw. ślimak czy skwerki na Podwalu i przy Florze.

Mowa o jelonku z kwiatów na ul. Konstytucji 3 Maja w Jeleniej Górze, którym jeszcze w zeszłym roku szczyciło się Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze. Nowy pomysł, nad którym zwisały flagi wdzięcznie witał turystów wjeżdżających do stolicy Karkonoszy od strony Wrocławia.

- Dzisiaj po jelonku nie ma śladu, za to są półmetrowe chwasty i trawy, podobnie, jak na całym tzw. zaobrzańskim ślimaku prowadzącym w kierunku Legnicy – mówi pan Paweł z Zabobrza. – Tak miasto turystyczne wita gości i niestety tak też prezentuje się w centrum, np. przy Florze, gdzie co roku rosły piękne kwiaty, a w tym roku jest tam goła ziemia – dodaje Czytelnik.

Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry zapewnia, że porozmawia z MPGK o wróceniu do dobrych praktyk zagospodarowania tych i innych skwerków Jeleniej Góry.

- Witający jelonek był pomysłem MPGK, od którego w tym roku przedsiębiorstwo odeszło – wyjaśnia Hubert Papaj. – Porozmawiam, by to miejsce zostało ponownie zagospodarowane. Obecnie natomiast rozpoczęliśmy dużą akcję koszenia trawy w pasach drogowych, w ramach której wykoszony zostanie również tzw. zaobrzański ślimak. Następnym etapem będzie zagospodarowanie parków i skwerków, którymi chcemy się zająć jeszcze przed okresem urlopowym – dodał Hubert Papaj.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (53)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
927
Tak
10%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
26%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group