Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 2544
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zapłacą gminy albo rodzice

Wtorek, 27 grudnia 2011, 9:58
Aktualizacja: 9:59
Autor: UM
– Deklarujemy dalszą opiekę nad dziećmi rodzin mieszkających w gminie Jeżów Sudecki, a uczęszczających do przedszkoli w Jeleniej Górze – powiedziała Mirosława Dzika, zastępca prezydenta miasta. – Niemniej w interesie jeleniogórzan będziemy zabiegać o refundację kosztów przez Gminę Jeżów.

Do tej pory różnicę pomiędzy kosztami pobytu dzieci w przedszkolu ponad pięć godzin dziennie, a opłatą wnoszoną przez rodziców pokrywało miasto Jelenia Góra ze swego budżetu. Z uwagi na konieczność racjonalizacji wydatków, ale także na przepisy ustawy o finansach nie ma możliwości kontynuowania tego finansowania w roku 2012. Za dzieci swoich mieszkańców powinna płacić każda gmina.

Konieczna do refundowania kwota jest różna w każdym z przedszkoli, do których uczęszczają dzieci spoza Jeleniej Góry, bo zależy to od indywidualnych kosztów. Waha się ona od 199 (w Przedszkolu Miejskim nr 2, czy 19), do ok. 500 zł w Przedszkolu Miejskim nr 14. Jelenia Góra przedstawiła warunki płatności Gminie Jeżów Sudecki, otrzymała jednak odpowiedź, że zdaniem tamtejszego samorządu „koszty pobytu dziecka ponad ustalony czas bezpłatnego nauczania i wychowania (5 godzin dziennie) winni pokrywać rodzicie dzieci”. Otrzymają oni w każdym z przedszkoli stosowną w tym względzie informację.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group