Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5860
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zamkną na cztery spusty

Poniedziałek, 27 sierpnia 2007, 0:00
Autor: AGA
Jelenia Góra: Zamkną na cztery spusty
Fot. Agnieszka Gierus
Świat Książki otwarty tylko do końca sierpnia.

Z miasta zniknie kolejny popularny sklep. To nieciekawa wiadomość dla miłośników używanych i niedrogich książek a także książkowych nowości.
– Takie są nasze uzgodnienia z centralą. Niestety oddział miał za niskie obroty, zabrakło czytelników i klubowiczów – wyjaśnia Grzegorz Nowicki, szef oddziału Świata Książki w Jeleniej Górze.

Świat Książki utrzymał się tylko 15 miesięcy (otwarcie nastąpiło w maju ubiegłego roku). Jak twierdzi Grzegorz Nowicki, okazało się, że nasze miasto nie jest dobrym miejscem na działalność tego typu.
– W pewnym stopniu przyczyniła się do tego lokalizacja. Początkowo księgarnia dobrze rokowała na przyszłość. Zaproponowaliśmy też lepszy punkt, ale niestety został odrzucony – dodaje.

– Strasznie się rozczarowałam, gdy dostałam katalog z informacją o zamknięciu oddziału w Jeleniej Górze. Wcześniej należałam do klubu Świata Książki, ale wypisałam się, bo nie opłacało mi się płacić kosztów przesyłki. Zapisałam się ponownie, gdy została otwarta księgarnia w Jeleniej Górze, a teraz dowiaduję się, że ją zamykają – oburza się Kinga Dul. – Szkoda, że tak się stało – dodaje.

Klub Świat Książki powstał w kwietniu 1994 roku, należy do niego ponad 500 tysięcy członków. Na rynku wydawniczym jest od 13 lat i posiada sieć księgarni na terenie całej Polski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group