Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 10091
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zamek Książ: historia i tajemnice

Czwartek, 12 grudnia 2019, 13:02
Aktualizacja: Piątek, 13 grudnia 2019, 10:48
Autor: Mateusz Mykytyszyn
Wałbrzych: Zamek Książ: historia i tajemnice
Fot. Zamek Książ
Zamek Książ w Wałbrzychu oraz Fundacja Księżnej Daisy von Pless zapraszają na kolejne spotkanie w ramach cyku „O historii na żywo”. 17 grudnia o godzinie 18:00 w Sali Krzywej na drugim piętrze Zamku Książ odbędzie się promocja książki Magdaleny Woch i Marka Dudziaka pt. „Zamek Książ historia i tajemnice”.

Perła Dolnego Śląska i jeden z największych i najpiękniejszych zamków w Polsce. Siedziba piastowskich książąt, czeskich dowódców i rycerzy - rozbójników. Budowla, która gościła królów i cesarzy. Miejsce wspaniałych bali i okrutnych zbrodni. Świadek wzrostu i upadku rodu Hochbergów, jednego z najpotężniejszych w Europie. Skrytka skarbów i tajemnic rozbudzających wyobraźnię od pokoleń. W dziejach zamku Książ można znaleźć wszystko, czego po tak okazałej budowli można oczekiwać, a nawet więcej. Niezwykle piękna i ważna geopolityczna lokalizacja sprawiły, że miotały nim burzliwe wichry historii. I choć nie zdołały wzruszyć fundamentów, to na murach, wnętrzach i otoczeniu wywarły niezatarte piętno Oto zebrana po raz pierwszy w jednym miejscu historia Książa. Spisana na podstawie wielu zachowanych źródeł, z pełnym bogactwem niezwykłych zdarzeń, zaskakujących odkryć, ale także wciąż nierozwiązanych, pasjonujących zagadek. Historia, która pasjonuje i wciąga, ale także wiele uczy – o przeszłości, o teraźniejszości i o tworzących je ludziach. Spotkanie z autorami książki poprowadzi prezes Fundacji Księżnej Daisy von Pless, Mateusz Mykytyszyn.

Magdalena Woch – kierownik Działu Muzealno- Edukacyjnego Zamku Książ w Wałbrzychu, współautorka wystaw historycznych oraz publikacji z zakresu historii regionu i Książa. Prywatnie wielbicielka współczesnej polskiej literatury, muzyki niemal każdego rodzaju i starego kina.

Marek Dudziak – podróżnik, tropiciel tajemnic historii i ukrytych skarbów. Kolekcjoner książek, starych grafik i pocztówek. Założyciel miesięcznika „Odkrywca”. Autor książek o zamkach Grodno i Czocha, projekcie Riese oraz broniach V na ziemiach polskich. Zawodowo jest prawnikiem.

Wstęp wolny, ale jest prośba o wcześniejsze awizacje w Punkcie Obsługi Klienta (pierwszeństwo mają osoby zaawizowane): tel. 74 66 43 834 / 872, e mail: zwiedzanie@ksiaz.walbrzych.pl

Parkingi przy zamku są płatne. Ceny dla uczestników wydarzenia są następujące:
- parking przed budynkiem bramnym (P2) - 10 zł/auto osobowe
- parking na Parkingu Głównym (P1) - 5 zł / auto osobowe

Twoja reakcja na artykuł?

25
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1041
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Akcja "Gruchot"
 
Turystyka
Dramat w górach
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group