Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 3340
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Zakończył się Letni Festiwal Sztuki Art Skwer 2016

Niedziela, 21 sierpnia 2016, 14:23
Aktualizacja: 18:51
Autor: Robert Czepielewski
Szklarska Poręba: Zakończył się Letni Festiwal Sztuki Art Skwer 2016
Fot. Robert Czepielewski
Wczoraj (20.08) w Szklarskiej Porębie zakończył się tegoroczny Letni Festiwal Sztuki Art Skwer 2016. Była to już siódma edycja Festiwalu. Jak powiedziała pomysłodawczyni festiwalu Anna Wójcikiewicz z MOKSiAL, pomysł narodził się z potrzeby zorganizowania oferty kulturalnej dla mieszkańców miasta i turystów.

Organizatorzy na zakończenie festiwalu zadbali o urozmaicenie imprezy. Były między innymi warsztaty metalurgiczne, jubilerskie, na których chętni można było spróbować swoich sił w tworzeniu rękodzieła średniowiecznymi metodami.

Dzieci oblegały stoiska szlifowania kamieni i wypłukiwania minerałów, a także malowania na łupkach. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się polsko-czeskie warsztaty wypału w piecach ceramicznych RAKU. Metoda ta polega na szybkim wypalaniu odpowiedniej gliny, w którym czas trwania wypalania, ceramika razem z jej szkliwieniem zajmuje godzinę.

Dodatkowymi atrakcjami podczas imprezy były występy artystyczne. W konwencji nowego cyrku interaktywne przedstawienie zaprezentowali: argentyński klown Ey Pacha, Lucas Vit fenomenalny żongler i beatboxer, Martyna Pytel, która wykonywała akrobacje na koparce oraz Sara Skrajna - kontorsjonistka i ekstremalna performerka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group