Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7937
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zapadł wyrok za włamania do bankomatów

Piątek, 19 lutego 2021, 11:10
Autor: WAC
Jelenia Góra: Zapadł wyrok za włamania do bankomatów
Fot. Prokuratura Okręgowa
Przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze zapadł wyrok skazujący wobec czterech sprawców włamań do bankomatów.

Do popełnienia przestępstw doszło w okresie od grudnia 2018 roku do marca 2019 roku w powiecie bolesławieckim. Wtedy sprawcy włamali się lub usiłowali włamać do trzech bankomatów. W jednym przypadku przy użyciu pojazdu staranowali drzwi do sklepu i dostali się od jego przedsionka, w którym stał bankomat. Innym razem włamania dokonano poprzez zamocowanie pasów do ciągnika rolniczego i przywiązanie ich do bankomatu, a następnie wyrwanie urządzenia z podłoża i zabranie go innym pojazdem. Skradziono wówczas pieniądze w kwocie ponad pół miliona złotych. Kolejna próba włamania nie powiodła się z uwagi na zerwanie przymocowanych przez sprawców do bankomatu pasów. Urządzenie zostało jednak zniszczone. Wówczas podjęto skuteczny pościg za jednym ze sprawców poruszającym się ciągnikiem. Poczynione następnie ustalenia Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu oraz policji doprowadziły do zatrzymania pozostałych sprawców.

Podejrzanym przedstawiono zarzuty włamania i usiłowania kradzieży z włamaniem do trzech bankomatów - informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski. - Ponadto ustalono, że dopuścili się oni także innych przestępstw, w tym paserstwa, uszkodzenia innego pojazdu, posiadania substancji psychotropowych, a także broni i amunicji. Jeden ze sprawców w chwili zatrzymania był uzbrojony w odbezpieczony pistolet, amunicję do tej broni oraz granaty szturmowe, gaz obezwładniający i nóż. Inny oskarżony usłyszał ponadto zarzut posiadania i wytwarzania metamfetaminy.

Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze w sierpniu 2019 roku. 15 lutego 2021 roku zapadł wyrok. Sprawcy zostali uznani za winnych zarzucanych im przestępstw. Grzegorz G. został skazany na karę 8 lat pozbawienia wolności. Krzysztofowi M. wymierzono karę 6 lat, Marcinowi G. 2 lata pozbawienia wolności. Z kolei Wojciech W. usłyszał wyrok 10 miesięcy pozbawienia wolności oraz 8 tysięcy złotych grzywny. Sprawcy zostali również zobowiązani do naprawienia szkody na rzecz banku oraz sklepu. Wyrok nie jest prawomocny.

Twoja reakcja na artykuł?

1
4%
Cieszy
17
71%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
377
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group