Poniedziałek, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 3165
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zamknięty most, czyli same kłopoty

Wiadomości: REGION
Czwartek, 2 lipca 2009, 10:25
Aktualizacja: 10:26
Autor: Angela
Fot. Angela
Trwa remont strategicznego mostu we Lwówku Śląskim. Problemów dla zmotoryzowanych przez to nie brakuje: narzekają kierowcy, przejezdni i mieszkańcy. Przebudowa zakończy się za pół roku.

Dolnośląska Służba Dróg i Mostów ustawiła barierki informujące zamknięciu mostu we Lwówku Śląskim oraz o objazdach. Dla aut o masie poniżej siedmiu ton jadących od Jeleniej Góry w kierunku Bolesławca objazd prowadzi jednokierunkową ulicą Ogrodową, natomiast w przeciwnym kierunku czyli z Bolesławca do Jeleniej Góry lub Złotoryi trzeba przejechać ulicą Rzeczną.

Auta powyżej siedmiu ton, z wyłączeniem pojazdów służb ratowniczych, komunalnych oraz komunikacji pasażerskiej, muszą korzystać z objazdów 40 - kilometrowych przez Gryfów i Złotoryję. Służby odpowiedzialne za wykonanie remontu mostu przed jego zamknięciem, niestety, nie zapięły wszystkiego na ostatni guzik.

– Inwestor oraz wykonawca, mimo że wzmocnili mostki na tych dwóch ulicach, przez które prowadzi objazd, nie dokonali naprawy ich nawierzchni. Musieliśmy to robić na koszt gminy. W sobotę od godziny 4 rano nasze służby pracowały przez siedem godzin usuwając wszystkie dziury, które były utrudnieniem na tej trasie – mówi Ludwik Kaziów, burmistrz gminy Lwówek Śląski.

Na utrudnienia narzekają przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy nie mogą przejeżdżać przez mostki na ulicy Ogrodowej i Rzecznej, przedstawiciele firm transportowych i właściciele gospodarstw rolnych, którzy po jednej i drugiej stronie gminy dowożą zboże do firm skupujących i suszących plony. To jednak nie wszystko. Prowadzone prace na moście spowodowały przerwę w dostawie wody na 12 godzin.

Kafar, który wbijał betonowe pale w grunt naruszył magistralę wodociągową zasilającą miasto – mówi burmistrz. Wczoraj jeden z wbijanych pali naruszył system kanalizacji sanitarnej, który spowodował, że przez całą noc trzeba było wywozić nieczystości ciekłe samochodami asenizacyjnymi, ponieważ kanalizacja była niedrożna od mostu w kierunku całej części południowo – zachodniej miasta. Trwają prace przy usuwaniu tej awarii.

Następne utrudnienie pojawią się z piątku na sobotę od 22.00 do 6.00 rano i będą dotyczyły przełączania rur zasilania wodnego całego miasta, żeby na czas remontu mostu całą instalację wodną przesunąć spod mostu na teren obok.
– Nie wiemy też, co się wydarzy kiedy zacznie być rozbierany most. W tej chwili są wykopy przed nim i za nim. Tam będą wbijane pale, które będą trzymały całą konstrukcję. Pod przeprawą są przecież nie tylko instalację wodne i kanalizacyjne, ale jeszcze kable telefoniczne, światłowody i inne urządzenia energetyczne, które będą wymagały przeniesień na czas remontu. Utrudnienia będą występowały więc co jakiś czas, w różnym zakresie – zapowiada burmistrz Kaziów.

Planowany termin zakończenia prac to 15 listopada 2009. Wykonawca deklaruje jednak, że remont może zakończyć się nieco wcześniej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~lwowek 2-07-2009 12:57
złe oznakowanie przyczyną niedogodnień, firma która to znakowała powinna to poprawić, brak fachu i tyle!!!!!
~delta 2-07-2009 14:00
mieszkam tu i tez własnie chciałem zauwazyć ze ktos kto to znakował nie ma pojecia na temat tego co robi, kiedy sie wreszcie odpowiedzialni ludzie wezmą za kontrole i wyłapią pseudofachowców
~_Łowca byków 2-07-2009 14:02
Dlaczego "we" Lwówku Śląskim?
mikasia 2-07-2009 14:04
koszmarne oznakowania, brak tablic informujących o objeździe, nikt nie potrafi pokierować, droga z powrotem prowadzi przez jakąś wąską dróżkę, czyjeś podwórka! Co to ma być??
~Rudebwoy 2-07-2009 15:57
To miasto w przeciwieństwie do Jeleniej Góry się rozwija i widać efekty pracy ;] a w jeleniej SYF jak był tak jest...
~ryś 2-07-2009 17:10
firma która to oznakowanie robiła nie powinna juz wiecej takich zleceń dostawać, toz to przecie amatorszczyzna jakiej coraz wiecej sie widzi
~Shadow 2-07-2009 17:21
Rudebwoy niezwłocznie się tam przeprowadź to pogadamy, bo póki jesteś w JG to istotnie syfu nie ubędzie, a jak wyjedziesz to poprawi się o dobre 80%.
~do Łowcy byków 2-07-2009 18:24
Bo nie ,,w" Lwówku Śląskim k...nie jak nie znasz polskiego to wróć się do podstawówki
~pipek 2-07-2009 18:46
Burmistrz nie wiedział do tej pory ,że ulica Tęczowa przedstawia krajobraz księżycowy? Dlaczego teraz biadoli ,że służby od 4 rano zasypywały grysem dziury na całym odcinku 50 metrów? Gdyby nie objazd nadal byłoby jak było.Błazenada!
~ 2-07-2009 20:19
Pani Angelo, a pan Ludwik nie pozwolił się sfotografować? ;-)
~daffer80 co oznakowywał 2-07-2009 21:27
do ~lwowek, ~delta, ~ryś - akurat panowie koledzy nie firma wykonująca oznakowanie jest winna tylko zarządca drogi który zatwierdził i przekazał tej firmie projekt organizacji ruchu zawierający rodzaj oraz sposób ustawienia oznakowania. A firma na, którą tak szczekacie "pożal się panie boże znawcy tematu" - to zlecenie wykonała. Co do jakości i zasadności?? Przecież nikt nie zapłaci za wykonanie inne niż zlecone prawda??!! Czytając Wasze posty stwierdzam, że każdy Polak to znawca w każdym temacie... przykro.
~daffer80 co oznakowywał 2-07-2009 21:27
do ~lwowek, ~delta, ~ryś - akurat panowie koledzy nie firma wykonująca oznakowanie jest winna tylko zarządca drogi który zatwierdził i przekazał tej firmie projekt organizacji ruchu zawierający rodzaj oraz sposób ustawienia oznakowania. A firma na, którą tak szczekacie "pożal się panie boże znawcy tematu" - to zlecenie wykonała. Co do jakości i zasadności?? Przecież nikt nie zapłaci za wykonanie inne niż zlecone prawda??!! Czytając Wasze posty stwierdzam, że każdy Polak to znawca w każdym temacie... przykro.
~Rudebwoy 2-07-2009 22:54
do ~shadow: Ty widze masz cięty język f...rze ;] ale wiesz, nie znasz się to przynajmniej na forum jesteś wyczerpujący pfff... prostak
~naj 3-07-2009 8:07
naprawa mostu to jest pikuś. Czy ktokolwiek się zastanowił jakie skarby można znaleźć w bezpośredniej bliskości naprawianego mostu. Pamiętam kilkadziesiąt lat temu jak samochód STAR 25 wjechał na kostkę brukową ulicy Sienkiewicza, v/v apteki , nawierzchnia jezdni zapadła się. Wtedy to odkrył się podziemny korytarz wykonany z kamienia o wysokości 180 cm.Uważam,że warto skupić się na otoczeniu remontowanego mostu, a nie wykłócać się kto załatał niewielką dziurę, niech tym zajmują się fachowcy od dróg, my obserwujmy otoczenie.
~_Łowca byków 3-07-2009 16:21
Do postu z 02-07-2009 18:24 ~do Łowcy byków IP: *.33.110.69 - zaglądnij przynajmniej tutaj: http://poradnia.pwn.pl/lista.php?kat=3&szukaj=przyimk%F3w zanim zaczniesz kogoś obrażać.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group