Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 6672
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zamiast sklepu Real będzie Auchan

Piątek, 9 stycznia 2015, 7:49
Aktualizacja: Środa, 8 lipca 2020, 5:20
Autor: Angela
Jelenia Góra: Zamiast sklepu Real będzie Auchan
Fot. Angela
Dzisiaj (9.01) w godz. 18.00 – 22.00 w markecie Real funkcjonującym na terenie rozbudowywanej obecnie Galerii Sudeckiej na Zabobrzu w Jeleniej Górze odbędzie się noc wyprzedaży. Czy to początek końca marketu Real przed zmianą marki na Auchan i co nowego w rozbudowie samej galerii?

Jak już informowaliśmy, w minionym roku Auchan i Metro AG (właściciel marketów Real) podpisały umowę o integracji sklepów. W wyniku tych decyzji Auchan zarządza w Polsce 78. hipermarketami i kolejno zmienia markę Real na Auchan. W minionym roku do takich zmian doszło w 12 sklepach Real, w tym m.in. w Zabrzu, Toruniu, Bytomiu, Łodzi czy Tychach.

– W Jeleniej Górze proces zmiana szyldu planowana jest na ten rok, ale nie mogę podać konkretnej daty, bo jest ona uzależniona od terminu zakończenia negocjacji z właścicielem Galerii Sudeckiej – mówi Dorota Patejko, rzecznik prasowy Auchan Polska. – Noc wyprzedaży natomiast to zabieg handlowy, zaplanowany w całej Polsce we wszystkich marketach Real i Auchan. Nie ma on żadnego związku ze zmianą marki. Zmiana szyldu i wystroju wnętrza marketu będzie się odbywać na oczach klientów i tylko w końcowej fazie sklep będzie nieczynny przez trzy dni. Nie przewidujemy żadnych zwolnień pracowników obecnego marketu Real. W naturalny sposób staną się oni personelem Auchan – dodaje rzeczniczka.

Jak informuje natomiast Paweł Słupski z firmy Echo Investment S.A. (właściciel Galerii Sudeckiej) rozbudowa galerii jest już na finiszu. - Aktualnie prowadzone są prace instalacyjne i wykończeniowe. Inwestor przekazał już powierzchnię spółce Helios, która rozpoczęła adaptację powierzchni pod przyszłe wielosalowe kino. Wkrótce kolejni najemcy będą odbierać swoje lokale. Prawie w całości jest już gotowy zewnętrzny układ komunikacyjny wokół Galerii Sudeckiej. Otwarcie obiektu zaplanowano na wiosnę br. – dodaje Paweł Słupski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group