Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 6954
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zamach na ulgi

Poniedziałek, 3 lipca 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 lipca 2006, 9:18
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Jelenia Góra: Zamach na ulgi
Fot. Archiwum
Niewidomi i słabowidzący stracili ulgi, które mieli na przejazdy autobusowe po okazaniu legitymacji Polskiego Związku Niewidomych. Ich życie komplikują biurokraci. Pisze o tym w poniedziałkowym wydaniu Słowo Polskie Gazeta Wrocławska.

To, czy legitymacja PZN jest honorowana jako dokument, dzięki któremu należy się ulga, zależy od władz miasta. 1 lipca w stolicy Karkonoszy zaczęły obowiązywać przepisy, które taką ulgę znoszą.
Zdaniem zainteresowanych samorządowcy niepotrzebnie mnożą problemy. W ich opinii zmiana przepisów nie przyniesie żadnych oszczędności.

Miejski Zakład Komunikacyjny wyjaśnia, że wiele osób korzystających z takich dokumentów nie powinno ich mieć. Zdarza się również, że do niedawna uprzywilejowani pasażerowie legitymowali się nieważnymi już dokumentami.

Niewidomi i słabowidzący odpierają te zarzuty i są niezadowoleni, że muszą wyrabiać nowe legitymacje wydawane przez MZK. Tylko dzięki nim zachowają prawo do ulgi. Jest to jednak mnożenie biurokratycznych przeszkód.
We Wrocławiu ulga przysługuje tylko na podstawie legitymacji Polskiego Związku Niewidomych, a w stolicy Karkonoszy trzeba mieć stos papierów.

Zainteresowani twierdzą, że jest to upokarzające. Jedna z rozmówczyń gazety wspomina, jak zniecierpliwiony kierowca, kiedy szukała w torebce odpowiednich dokumentów, zwrócił jej uwagę, że powinna taką legimację trzymać w zębach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
583
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group