Reklama
Wtorek, 9 czerwca
23°C Jelenia Góra

Zalane piwnice oraz droga

Audio

Czytaj na głos

Kolejne straty poczyniły obfite opady deszczu przechodzące dziś (17.07) nad regionem jeleniogórskim.

Autor: WAC 1 min czytania

Na jeleniogórskim Zabobrzu woda, której nie były w stanie przyjąć zatkane studzienki kanalizacyjne, podtopiła piwnice w kilku blokach przy ul. Kiepury i Wiłkomirskiego. Wezbrane wody potoku zalały też w Strzyżowcu (gmina Wleń) drogę z Jeleniej Góry do Wlenia. Dla pojazdów wytyczono objazd drogą gminną z Nielestna. Strażacy interweniowali też przy zatkanych przepustach w Niwnicach i Pławnej Górnej.

Dzisiaj po raz trzeci wielka woda uderzyła w Strzyżowiec - informuje burmistrz miasta i gminy Wleń Artur Zych. - Kilka domów zostało podtopionych. Droga jest obecnie przejezdna, ale należy zachować ostrożność. Niebezpiecznym zjawiskiem jest obsuwanie się skarp. Takie zjawisko zaobserwowaliśmy w trzech miejscach. Profilaktycznie opróżniliśmy dwa stawy za zgodą właścicieli po to by nie spotęgowały potencjalnej fali powodziowej. Dostarczyliśmy także więcej worków i piasku.

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Brak zdjęcia Zatrudnimy Dam pracę Szklarska Poręba Cena Brak zdjęcia Kontenery wynajem- odpady po budowlane ,gruz i inne Usługi różne Jelenia Góra Cena Brak zdjęcia Elewacje Docieplenia Domów Usługi budowlane Jelenia Góra Cena Brak zdjęcia Operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych Dam pracę Cieplice Śląskie-Zdrój Cena

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka