Poniedziałek, 20 marca
Imieniny: Aleksandry, Klaudii
Czytających: 9348
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zapachniało świętami Bożego Narodzenia

Środa, 28 listopada 2007, 13:13
Aktualizacja: 13:16
Autor: carioca
Jelenia Góra: Zapachniało świętami Bożego Narodzenia
Fot. carioca
Choć do Wigilii niespełna miesiąc, już w środę pracownicy MPGK osadzali świąteczne choinki, które będą ozdobą miasta aż do stycznia przyszłego roku.

Drzewka stanęły tradycyjnie na skwerze przed wejściem do parku przy kościele garnizonowym oraz przy budynku ratusza. Świerczki nie różnią się niczym od tych, które co roku zdobią miasto w okresie świąteczno–noworocznym. Choć niektóre miasta licytują się wysokością drzewek, Jelenia Góra w tej rywalizacji nie uczestniczy.

Niebawem choinki zostaną ubrane i będą iluminowane. Dość skromnie, też jak co roku. Kolorowych lampek nie można wieszać za nisko, bo ukradną je złodzieje lub powybijają wandale. Z kolei oświetlone same czubki bożonarodzeniowych drzewek wyglądają raczej nieciekawie.

Nie zmieni się także świąteczna dekoracja miasta. Można tylko pomarzyć o tysiącach światełek, jakie w Boże Narodzenie zapalają się w większych ośrodkach.

Nadzieja w mieszkańcach, którzy mają wolną rękę i znacznie więcej swobody oraz wyobraźni niż decydenci, od których zależy świąteczno–noworoczny klimat w Jeleniej Górze. Miasto nie ogłosiło jednak konkursu na najładniej przystrojoną posesję. A szkoda. Dzieje się tak, na przykład, w Kowarach z korzyścią dla pomysłowych mieszkańców i estetyki miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
611
maksymalnie 150
84%
od 151 do 459
6%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
0%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group