Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4559
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Zamknięty most, czyli same kłopoty

Czwartek, 2 lipca 2009, 10:25
Aktualizacja: 10:26
Autor: Angela
REGION: Zamknięty most, czyli same kłopoty
Fot. Angela
Trwa remont strategicznego mostu we Lwówku Śląskim. Problemów dla zmotoryzowanych przez to nie brakuje: narzekają kierowcy, przejezdni i mieszkańcy. Przebudowa zakończy się za pół roku.

Dolnośląska Służba Dróg i Mostów ustawiła barierki informujące zamknięciu mostu we Lwówku Śląskim oraz o objazdach. Dla aut o masie poniżej siedmiu ton jadących od Jeleniej Góry w kierunku Bolesławca objazd prowadzi jednokierunkową ulicą Ogrodową, natomiast w przeciwnym kierunku czyli z Bolesławca do Jeleniej Góry lub Złotoryi trzeba przejechać ulicą Rzeczną.

Auta powyżej siedmiu ton, z wyłączeniem pojazdów służb ratowniczych, komunalnych oraz komunikacji pasażerskiej, muszą korzystać z objazdów 40 - kilometrowych przez Gryfów i Złotoryję. Służby odpowiedzialne za wykonanie remontu mostu przed jego zamknięciem, niestety, nie zapięły wszystkiego na ostatni guzik.

– Inwestor oraz wykonawca, mimo że wzmocnili mostki na tych dwóch ulicach, przez które prowadzi objazd, nie dokonali naprawy ich nawierzchni. Musieliśmy to robić na koszt gminy. W sobotę od godziny 4 rano nasze służby pracowały przez siedem godzin usuwając wszystkie dziury, które były utrudnieniem na tej trasie – mówi Ludwik Kaziów, burmistrz gminy Lwówek Śląski.

Na utrudnienia narzekają przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy nie mogą przejeżdżać przez mostki na ulicy Ogrodowej i Rzecznej, przedstawiciele firm transportowych i właściciele gospodarstw rolnych, którzy po jednej i drugiej stronie gminy dowożą zboże do firm skupujących i suszących plony. To jednak nie wszystko. Prowadzone prace na moście spowodowały przerwę w dostawie wody na 12 godzin.

Kafar, który wbijał betonowe pale w grunt naruszył magistralę wodociągową zasilającą miasto – mówi burmistrz. Wczoraj jeden z wbijanych pali naruszył system kanalizacji sanitarnej, który spowodował, że przez całą noc trzeba było wywozić nieczystości ciekłe samochodami asenizacyjnymi, ponieważ kanalizacja była niedrożna od mostu w kierunku całej części południowo – zachodniej miasta. Trwają prace przy usuwaniu tej awarii.

Następne utrudnienie pojawią się z piątku na sobotę od 22.00 do 6.00 rano i będą dotyczyły przełączania rur zasilania wodnego całego miasta, żeby na czas remontu mostu całą instalację wodną przesunąć spod mostu na teren obok.
– Nie wiemy też, co się wydarzy kiedy zacznie być rozbierany most. W tej chwili są wykopy przed nim i za nim. Tam będą wbijane pale, które będą trzymały całą konstrukcję. Pod przeprawą są przecież nie tylko instalację wodne i kanalizacyjne, ale jeszcze kable telefoniczne, światłowody i inne urządzenia energetyczne, które będą wymagały przeniesień na czas remontu. Utrudnienia będą występowały więc co jakiś czas, w różnym zakresie – zapowiada burmistrz Kaziów.

Planowany termin zakończenia prac to 15 listopada 2009. Wykonawca deklaruje jednak, że remont może zakończyć się nieco wcześniej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group