Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 3927
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zamkowe ujęcia sposobem na sukces i promocję

Wtorek, 10 czerwca 2008, 7:52
Aktualizacja: 7:53
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Zamkowe ujęcia sposobem na sukces i promocję
Fot. Ania
Ogłoszony dwa miesiące temu konkurs fotograficzny „ Szlakiem Zamków Piastowskich”, doczekał się finału. Było o co walczyć, bo główna nagroda to 2000 złotych.

Trzydziestu dwóch uczestników z całej Polski, m. in. z Wałbrzycha, Bielska Białej, Kopańca, Krakowa i Warszawy, nadesłało ponad sto prac. Jury musiało dokonać trudnego wyboru.
–Zadaniem konkursu była popularyzacja Szlaku Zamków Piastowskich, także walory artystyczne fotografii nie były najważniejsze, a wyróżnione zdjęcia nazwałabym po prostu najładniejszymi.– mówi Agnieszka Matysiak kierownik książęcej wieży mieszkalnej z Siedlęcina.

Na finał konkursu nie przybyło zbyt wiele osób. Zabrakło nawet dwóch laureatów: Agnieszki Cieszkowskiej-Gęczelewskiej z Warszawy, której zdjęcie „ Wnętrze książęcej wieży mieszkalnej w Siedlęcinie” zajęło pierwsze miejsce oraz zdobywczyni trzeciej lokaty za fotografię„ Zamek Grodno”, gimnazjalistki z Czarnego Boru Karoliny Śmiałowskiej.

Pojawił się jedynie Leszek Różański, który otrzymał drugą nagrodę za pracę pod tytułem „ Zaduma”. Organizatorzy nie byli jednak rozczarowani, ponieważ już udział osób spoza województwa dolnośląskiego jest dla nich sukcesem.

- Nadesłane zdjęcia są bardzo zróżnicowane, na pochwałę zasługuje wysoki poziom prac. Nie są to fotografie, które przedstawiają tylko krajobraz czy zabytki, zawierają także myśl autora. Sprzyja temu również rozwój fotografii i dostępność aparatów cyfrowych – mówił zebranym Janusz Pytel prezes Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego, przewodniczący jury.

– Fotografią amatorsko zajmuje się już od dawna, a od pół roku uczę się w studium fotograficznym Rzemiosł Artystycznych, jest to jeden z wielu konkursów, w których biorę udział – powiedział Wojciech Bykowski z Jeleniej Góry. Natomiast dla Józefa z Siedlęcina konkurs to chęć poszerzania wiedzy o regionie – Chciałem wzbogacić swoją wiedzę o miejscowości, w której mieszkam, ponieważ niewiele o niej wiem, a bardzo interesuje mnie historia mojej okolicy – podkreśla fotoamator.

Na ogłoszenie wyników przybyła także Weronika z okolic Inowrocławia, która docenia wagę turnieju – Od pięciu lat interesuje się architekturą Dolnego Śląska. Uważam, że fotografia to bardzo dobry pomysł na promocję regionu. Według mnie to województwo jest bardzo słabo promowane, dlatego też warto organizować tego typu przedsięwzięcia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group