Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 10882
Zalogowanych: 61
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zamieniono programy TVP w nadajniku na Śnieżnych Kotłach

Sobota, 10 listopada 2012, 8:04
Aktualizacja: Niedziela, 11 listopada 2012, 7:29
Autor: Mea
– W środę ku mojemu zaskoczeniu, na kanale nr 1 mojego telewizora pojawił się program TVP2, a gdy przełączyłam na kanał nr 2 włączył się program TVP1. Myślałam, że ktoś pozmieniał programy w pilocie, jednak w drugim odbiorniku była taka sama sytuacja – opowiada Iwona, mieszkanka Cieplic. Okazuje się, że 7 listopada, tuż przed godz. 5.00 – w związku z cyfryzacją telewizji i przekazaniem kanału analogowego nr 37 w Nowej Karczmie na rzecz Multipleksu nr 2 – zamieniono również emisję programów TVP1 i TVP2 na kanałach nr 30 i 35 na Śnieżnych Kotłach.

Ponieważ wcześniej na kanale nr 37, nadawanym z Nowej Karczmy nieopodal Zgorzelca, przesyłany był program TVP1, by mieszkańcy nadal mogli oglądać tę telewizję, zmieniono przesyłanie programu TVP1 ze Śnieżnych Kotłów z kanału 30 na kanał 35, ponieważ ma on większy zasięg. Dlatego też telewidzowie, którzy odbierają telewizję naziemną mają przestawione programy w telewizorach i tak już zostanie.

- Muszę na nowo ustawić kanały w telewizorze, by „Jedynka” była na jedynce, a „Dwójka” na dwójce – dodaje pani Iwona. – Szkoda, że wcześniej nie słyszałam, że mają nastąpić takie zmiany - mówi.
Warto podkreślić, że niektórzy mieszkańcy Bogatyni, czy też Wrocławia po zmianie odbierają na dwóch kanałach TVP 1, gdyż jeden nadawany jest teraz ze Śnieżnych Kotłów, a drugi z Góry Ślęża.

Informacje o zmianach oraz możliwych przerwach w emisji można było przeczytać na stronie internetowej TVP i w telegazecie. Dlaczego informacja o planowanych zamianach kanałów nie pojawiła się bezpośrednio na antenie TVP1 i TVP2, by telewidzowie nie byli zaskoczeni?

Agnieszka Dominiak z Centrum Informacji TVP poinformowała, że operatorem - jeśli chodzi o infrastrukturę nadajników - jest EmiTel, więc to oni powinni informować o ewentualnych zmianach. Natomiast pracownik EmiTelu zaznaczył, że nie mają wpływu na informacje emitowane w programach, a informacja o zamianie programów pojawiła się ich na stronie internetowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (58)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
455
Tak, często
15%
Czasami
46%
Nigdy
9%
Nie, wolę autobus
3%
Nie, bo mam samochód
27%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Ciekawe miejsca
Tylko dla wytrwałych: Karkonosze w 1 dzień
 
Aktualności
Pełnia w Karkonoszach. Czy komuś przeszkadza księżyc?
 
Aktualności
Z Jeleniej Góry w Himalaje
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group