Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 2122
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zamiast ostrzegać przed możliwością tragedii, straszy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 3 lipca 2008, 6:48
Aktualizacja: 10:02
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Plakaty z akcji „Bezpieczny przejazd” miały uzmysłowić kierowcom, że przy przejeżdżaniu przez tory kolejowe, należy zachować szczególną uwagę. Tymczasem billboard, który ostał się przy rogatkach blisko dworca zachodniego, zwraca uwagę wypłowieniem.

Przejazd to szczególnie zdradliwy i owiany złą sławą. Tu, we wrześniu 2001 roku pociąg do Szklarskiej Poręby najechał na poloneza, którym do pracy w firmie Draexlmaier jechało dwoje młodych ludzi. Zginęli na miejscu.

Winnym tragedii okazał się dróżnik, który nie opuścił na czas szlabanów, bo zaspał. Sprawa skończyła się w sądzie, a kolejarz został skazany prawomocnym wyrokiem za nieumyślne spowodowanie śmierci kierowcy i pasażerki.

Akcją „Bezpieczny przejazd” kolejarze chcieli przestrzec kierujących, aby zawsze – nawet na strzeżonych przejazdach – mieli oczy dookoła głowy, bo z pociągami nie ma żartów. Niestety, nędzne resztki plakatu, który pozostał na pamiątkę działań, są zupełnie nieczytelne. Może organizatorzy przykleją nowy billboard?

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~~ 3-07-2008 8:24
DRAEXLMAIER
~Wiedźma Ple Ple 3-07-2008 10:29
Ludzie są zawodni, dlatego coraz częściej zastępują ich maszyny... Plakaty nie zdziałają cudów. Trzeba odpowiednio oznaczać przejazdy kolejowe i czynić je przejrzystymi dla kierowców i pieszych. Dla przykładu daję niestrzeżone przejście kolejowe w pobliżu boiska sportowego niedaleko PUP. W ciągu dnia przechodzą tamtędy setki osób do pracy i do szkół. Teren wokół torów jest tak zarośnięty że nadjeżdżający pociąg jest widoczny dopiero gdy stanie się w odległości 1,5 m od torów a to już stwarza zagrożenie wciągnięciem pod koła. W zeszłym roku okoliczne trawy zostały krótko przycięte ale w tym roku chaszcze nawet nie zostały ruszone. Pewnie ekipa rządzących czeka na kolejną tragedię...
HankaOdRumcajsa 3-07-2008 11:33
Wiedźma ma rację... kolej powinna jeszcze wycinać trawy na przejeździe koło Wojcieszyc oraz koło tartaku (chyba) w Sobieszowie.
piipi 3-07-2008 15:42
..a moze bedzie lepiej Pana Droznika tam ustawic i tylko nie wiem,czy ... ~Pani Wiedzma na to pozwoli...
~1423 3-07-2008 18:04
Do redakcji: Ludzie Ci nie jechali do pracy tylko z pracy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group