Środa, 8 lipca
Imieniny: Elżbiety, Eugeniusza
Czytających: 4904
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Załóż odblask!

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 2 września 2007, 0:00
Autor: TEJO
Przeciwko pieszym i rowerzystom, którzy poruszają się drogami wbrew przepisom.

W niedzielę na wybranych drogach regionu patrole policyjne będą zwracały uwagę tzw. niechronionym uczestnikom ruchu drogowego. – Piesi i rowerzyści przy uderzeniu pojazdu jadącego z prędkością powyżej 60 km na godzinę praktycznie nie mają szans na przeżycie – mówi mł. asp. Paweł Petrykowski.

Często są sobie sami winni, bo ich nie widać. Zwłaszcza teraz, kiedy zmrok zapada coraz wcześniej. – Dlatego policjanci będą zwracać uwagę na elementy zabezpieczenia, choćby światła przymocowane do rowerów. Będą też napominać tych pieszych, którzy nieprawidłowo poruszają się po ruchliwych jezdniach. Mandat mogą zapłacić rowerzyści, którzy jeżdżą wbrew przepisom – uprzedzają policjanci.

Jak podkreślają policjanci najwięcej wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu zdarza się właśnie jesienią. Często przyczyną jest postawa samych pieszych i rowerzystów. Poruszają się po jezdni po spożuciu alkoholu i narażają na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i kierowców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~ktos 2-09-2007 12:18
Maja policjanci racje ze sie biora za rowerzystow tylko szkoda ze wczoraj tej akcji nie zaczeli po Koncercie na lotnisku Duzo osob bylo na rowerach i pilo a pozniej jechało
~Matylda 2-09-2007 15:13
Rowerzyści powinni obowiązkowo jeżdzić w kamizelkach odblaskowych.Zimą powinni mieć zakaz poruszania się rowerami– są przyczyną większej ilości wypadków.Piesi też powinni nosić coś odblaskowego gdy zapada zmrok.Zawsze jak dochodzi do wypadku, to kierowcy najwięcej na tym tracą i dostają po uszach, a pieszy zawsze pokrzywdzony i biedny, bo nie ma auta .
~do Matyldy 2-09-2007 15:56
Ok!A dla Ciebie zakaz wychodzenia z domu latem!
~do Matylda 2-09-2007 16:59
Zimą kierowcy powinni mieć zakaz poruszania się samochodami– są przyczyną większej ilości wypadków.:D
~ ona do matyldy 2-09-2007 18:07
ty chora jestes czy co ?sama włóż kamizelkę zakaz dla ciebie wychodzenia z domu bo cie rowerkiem rozjade
~do "Onej' 2-09-2007 19:00
A co Tobie się kamizelka nie widzi ? Może nie jest zbyt twarzowa i nie pasuje do koloru paznokci ? To sobie skrój u Armaniego . Jak Cię po ciemku trafi jakieś auto to przynajmniej będziesz ładnie wyglądała . Kamizelki powinny być obowiązkowe a inaczej to rowerzyści do rowu .
~alfonso 2-09-2007 20:15
Matyldo droga kobieto. Owszem zgadzam się z tymi kamizelkami, również powinni mieć je motocykliści. A piesi powinni posiadać zwykly odblask, osobiście sam go posiadam który jest przywieszony do kurtki i wielu znajomych osób stwierdziło, że szczególnie przy przejściach dla pieszych byłem widoczny pomimo oślepiania światłami przez nadjeżdzające pojazdy szczególnie z naprzeciwka. Mój odblask rzuca szczególnie dziwne światło i stąd byłem rozpoznawalny. Odblask mam mały i prawie nikt nie widzi go przy kurtce, jego zalety ujawniają się dopiero po zmorku. Fakt, faktem odblask pomaga, ale nic nie zastąpi nam zdrowego rozsądku i przewidywania. Z tym zakazem to trochę przesadzasz, popatrz na skutery dostawców pizzy w dużych miastach... oni dopiero powinni mieć zakaz poruszania się szczególnie w kopnym śniegu. Sam widziałem na własne oczy wywrotkę takiego człowieka, niestety nie przeżył bo wpadł w poślizg na zaśnieżonej ulicy i uderzył w auto cieżarowe :( Praca nie wybiera, ale śmierć już tak. Polecam odblaski każdemu, ale nie zmuszam do nich. To powinien być jasny i odpowiedzialny wybór każdego z nas. To nie jest rzecz ciężka i można ją skutecznie ukryć [dla nielubiących] by po zmroku dała o sobie znać tak jak jest to w moim przypadku. Pozdrawiam
~jeleniogórzanka 2-09-2007 20:39
Chciałabym zaznaczyć, że przede wszystkim Panowie Policjanci powinni się szczególnie zająć rowerzystami, którzy po zmroku jeżdżą bez obowiązkowego oświetlenia. A to jest podstawa bezpieczeństwa.
~alfonso 2-09-2007 22:08
Droga "jelenogórzanko" stwierdziła Pani problem oczywisty ale to jak walka z wiatrakami lub pijanymi kierowcami... Niestety, póki nie zmieni się myślenie w naszych głowach, to do wtedy policja nie będzie miała oczywistych wyników w takich akcjach i do wtedy zapobieganie będzie miało sens... w zasadzie zawsze ma sens, choć lepiej jest zapobiegać niż leczyć... a tutaj Polska policja niestety leczy. Aczkolwiek jeżeli nawet jednemu człowiekowi ocali to życie, to jest tego ono warte. Nawet jeśli jest to tworzone słowami. Pozdrawiam
~eeeeee 2-09-2007 22:35
Na d....sobie zaloz odblask , bucu .
~enter 2-09-2007 23:24
wystarczy zeby mieli swiatla.to az tak wiele nie kosztuje, a moze niejednemu uratowac zycie
~misiekjga@wp.pl 7-09-2007 11:58
Policjo, bądź wyrozumiała (groźba mandatu) i pozwól mi jechać rowerem po jednym chociaż z chodników na wiadukcie nad torami, na Al. Jana Pawła II! Przerażenie mnie ogarnia na myśl, że na pasach jezdnych tego wiaduktu, tiry mogą zrobić ze mnie ...!, i na nic nie przyda się moje oświetlenie, kask, no i ta kamizeleczka odblaskowa.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group