Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5947
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zamek dumą osiedla

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 1 lipca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. FKE
Cenny zabytek, któremu groziła rozbiórka, ożywa. W renesansowym dworze Czarne trwają przygotowania do otwarcia Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnego Euroregionu Nysa.

– Zamek zaczyna spełniać nowe, współczesne funkcje – mówi Jacek Jakubiec, kustosz dworu. Dawna posiadłość rodu Schaffgotschów, doprowadzona niemal do kompletnej ruiny przez Państwowe Gospodarstwa Rolne, została podźwignięta z upadku głównie dzięki wysiłkom samego Jakubca i Fundacji Kultury Ekologicznej.
Dwór staje się powoli wizytówką i dumą osiedla.

W sobotę (1 lipca) każdy będzie mógł do dworu wejść, aby obejrzeć wyremontowane wnętrza i poczuć atmosferę dawnych czasów w wiekowych murach budowli.
– Wspólnie z Euroregionalną Izbą Przemysłowo-Handlową, Fundacja Kultury Ekologicznej najserdeczniej zaprasza na towarzyską imprezę z atrakcjami „Powitanie lata na Czarnem”. Początek o godz. 16 – informuje Jacek Jakubiec.

Będzie to miła okazja do indywidualnych, rodzinnych i grupowych „wizji lokalnych”, do spotkania z zamkowymi duchami, do rozmów przy kawie.
A także do doznań artystycznych. Spotkanie z balladami proponuje nam znana, śpiewająca aktorka Teatru Maska Honorata Magdeczko-Capote.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ALICE 1-07-2006 20:24
Czy ktoś ma jakieś stare zdjęcia osiedla CZARNE??? Od lat 1990 tak okolo, w tyl. Potrzebuje do stronki o Czarnym. Kontakt: alicelee@o2.pl

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group