Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 6342
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jakuszyce: Zakończyły się IV Mistrzostwa Straży Granicznej w Narciarstwie Biegowym

Wtorek, 9 marca 2010, 13:12
Aktualizacja: 18:25
Autor: Renata Sulima
Jakuszyce: Zakończyły się IV Mistrzostwa Straży Granicznej w Narciarstwie Biegowym
Fot. R.Ignaciak
Już po raz czwarty na Polanie Jakuszyckiej, w ramach Biegu Piastów, rozegrano Mistrzostwa Straży Granicznej w Narciarstwie Biegowym. Wśród startujących było ponad 50 funkcjonariuszy, reprezentujących Komendę Główną, Oddziały oraz Ośrodki Szkolenia SG.

Zawodnicy pokonywali trasy o długości 50 lub 26 kilometrów, wśród strażników granicznych biegło 6 kobiet. Zawody były rozgrywane w klasyfikacji międzynarodowej służb granicznych i polskiej Straży Granicznej. Funkcjonariusze rywalizowali o puchar Komendanta Głównego Straży Granicznej. Mistrzostwa Straży Granicznej na dystansie 50 kilometrów wygrał Wojciech Cybruch z Nadodrzańskiego Oddziału SG, jednocześnie zajmując drugie miejsce w klasyfikacji międzynarodowej z czasem 2:35:04. Drugie i trzecie miejsce zajęli przedstawiciele Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej: Tomasz Szeremeta i Andrzej Dziedzicki.

Na dystansie 26 kilometrów, spośród kobiet, najwyższe miejsce na podium zajęła Anna Stera-Kustosz z Morskiego Oddziału SG. Na miejscu drugim uplasowała się Agnieszka Leszega z Bieszczadzkiego Oddziału SG, trzecie miejsce zajęła Dorota Strońska z Nadodrzańskiego Oddziału SG. Anna Stera-Kustosz i Agnieszka Leszega, pokonując dystans 26 kilometrów stylem klasycznym z czasem 2:00:06 i 2:08:27, zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce w klasyfikacji międzynarodowej. Uległy koleżance z Niemiec, który dystans ten pokonała w czasie 1:37:55.

Wśród mężczyzn bezapelacyjnie i po raz kolejny, pierwsze miejsce zajął Arkadiusz Ogorzałek z Sudeckiego Oddziału SG. Arek Ogorzałek zajął tym samym najwyższe miejsce na podium w klasyfikacji międzynarodowej, nie dając szans innym zawodnikom, a dziewiąte miejsce w klasyfikacji ogólnej. Drugie miejsce zajął Andrzej Iwanek ze Śląskiego Oddziału SG, a trzecie w klasyfikacji międzynarodowej. Eugeniusz Słobodzian, również ze Śląskiego Oddziału SG, uplasował się na miejscu trzecim.

Puchary i dyplomy wręczali zawodnikom komendanci Oddziałów, gratulując swoim funkcjonariuszom sukcesów i życząc jeszcze lepszych startów w przyszłości.

Bieg Piastów to najstarsza i największa impreza narciarska w Polsce. Uczestniczy w niej kilka tysięcy osób w różnym wieku, z Polski i z zagranicy, amatorów i zawodowców. Już od pierwszych startów, w Biegu uczestniczą funkcjonariusze Straży Granicznej, jako zawodnicy ale również jako współorganizatorzy. Przez trzy dni strażnicy graniczni wraz z innymi służbami dbają o bezpieczeństwo zawodników na trasach i kibiców. Funkcjonariusze zabezpieczają również imprezę logistycznie: obecni są na starcie i mecie biegu głównego, w punktach kontrolno-ratowniczych, zapewniają łączność radiową oraz, jakże nieocenioną w tych warunkach, ciepłą wodę i herbatę, która dowożona była na skuterach do wyznaczonych miejsc.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group