Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 5078
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zaprezentowali liderów list

Czwartek, 20 września 2018, 8:32
Aktualizacja: Sobota, 22 września 2018, 7:30
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Zaprezentowali liderów list
Fot. Przemek Kaczałko
Platforma Obywatelska i Nowoczesna, tworzące Koalicję Obywatelską, zaprezentowały wczoraj (19.09) liderów swoich list wyborczych do Rady Miejskiej, Powiatu i do Sejmiku Dolnośląskiego. Aktualny prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła zamyka listę KO do Sejmiku.
- Wystawiamy bardzo silną listę. Mieliśmy znacznie więcej kandydatów, niż miejsc na listach, ale niestety po zmianie Ordynacji Wyborczej nie byliśmy w stanie zaspokoić ambicji wszystkich potencjalnych kandydatów - stwierdził na wstępie Konrad Sikora, który przedstawił liderów do Rady Miejskiej, Rady Powiatu i Sejmiku Dolnośląskiego.

Jak już informowaliśmy publikując listy kandydatów, Marcin Zawiła - urzędujący prezydent miasta, nie kończy z polityką i z 5. miejsca na liście komitetu koalicyjnego startuje do Sejmiku, a liderem wśród kandydatów PO i Nowoczesnej jest Jerzy Pokój - aktualnie radny powiatowy ze Ścięgien.

- Nie żegnam się z polityką z rozpędu, doświadczenia, które chciałbym zużyć na rzecz Jeleniej Góry, a poza tym bardzo niepokoi mnie to, co się dzieje w Polsce. Tak zwana "Dobra zmiana" to niebezpieczeństwo dla Polski, samorządności i nas wszystkich - argumentuje Marcin Zawiła, który apeluje o udział w wyborach. - Jeżeli nie pójdą państwo do wyborów, to należy mieć świadomość, że nie ma się moralnego prawa do narzekania, bo jeżeli nie wybieramy, to sprawa katastrofalna - dodał M. Zawiła. - Teraz będzie nowy pomysł, jak rozdać pieniądze unijne i brak dobrego układu w zarządzie województwa może być problemem - uważa Jerzy Pokój.

Kandydat na prezydenta zapewnia o chęci kontynuacji polityki Marcina Zawiły, ale też zmiany.

- Miasto jest w dobrej kondycji, ale jako samorząd nie jesteśmy sami - wokół nas są gminy, miasta, z którymi razem stworzyliśmy Aglomerację Jeleniogórską - mówił 63-letni Jerzy Łużniak, który przed wyborami odbywa szereg spotkań w różnych częściach Jeleniej Góry i obiecuje, że konsultacji z mieszkańcami będzie jeszcze więcej.

Z kolei Anna Konieczyńska, która aktualnie jest starostą, zapewnia o przyzwoitości i uczciwości w działaniach.

Te działania widać - to jest zwiększenie ilości turystów odwiedzających nasz region, poprawa infrastruktury drogowej - mówiła kandydatka do Rady Powiatu z Dziwiszowa.

W trakcie konferencji prasowej pod Ratuszem przedstawiciele koalicji poinformowali również, że w najbliższą sobotę (22.09) w Jeleniej Górze odbędzie się konwencja z udziałem Grzegorza Schetyny, Katarzyny Lubnauer i Barbary Nowackiej. Co ciekawe, na liście "Koalicji Obywatelskiej" zabrakło miejsca dla przewodniczącej koła Nowoczesnej w Jeleniej Górze - Natalii Zatki, która startuje z listy SLD. Konrad Sikora z partii zarządzanej przez K. Lubnauer odmówił komentarza w tej sprawie.

Twoja reakcja na artykuł?

36
24%
Cieszy
0
0%
Hahaha
7
5%
Nudzi
3
2%
Smuci
12
8%
Złości
93
62%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (161)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group