Poniedziałek, 18 października
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 7080
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Zapraszamy na Bieg Sylwestrowy

Czwartek, 13 października 2016, 21:34
Aktualizacja: 21:43
Autor: MDvR
Polana Jakuszycka: Zapraszamy na Bieg Sylwestrowy
Fot. użyczone
To będzie jedna z najbardziej niezwykłych zabaw sylwestrowych w kraju! I pewnie najtańsza... Stowarzyszenie Bieg Piastów zaprasza do udziału w Biegu Sylwestrowym na nartach lub bez nart (do wyboru). Start tuż przed północą z 31 grudnia na 1 stycznia na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie.

- Bez pomiaru czasu! Biegniemy, ale nie dla czasu, lecz po to, by wspólnie w biegu powitać rok 2017. Dystans około siedmiu kilometrów. Meta na Polanie Jakuszyckiej, gdzie na uczestników czekać będzie ognisko z kiełbaskami i muzyka. Będą też oczywiście pamiątkowe medale oraz konkurs z nagrodami za najpiękniejsze przebranie. Zwycięzcy zostaną uhonorowani na podium. To będzie jedyna dekoracja tej nocy.
Przebrania są więc mile widziane. Nie są jednak oczywiście obowiązkowe. Wpisowe w pierwszym terminie - do końca października, 60 złotych. Dokładny przebieg tras zależny od warunków pogodowych, ustalony zostanie przed zawodami. Na pewno trasa będzie piękna, wiodąca po uroczych duktach Gór Izerskich! Zostanie jak należy oznakowana i zabezpieczona, także pod względem medycznym. Można zapisać się na bieg na nartach lub bez nart. Jeśli nie będzie śniegu - wszyscy pobiegną bez nart. Jeśli śnieg dopisze - narciarze wystartują o godz. 23.50, a biegacze w butach siedem minut później
- wyznają organizatorzy imprezy.

Rok i dwa lata temu biegi sylwestrowe w Jakuszycach rozegrane zostały w rewelacyjnej atmosferze. 2016 powitany został bez nart, bo nie było śniegu, ale frekwencja i tak dopisała - pobiegło prawie 300 osób. Organizatorem Biegu Sylwestrowego jest Stowarzyszenie Bieg Piastów.
Zapisy na Bieg Sylwestrowy - http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2634.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group