Środa, 8 kwietnia
Imieniny: Dionizego, Julii
Czytających: 8068
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zamieszanie wokół 5G

Wiadomości: Świat
Środa, 25 grudnia 2019, 17:03
Aktualizacja: Piątek, 27 grudnia 2019, 7:46
Autor: Tomasz Rożek
Od nowego roku wchodzą w życie nowe, wyższe normy promieniowania elektromagentycznego. Bez tej zmiany niemożliwy byłby rozwój sieci 5G. Nie tylko z powodu wyższych norm, technologia 5G wzbudza ogromne emocje. W tym video postaram się wyjaśnić największe mity, oraz opowiem co wspólnego ma sieć wyższej generacji z SmartCity. Opowiada Tomasz Rożek z autorskiego programu: "Nauka. To lubię."

Twoja reakcja na artykuł?

5
33%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
13%
Złości
8
53%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40) Dodaj komentarz

~Popiel 25-12-2019 18:22
Teraz bedzie mozna nadajniki gsm stawiac nawet pod domem sasiada.
~BRZECHOTNIK 26-12-2019 22:39
do: ~Popiel (18:22)
A te, które masz w swoim zasięgu już Ciebie nie interesują? Zobacz ma mapę, najedź JG i sprawdź ile ich masz w swojej okolicy, w jakiej odległości od Twojego domu, miejsca pracy itp. http://beta.btsearch.pl/ Ważna jest odległość i moce.
~BRZECHOTNIK 3-01-2020 0:06
do: ~BRZECHOTNIK (22:39)
Z artykuł: "Rakotwórcze działanie stacji bazowych telefonii komórkowej?" - cytuję: " profesor Anthony B. Miller, wieloletni doradca Światowej Organizacji Zdrowia, stwierdził, że dowody wskazujące na to, że komunikacja bezprzewodowa jest rakotwórcza są coraz mocniejsze i nie mogą być dłużej ignorowane. Sytuacja jest zdaniem naukowców szczególnie niepokojąca w świetle planów budowania sieci 5G, w których niewielkie stacje bazowe mają być bardzo gęsto rozmieszczone, co spowoduje masowe narażenie mieszkańców na PEM przez 24h, co potencjalnie może wpłynąć na rozwój nowotworów i inny chorób, w tym nadwrażliwości elektromagnetycznej."
~Do tego Pana z filmu 27-12-2019 1:27
do: ~Popiel (18:22)
Po pierwsze używanie sformułowanie "większość chce" jest gołosłowne - jakieś statystyki ? Badania socjologiczne ? O tym czy ktoś coś chce pogadamy jak będzie miał świadomość jakie są ryzyka i korzyści. Wtedy mądrzejsi o tą wiedzę zdecydujemy czy gotowi jesteśmy na poświęcenie. Kolejna sprawa - normy. To żadne pocieszenie, że polskie normy są restrykcyjniejsze niż zachodnie. A KTO POWIEDZIAŁ ŻE OBECNIE PRZYJĘTE POLSKIE NORMY W OGÓLE SĄ BEZPIECZNE DLA ZDROWIA - znowu ogólniki. "Podczas badań prowadzonych we Francji w 2002 roku ludzie mieszkający w sąsiedztwie stacji nadawczej (w promieniu 100 metrów dla miast) zgłaszali różnego rodzaju objawy takie jak zmęczenie, bóle głowy, zaburzenia snu oraz pamięci." oraz "Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) stwierdziła w raporcie z 2011 roku, że telefony komórkowe i anteny prawdopodobnie wywołują u ludzi raka mózgu." WHO samo nie może się zdecydować jakie objąć stanowisko, zatem nie mam do nich zaufania w tej kwestii. Po trzecie nie ma czegoś takiego jak "moc anten", jest zysk anteny, a moc to jest nadajnika, to ważne bo im większa moc nadajnika i zysk anteny tym moc mierzona izotropowo (erpi) daje niesamowite wartości promieniowania w określonym kierunku. Zasadniczo 5G powinno być bezpieczniejsze z punktu widzenia promieniowania, pod warunkiem używania ograniczonej mocy, ale szczerze w to wątpię, aby operatorzy używali mocy podobnej dla urządzeń WiFi. Obecnie 2G, 3G i 4G to sic ! Wolna amerykanka, czyli jazda bez trzymanki z mojego punktu widzenia. Musimy wybierać świadomie mając na uwadze ryzyka z tym związane.
~Do tego Pana z filmu 27-12-2019 1:33
do: ~Do tego Pana z filmu (1:27)
I jeszcze jedna sprawa: Mnogość nadajników i generowane przez nich pola elektromagnetyczne będą się nakładać, tak jak to się dzieje dziś z 3G. Gęstość takiego pola jest wtedy znacznie większa, a pomiary natężenia pola wykonuje się w stosunku do konkretnej stacji bazowej, zamiast dodatkowo mierzyć natężenia w obszarach które są objęte zasięgiem innych stacji.
~BRZECHOTNIK 27-12-2019 18:26
do: ~Do tego Pana z filmu (1:27)
Cytuję fragment artykułu: "Przedstawiłem za i przeciw 5 G i zastanawia mnie dlaczego władcy Europy, a szczególnie Polski tak się spieszą z wprowadzeniem 5 G. Lepiej przecież poczekać jakie skutki tego będą w Chinach, Korei i USA. " Zachęcam do przeczytania całości - tytuł: "5 G - przygotowanie do wojny na terenie Polski?"
~Aktor 28-12-2019 1:06
do: ~BRZECHOTNIK (18:26)
Tak dla jasności 5G jest technologią podobną do WiFi powiedzmy w standardzie 802.11ac. Jest to sieć nadajników niewielkiej mocy (przynajmniej teoretycznie), a terminal mobilny (czyt. osobnik z komórką) łączy się płynnie przeskakując ze stacji na stację. Zasadniczo nie bardzo rozumiem gdzie miałoby tu być zagrożenie wojną (czy cyber wojną) w stosunku do obecnie stosowanych sieci 3G lub 4G. Przecież gdyby tak było to już by ta wojna była :). Równie niebezpieczne są wobec tego routery w domach z siecią WiFi (owszem mogą być niebezpieczne, kiedy się ich odpowiednio nie skonfiguruje czy zabezpieczy). Z tej perspektywy nie widzę zagrożeń, natomiast operator będzie mógł precyzyjniej określić położenie osobnika (obecnie też się da, ale przy pomocy kilku stacji przekaźnikowych i stosownych obliczeń). Resumując 5G = większa przepustowość, mniejsza moc, większa pojemność łącz, pozostałe zagrożenia takie jak do tej pory. A czy operatorzy będą stosować niskie moce ? To się okaże (pewnie nie :) )
~Aktor 29-12-2019 1:18
do: ~Aktor (1:06)
Wypadało by dodać jeszcze, że sieć ogólnokrajowa 5G w paśmie 700MHz jest zasadniczo problemem ze względu na swoją moc. Już teraz wiadomo, że polskie normy są zbyt restrykcyjne (choć nie aż tak jakby się chciało). Efekt będzie taki, że będą chcieli znieść obecne regulacje i zwiększyć dopuszczalne normy promieniowania elektromagnetycznego, co jest kompletnie po.....ym pomysłem. Już teraz jest źle, a ma być gorzej ? Internet powinien być tam gdzie jego miejsce, czyli w światłowodzie, a nie naświetlać każdego dookoła.
~BRZECHOTNIK 29-12-2019 1:42
do: ~Aktor (1:18)
Masz rację. Właśnie chodzi o bezpieczną formę internetu - światłowody, a więc czystą przestrzeń, wolną od promieniowania elektromagnetycznego (PEM). Ona jest kosztowniejsza, ale operatorom to się nie kalkuluje, skoro można taniej i kosztem naszego zdrowia. Obecne regulacje są już zniesione od stycznia 2020. Prezydent podpisał megaustawę dotyczącą wprowadzenia 5G na początku września 2019 - tak jakoś cicho, bez echa w mediach, a co najistotniejsze bez konsultacji społecznych wcześniej obiecywanych. Wszystko odbyło się dość dyskretnie i w dziwnym pośpiechu. Dlaczego twierdzisz, że obecne normy są zbyt restrykcyjne? One zostały ustanowione dla technologii wojskowych, w latach siedemdziesiątych, dla czasowego przebywania ludzi w miejscach zagrożeń. Teraz wszyscy kąpiemy się w zupie elektromagnetycznej, 24 godziny na dobę, a ludzie nie zdają sobie sprawy z zagrożeń bo nikt nie mówi o efektach biologicznych stałego przebywania w PEM . To co już jest nie jest dobre dla naszego zdrowia. Jest wiele opracowań naukowych dowodzących szkodliwości stałej ekspozycji w PEM, profesor Olle Johansson mówił o około 25 tysiącach. Przejrzyj moje wcześniejsze wpisy w tych komentarzach - znajdziesz adres.
~Aktor 30-12-2019 12:48
do: ~BRZECHOTNIK (1:42)
Nie twierdzę, że są zbyt restrykcyjne, tylko chodziło mi o to że dla 5G są zbyt restrykcyjne. Dla mnie nikt nie udowodnił, że nawet obecne polskie normy są zdrowe i bezpieczne.
~Michrou 31-12-2019 15:51
odpowiedź na usunięty komentarz
Czyli jest to tylko subiektywna opinia jednego naukowca? Bez badań? W dodatku sprzed 10 lat w dziedzinie naukowej w której cały czas trwają badania. To tak jakby pisać o pojazdach autonomicznych z ze stanem wiedzy z 2009 roku xD Do tego linki ze strony "Mafia atomowa jak jaszczurka bez ogona" XDDDDD O kurde, mi by było wstyd takiej kompromitacji i subiektywnych źródeł które są blogami dla szurów.
~Michrou 31-12-2019 16:04
odpowiedź na usunięty komentarz
Dodam jeszcze 3 grosze. To co uprawiasz nazywa się cherry picking. Wybierasz nawet kiepskie źródła, byle by pokazać tylko te będące za twoją tezą. Całe szczęście, że nasz rząd nie jest na tyle głupi, a podobnych tobie jest garstka i nie sugerują się opiniami ludzi bez zdolności weryfikacji informacji. Druga rzecz to skłamałeś. Tych słów nie wypowiedział żaden profesor, ale znalazłem ten cytat w artykule Gazety Częstochowskiej z 2011 roku, gdzie wypowiadał się ELEKTRYK bez wyższego wykształcenia. Ty żałosny kłamco. Odpowiedz szczerze, nie zweryfikowałeś tej informacji i nieświadomie rozpowszechniasz kłamstwa, czy celowo kłamiesz? To przykre, że tacy idioci jak ty usiłują blokować rozwój kraju.
~Michrou 31-12-2019 16:41
odpowiedź na usunięty komentarz
Zaraz padnę ze śmiechu, nawet wygooglowałem czym prof. Kozłowski się zajmuje, tobie parówo to nie wpadło na myśl? xDDDD "23 września 2017 otrzymał tytuł naukowy profesora nauk technicznych[3]. Specjalizuje się w geotechnice, mechanice gruntów i fundamentowaniu, a także przemarzaniu gruntów budowlanych" Czyli po prostu twoja umiejętność weryfikacji informacji jest tak żałosna, że nawet nie poszukałeś czym się ten profesor zajmuje naukowo i skopiowałeś to z jakiejś kłamliwej strony. Przestań już walczyć z 5G, bo przekonujesz ludzi, że nie ma się czego bać, ponieważ każdy przeciwnik 5G przegrałby starcie intelektualne z taboretem. Przynajmniej mnie rozbawiłeś i będzie się z czego śmiać ze znajomymi na imprezie sylwestrowej.
~BRZECHOTNIK 31-12-2019 17:27
do: ~Michrou (15:51)
Oj, cieniuchny, cieniutki, cieniuteńki ten twój głosik hejterski. Aż się gotujesz by podważyć i zdyskredytować jakąkolwiek prawdę, ale jednak prawdę, detektywie z wykopu. Z tobą moja rozmowa już skończona. Mam jedna zasadę, której przestrzegam w kontaktach z takimi jak ty : "Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"
~BRZECHOTNIK 31-12-2019 17:51
do: ~Michrou (16:04)
Abo jesteś rzeczywiście ograniczony, albo... twoje zachowanie jest celowe. Tylko idiota nie ma wątpliwości. Nie pisz bzdur i nie wprowadzaj czytelników w błąd.
~BRZECHOTNIK 31-12-2019 18:07
do: ~Michrou (16:41)
Michrou, agencie 00, chyba już sobie odpaliłeś petardkę między zwojami i siejesz dezinformację. A jaki jesteś zaangażowany w obronę 5G... No, no..."autorytecie". Cmokamy z podziwu. Wsadź sobie główkę do mikrofalówki, będziesz wielki. Twoje zachowanie dowodzi, że to co już jest 2G, 3G, 4G wystarczająco podgrillowało twój mózg, więc 5G może przesądzić o twoim być, albo nie być. To tylko kwestia czasu.
~Michrou 1-01-2020 15:45
do: ~BRZECHOTNIK (18:07)
Potrafisz odpowiedzieć tylko ad personam, tak bez żadnego kontrargumentu? Nie jesteś w stanie obronić swojej kompromitacji. Właśnie wykazałem ci jak bardzo się mylisz i nie jesteś w stanie zweryfikować informacji której weryfikacja zajęła mi 5 minut. Nie ma to jak bez dowodu zarzucić mi, że sieję dezinformację, jak udowodniłem, że ty właśnie to robisz. Odpowiedź w przedszkolnym stylu "nie bo ty". Tak jak pisałem wyżej, tylko zachęcasz ludzi do 5G, bo pokazujesz jakimi idiotami są przeciwnicy 5G xD To nie tylko moja obserwacja. Jedyny kto ci uwierzy to ktoś o podobnym poziome intelektualnym, a takiego odpadu społecznego jest na prawdę niewiele, więc nic nie zdziałasz. Nikt normalny nie będzie się utożsamiał z baranem który podał cytat elektryka i podpisał że to powiedział profesor, który nawet nie zajmuje się tematyką związaną z falami elektromagnetycznymi, tylko budownictwem. I ty masz czelność nazywać mnie idiotą po tym jak się tak żałośnie zbłaźniłeś? XD Informacje można było zweryfikować w trzech miejscach: 1. Wygooglować czym zajmuje się profesor Tomasz Kozłowski. 2. Wygooglować sam cytat. 3. Można też było spróbować znaleźć artykuł w którym prof. Kozłowski niby wypowiedział te słowa. Trzeci sposób jest trudniejszy, bo artykuł zwyczajnie nie istnieje. Ty nie byłeś w stanie wpaść na nawet jedną z tych ba...lnych metod i powieliłeś dość żałosny fake news, więc o czym my mówimy. Nie dziw, że uwierzyłeś w inne bzdury na temat fal elektromagnetycznych.
~BRZECHOTNIK 1-01-2020 23:17
do: ~Michrou (15:45)
Tak, siejesz dezinformację - dalej to podtrzymuję. Nie potrafisz weryfikować informacji, czytać ze zrozumieniem i wyciągać wniosków. Twoją argumentacją jest agresja i przemoc, a poziom reakcji i odpowiedzi sięga szamba. Jesteś narcystycznym manipulantem.
~efendi 26-12-2019 10:43
Normy promieniowania a rozwój gospodarczy ! Polin po zmianach 10 W/M2 Szwajcaria 0.01W M2
~Michrou 26-12-2019 21:32
do: ~efendi (10:43)
W Dublinie już działa 5G i jakoś nikt nie panikuje. Ludzie się cieszą szybkim internetem, a rząd rozwojem.
~BRZECHOTNIK 26-12-2019 22:46
do: ~Michrou (21:32)
Jaki to jest dowód w sprawie? Ile czasu to 5G tam działa? W Belgii nie pozwolono wprowadzić 5 G. Jak myślisz, dlaczego?
~precz z PiSPOLEWICAPSLLGBT 29-12-2019 9:46
do: ~Michrou (21:32)
a dlaczego w israelu i kilku panstwach arabskich jest to całkowicie zakazane ?
~BRZECHOTNIK 26-12-2019 19:56
Nie podoba mi się ten facet, kreuje się na guru, a tak naprawdę manipuluje informacją, a dokładniej zachwala to, co ma być wprowadzone, czyli 5G. To nie jest technologia bezpieczna! A skoro tak jest i zostało to udowodnione, a wątpliwości nie wyjaśnione, to nie powinno się przeprowadzać eksperymentów na ludzkości na tak masowa skalę. O tym alarmuje wielu niezależnych naukowców. Promieniowanie elektromagnetyczne (PEM) jest szkodliwe dla naszych organizmów - udowodniły to tysiące badań naukowych prowadzonych już od ubiegłego wieku.
~Michrou 26-12-2019 21:30
do: ~BRZECHOTNIK (19:56)
A ten foliarz dalej xD Ten pan ma doktorat, ty masz pseudo research na internecie który skończył się na folarskich forach. PEM szkodzi na tej samej zasadzie co woda, jak wypijesz jej 50 litrów w jednym momencie to umrzesz, jak jednorazowo 200 ml to nic się nie stanie. Fakt jest taki, że nie ma dowodów na szkodzenie 5G. "Wszystko jest trucizną, zależy od dawki." "Niezależny naukowiec" to strasznie idiotyczny pleonazm. Suma summarum identyczna panika była przed 3G i 4G, udowodniono i przebadano, że nie szkodzą, teraz wystarczy poczekać aż przebadają dokładniej 5G. Nota bene trzeba być straszną parówą, by twierdzić, że ktoś przeprowadza eksperyment na ludziach. By przeprowadzić jakiś eksperyment, to trzeba delikwenta przebadać przed i po eksperymencie, wpadłby na to nawet taboret. W chemtrails też wierzysz? XD
~Kontroler biletów 27-12-2019 0:47
do: ~Michrou (21:30)
Ciekawe, czy ma w domu mikrofalówkę. Bo router na pewno, skoro ma internet XD
~precz z PiSPOLEWICAPSLLGBT 29-12-2019 9:49
do: ~Michrou (21:30)
dlaczego israel i arabia zakazały tej technologi u siebie ?
~Michrou 30-12-2019 15:16
do: ~precz z PiSPOLEWICAPSLLGBT (9:49)
A dlaczego kłamiesz? Izrael niczego nie zabronił, obecnie nie dość, że podpisał przetarg na 5G, to jeszcze rząd dofinansował inwestycję. Radzę nauczyć się weryfikacji informacji. Mit obalony od kilku miesięcy: "Ze względu na coraz gorszą kondycję miejscowych operatorów (coroczne spadki przychodów), państwo zamierza wspomóc firmy w budowie sieci piątej generacji. Opłaty za rezerwację częstotliwości będą pobierane dopiero od 2022 roku, natomiast zwycięzcy przetargu, którzy wybudują co najmniej 250 nadajników, mogą liczyć na wsparcie w wysokości 200 mln szekli (ok 56,3 mln dolarów). Łączna wartość dotacji przewidziana przez miejscowe Ministerstwo Komunikacji to 500 mln szekli (ok 141 mln dolarów). Dodatkowo operatorzy będą mogli składać łączone oferty i liczyć na dodatkowe dopłaty za spełnienie określonych wymagań."
~BRZECHOTNIK 26-12-2019 22:33
Być może (bo nie mam pewności) tylko w Wigilię Bożego Narodzenia możesz mówić ludzkim głosem. Niestety. Twoja taktyka rozmowy jest bardzo komusza - robić z kogoś durnia/idiotę - to przecież mechanizm i praktyka ideologicznie znana od dawna. Piszesz od rzeczy (delikatnie ujmując). Być może robisz to celowo, bo - mimo wszystko - wierzyć mi się nie chce, że jesteś aż tak ograniczony. Są więc dwie możliwości: albo chcesz uprawiać wprowadzanie ludzi w błąd celowo, albo chcesz świadomie rozwinąć temat. Ale, jest jeszcze trzecia możliwość... ha! czwarta też by się znalazła. Twój koronny argument: "Ten pan ma doktorat" brzmi naiwnie, bardzo naiwnie. XD
~BRZECHOTNIK 31-12-2019 17:43
do: ~BRZECHOTNIK (22:33)
Chcę wyjaśnić, że moja odpowiedź z 26-12-2019 godz.22:33 skierowana była do Michrou, który ma poważne problemy sam ze sobą i normalnie, jak człowiek, rozmawiać/pisać nie potrafi. Niestety. No, ale może taką postawę ma w obowiązkach i interesach swoich, chociaż to nie jest żadnym usprawiedliwieniem. Precz z hejterami! :)
~Do tego Pana z filmu 27-12-2019 1:32
I jeszcze jedna kwestia, mnogość nadajników i generowane przez nich pola elektromagnetyczne będą się nakładać, tak jak to się dzieje dziś z 3G. Gęstość takiego pola jest wtedy znacznie większa, a pomiary natężenia pola wykonuje się w stosunku do konkretnej stacji bazowej, zamiast dodatkowo mierzyć natężenia w obszarach które są objęte zasięgiem innych stacji.
~Anonim+ 27-12-2019 17:54
do: ~Do tego Pana z filmu (1:32)
Zasada działania sieci telefonicznej komórkowej, polega właśnie na nakładaniu się obszarów zasięgów poszczególnych BTS-ów, tak aby w przypadku przemieszczania się, nie gubić połączenia. Im więcej jest BTS-ów, tym mniejszą moc mogą emitować, dla zapewnienia poprawnej łączności - z jednej strony oszczędność energii (i natężenia pola), a z drugiej znaczne koszty operatora (BTS-y "niewąsko" kosztują). Niestety u nas (w Polsce) szczególnie w małych miejscowościach, buduje się nieliczne BTS-y na dużych masztach, o dużej mocy by zapewnić zwiększony zasięg - czy tym sposobem zapewnione są te "nasze" normy bezpieczeństwa - a kto to, tak na prawdę wie? Niekiedy, w przypadku bólu głowy, wystarczy wypić, o jedną butelkę mniej...
~BRZECHOTNIK 27-12-2019 18:53
do: ~Anonim+ (17:54)
Problem jest w tym, że spektrum szkodliwości jest znacznie większe oraz poważniejsze niż tylko sporadyczny ból głowy. Reakcja organizmu jest indywidualna i różna, zależna od odporności. NIK potwierdziła, że pole elektromagnetyczne emitowane przez maszty telefonii komórkowej w Polsce jest bez właściwej kontroli. Były już takie dwa raporty. Artykuł z 17.05.2019 w Rzeczpospolitej : "Ani Inspekcja Ochrony Środowiska oraz Państwowa Inspekcja Sanitarna nie są przygotowane organizacyjnie i technicznie do kontroli pola elektromagnetycznego, emitowanego przez maszty telefonii komórkowej - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli."
~Anonim++ 29-12-2019 1:29
do: ~Anonim+ (17:54)
Tak i owszem, moc używana przy większej ilości BTS'ów jest mniejsza na terminalu końcowym (w komórce), a same moce nadajników też są dynamiczne, niemniej jednak do tego BTS'a potrafią się łączyć bardziej odległe terminale i wtedy moc również rośnie. Rzecz bardziej polega na tym jak anteny promieniują kierunkowo i na drodze stoją zabudowania to obrywa się ich mieszkańcom, jako że bierzemy pod uwagę moc erpi (uwzględniamy zysk anteny) to moc wypromieniowana jest stosunkowo duża, do tego 24/h. To coś na zasadzie kropla drąży skałę. Niby nic wielkiego taka kropla, ale w dłuższej perspektywie czyni spore spustoszenia. Nikt zapewne by nie miał nic do urządzenia radiowego gdyby emisje tej mocy były prowadzone sporadycznie (okresowo). Ale tutaj emisja jest ciągła, stąd długofalowe skutki są ciężkie do przewidzenia, tym bardziej że nierzadko można je wprost z tym powiązać. Wielu ludzi może odczuwać skutki, ale nawet im do głowy nie przyszło z jakiego powodu. Tutaj potrzebne by były szeroko zakrojone badania wśród ludzi nieświadomych, np. badamy ludzi z jakiegoś rejonu, potem po 10 latach znowu tych samych ludzi badamy i objawy które dla nich są odczuwalne i wzajemnie pokrywające z innymi odnotowujemy - to oczywiście przykład. Wszystko jest dla ludzi, ale z rozsądkiem.
~Anonim+ 29-12-2019 15:43
do: ~Anonim++ (1:29)
Słuszna racja, tyle tylko, że w zjawiskach fizycznych obowiązują prawa fizyki, np. takie proste, jak: natężenie pola elektromagnetycznego maleje z kwadratem odległości - czyli, wystarczy kilkadziesiąt metrów od anteny BTS-a, by natężenie spadło o kilkadziesiąt decybeli - baaardzo dużo. Natomiast sprawa smartfona trzymanego przy głowie - to dokładnie odwrotność wyżej wspomnianego przypadku! Telefon komórkowy (dla oszczędności baterii) reguluje (zwiększa, zmniejsza) moc swojego nadajnika w zależności od odległości od BTS-a, by zapewnić w miarę dobrą łączność - zatem, im więcej BTS-ów w okolicy, tym smartfon bardziej "oszczędza" baterię. Co do 5G, to smartfon jest "oglądany" mniej-więcej na wysokości piersi, czyli jest oddalony od głowy, w przeciwieństwie do zwykłej rozmowy. Na razie to Chińczycy "ćwiczą" na swojej populacji rzekomą szkodliwość - póki co, sporo wody w Wiśle upłynie, zanim "to to" będzie u nas...poczekamy, głównie ze względów ekonomicznych.
~BRZECHOTNIK 27-12-2019 22:47
24 września 2018 roku, w Urzędzie Miasta Krakowa odbyła się konferencja pt. „III Międzynarodowe Forum Ochrony Środowiska przed Zanieczyszczeniem Polami Elektromagnetycznymi. Bezpieczne Limity.” Wykład prof. dr Olle Johansson'a z Instytutu Karolinska w Szwecji na konferencji w Krakowie dostępny na YouTube , tytuł: "prof. Olle Johansson [PL] „Ochrona przed polami elektromagnetycznymi”. Tomasz Rożek w zamieszczonym powyżej filmie nie mówi Wam prawdy.
~BRZECHOTNIK 5-01-2020 14:41
Można wprowadzać sieć 5G przy normach, które obowiązywały jeszcze pod koniec roku 2019. Dlaczego podniesiono normy stukrotnie, bez wzięcia pod uwagę wszystkich zagrożeń z tego wynikających? Poseł Jarosław Sachajko, który od dłuższego czasu zajmuje się tym problemem, jako jedyny w naszym sejmie i traktuje temat bardzo poważnie twierdzi: "Rząd nas okłamuje ws. sieci 5G. PiS chce zwiększyć normę elektropromieniowania o sto razy"
~max 10-01-2020 0:49
To jest tragedia a nie technologia. Trzeba być niespelna rozumu,żeby widzieć w tej nieprzebadanej, wpychanej na siłe do PL ofercie, jakies dobro dla ludzi, poza zyskami dla korporacji. Wejdźcie sobie na NaviTy na You Tube, tam mówią specjaliści. Ericsson, z którym minister Zagórski podpisął umowy an 5G zaplacil pod koniec roku MILIARD UGODY (nawet nie kary) za łapówki w USA. Czy sądzicie że w Polsce dzialają inaczej? 5G to przede wszystkim BROŃ, narzędzie do inwigilacji i manipulacji.
~BRZECHOTNIK 11-01-2020 22:23
Z tego tematu zostały wycięte dwa wpisy. Jeden był na pewno mój. Nie było w nim żadnych obraźliwych treści, a jedynie wyrażenie mojego zdania odnośnie pytania i podtytułu dla tego filmiku ("Zamieszanie wokół 5G"), który moim zdaniem jest tendencyjny. Określenie "zamieszanie" ma, w tym przypadku, wymowę szyderczo-bagatelizującą skalę problemu związaną promieniowaniem elektromagnetycznym, przed którym nie ukryje się nikt. Na pytanie: "Czy coś nam grozi?" moja odpowiedź była: Tak grozi! Dowodzą tego dotychczasowe badania naukowe - tysiące badań i jak dotąd nie ma żadnych niepodważalnych dowodów na to, że na pewno nie szkodzą. Wprowadzanie tej technologii to eksperyment biologiczny. Zgodnie z Konstytucją RP mam prawo do wyrażania własnych opinii , więc dlaczego wycina się tutaj to co piszę?
~Anonim+ 18-03-2020 11:46
Nastała "dziwna" moda na instalowanie tzw. domowych wzmacniaczy Wi-Fi, które promieniują (producenci prześcigają się w zwiększaniu mocy nadajników) znacznie większą mocą niż smartfony, routery czy inne "badziewia" i to w obszarze ograniczonym żelbetonowymi ścianami! Nic to, ważne, że mam zasięg w kibelku czy garażu, a nawet piwnicy (i tacy są!)! Jak to się ma do G5? Jak słoń do mrówki... Jeżeli szkodzi - to zlikwidować telefonię komórkową, wszystkie Wi-Fi, Bluetooth-y i będzie bezpiecznie - jak cholera (czy koronawirus) !
~Y 5-04-2020 3:24
Uff. Dobrze, że jestem normalny i nie doszukuję się w nowych technologiach ułatwiających dostęp do szybkiej sieci planów dotyczących ludobójstwa.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group