Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 4907
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zamieniono programy TVP w nadajniku na Śnieżnych Kotłach

Sobota, 10 listopada 2012, 8:04
Aktualizacja: Niedziela, 11 listopada 2012, 7:29
Autor: Mea
– W środę ku mojemu zaskoczeniu, na kanale nr 1 mojego telewizora pojawił się program TVP2, a gdy przełączyłam na kanał nr 2 włączył się program TVP1. Myślałam, że ktoś pozmieniał programy w pilocie, jednak w drugim odbiorniku była taka sama sytuacja – opowiada Iwona, mieszkanka Cieplic. Okazuje się, że 7 listopada, tuż przed godz. 5.00 – w związku z cyfryzacją telewizji i przekazaniem kanału analogowego nr 37 w Nowej Karczmie na rzecz Multipleksu nr 2 – zamieniono również emisję programów TVP1 i TVP2 na kanałach nr 30 i 35 na Śnieżnych Kotłach.

Ponieważ wcześniej na kanale nr 37, nadawanym z Nowej Karczmy nieopodal Zgorzelca, przesyłany był program TVP1, by mieszkańcy nadal mogli oglądać tę telewizję, zmieniono przesyłanie programu TVP1 ze Śnieżnych Kotłów z kanału 30 na kanał 35, ponieważ ma on większy zasięg. Dlatego też telewidzowie, którzy odbierają telewizję naziemną mają przestawione programy w telewizorach i tak już zostanie.

- Muszę na nowo ustawić kanały w telewizorze, by „Jedynka” była na jedynce, a „Dwójka” na dwójce – dodaje pani Iwona. – Szkoda, że wcześniej nie słyszałam, że mają nastąpić takie zmiany - mówi.
Warto podkreślić, że niektórzy mieszkańcy Bogatyni, czy też Wrocławia po zmianie odbierają na dwóch kanałach TVP 1, gdyż jeden nadawany jest teraz ze Śnieżnych Kotłów, a drugi z Góry Ślęża.

Informacje o zmianach oraz możliwych przerwach w emisji można było przeczytać na stronie internetowej TVP i w telegazecie. Dlaczego informacja o planowanych zamianach kanałów nie pojawiła się bezpośrednio na antenie TVP1 i TVP2, by telewidzowie nie byli zaskoczeni?

Agnieszka Dominiak z Centrum Informacji TVP poinformowała, że operatorem - jeśli chodzi o infrastrukturę nadajników - jest EmiTel, więc to oni powinni informować o ewentualnych zmianach. Natomiast pracownik EmiTelu zaznaczył, że nie mają wpływu na informacje emitowane w programach, a informacja o zamianie programów pojawiła się ich na stronie internetowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (58) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group