Czwartek, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 5469
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zamknięta pętla na Staszica – kłopot z komunikacją

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 13 listopada 2007, 13:35
Aktualizacja: Czwartek, 15 listopada 2007, 7:59
Autor: AGA
Obrazekl pochodzi z materiałów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.
Fot. Archiwum
Właściciel terenu zażądał od Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego opłat za korzystanie z części osiedla blisko ulicy Staszica. Ciepliczanie, którzy tam mieszkają, od 1 grudnia nie dojadą autobusem MZK bliżej domów.

Ciepliczanie będą musieli dojść na piechotę spod hotelu Cieplice, gdzie powstanie nowy przystanek końcowy linii nr 14 i 23.
– Przy ul. Staszica na wysokości posesji nr 4 w kierunku do ul. Wolności oraz posesji nr 9/11 w kierunku do ul. Pułaskiego, zostaną zlokalizowane nowe przystanki przelotowe,– poinformował Leszek Chmielewski z MZK.

Na odcinku od przystanku „Daniłowskiego” przy ul. Wolności do nowej pętli końcowej zmianie ulegnie kierunek jazdy autobusów wspomnianych linii: od przystanku „Daniłowskiego” przez przystanki: „Staszica”, „Pułaskiego” i „Cieplicka–Cervi” do pętli „Cervi – Hotel”. Powrót – w kierunku odwrotnym.

Nie zmieni się trasa dotychczasowego kursu szkolnego linii nr 14 z ul. Kiepury o godz. 7:14*E na Osiedle Orle nie ulega zmianie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

PrYk 13-11-2007 15:02
Ktos poczul kase i zarzadal za przejazdy... Niezle a ludzie beda mieli utrudnienie dodatkowe... Brak slow...
~jancio 13-11-2007 15:32
a do kogo nalezy ta petla autobusowa na staszica?
~.... 13-11-2007 21:51
mogliby przenieść pętle na os. Orle tak jak kiedyś to było prowizorycznie zrobione.
~Noisy 13-11-2007 21:58
Jestem studentka KK I codziennie chodze na pentle bo stamtąd dojeżdzam na uczelnie!!! Jak tylko chodzi o pieniądze to miasto woli sie wycofać niż zapłacić i tylko kolejne utrudnienia!!!!!!!!! SKANDAL Jestem wzburzona i rozczarowana
~pasażer z Cieplic 14-11-2007 10:47
Już widzę jak ludzie wpadają na ulicę pod jadące pojazdy, bo stoją na przystanku 9 w stronę centrum, a tu podjeżdża naprzeciwny przystanek 14 jadąca - też do centrum! Do dyr. MZK: Czy nie można przedłużyc kursu na dotychczasowej trasie do hotelu? To tylko jakieś 300 metrów dalej! Wtenczas autobus nie musi już stawać na przystanku koło Agatu - zatrzyma sie po okrążeniu.
~M. 14-11-2007 15:06
zobaczycie że będzie wielki bajzel i awantury bo jak zwykle pasażerowie zamiast czytać ogłoszenia będą "myśleć"
~Leszek Chmielewski 15-11-2007 7:27
Czy to tak trudno było dokładnie zacytować treść naszej informacji - nie będzie tylko petli na Staszica - w zamian będzie nowy przystanek ok. 50 m od dotychczasowej pętli. Mieszkańcy tej części Cieplic dojadą w pobliże swoich domów tak jak dotychczas. Proszę poprawić ostatni akapit bo jego treść po "modyfikacji" jest niezrozumiała. Dlaczego Jelonka przypisuje sobie autorstwo zamieszczonego planu sytuacyjnego (Fot. Archiwum) skoro zamieszczony był w naszej informacji? <br> <br> <i> Jeśli szanowne MZK będzie sam formułował jasne komunikaty, to będziemy publikować bez przeróbek - ale proszę bardzo: Z dniem 1 grudnia 2007 r., z przyczyn niezależnych od MZK (nowy właściciel terenu, na którym zlokalizowana jest pętla końcowa „Staszica” linii nr 14 i 23, zażądał opłat za przejazd autobusów), zostaną wprowadzone zmiany w przebiegu trasy przejazdu autobusów linii nr 14 i 23: - w związku z brakiem możliwości korzystania z pętli „Staszica”, nowa pętla końcowa linii nr 14 i 23 zostanie usytuowana przy skrzyżowaniu ul. Cervi z ul. Zamojskiego (koło Hotelu „Cieplice”), - na ul. Staszica, na wysokości posesji nr 4 w kierunku do ul. Wolności oraz posesji nr 9/11 w kierunku do ul. Pułaskiego, zostaną zlokalizowane nowe przystanki przelotowe, - na odcinku od przystanku „Daniłowskiego” przy ul. Wolności do nowej pętli końcowej nastąpi zmiana kierunku jazdy autobusów linii nr 14 i 23, a mianowicie: od przystanku „Daniłowskiego” przez przystanki: „Staszica”, „Pułaskiego” i „Cieplicka-Cervi” do pętli „Cervi –Hotel”. Powrót - w kierunku odwrotnym. - trasa dotychczasowego kursu szkolnego linii nr 14 z Kiepury o godz. 7:14*E na Osiedle Orle nie ulega zmianie. Za utrudnienia w korzystaniu z naszych usług – przepraszamy. - oto pełnia treści, może będzie bardziej jasne. Co do mapki, chyba jest ona z wydawnictwa PLAN, a jakoś MZK tego też nie oznaczyło... - pozdrawiam - TEJO </i>
~Leszek Chmielewski 16-11-2007 9:32
Szanowny Panie TEJO. Bez zbytniej przesady. Rzeczywiście, gdyby nasza informacja była napisana "ciurkiem" tak jak Pan to zrobił w komentarzu, to byłaby trudna do zrozumienia. A tak nie było. Ostatni akapit w dalszym ciągu nie jest poprawiony ("Nie zmieni się .... ...nie ulega zmianie). Pozdrawiam Redakcję - myślę że ta drobna wymiana zdań nie wpłynie na naszą dalszą dobrą współpracę. Leszek Chmielewski
~ul.Staszica 17-11-2007 11:16
Cz MZK uzyskało zgodę od właścicieli posesji ,przy których organizuje nowe przystanki? Czy będziemy zwolnieni z obowiązku sprzątania i odśnieżania chodników ,które zamienią się w przystanki?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group