Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5803
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zakończył się Letni Festiwal Sztuki Art Skwer 2016

Wiadomości: Szklarska Poręba
Niedziela, 21 sierpnia 2016, 14:23
Aktualizacja: 18:51
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Robert Czepielewski
Wczoraj (20.08) w Szklarskiej Porębie zakończył się tegoroczny Letni Festiwal Sztuki Art Skwer 2016. Była to już siódma edycja Festiwalu. Jak powiedziała pomysłodawczyni festiwalu Anna Wójcikiewicz z MOKSiAL, pomysł narodził się z potrzeby zorganizowania oferty kulturalnej dla mieszkańców miasta i turystów.

Organizatorzy na zakończenie festiwalu zadbali o urozmaicenie imprezy. Były między innymi warsztaty metalurgiczne, jubilerskie, na których chętni można było spróbować swoich sił w tworzeniu rękodzieła średniowiecznymi metodami.

Dzieci oblegały stoiska szlifowania kamieni i wypłukiwania minerałów, a także malowania na łupkach. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się polsko-czeskie warsztaty wypału w piecach ceramicznych RAKU. Metoda ta polega na szybkim wypalaniu odpowiedniej gliny, w którym czas trwania wypalania, ceramika razem z jej szkliwieniem zajmuje godzinę.

Dodatkowymi atrakcjami podczas imprezy były występy artystyczne. W konwencji nowego cyrku interaktywne przedstawienie zaprezentowali: argentyński klown Ey Pacha, Lucas Vit fenomenalny żongler i beatboxer, Martyna Pytel, która wykonywała akrobacje na koparce oraz Sara Skrajna - kontorsjonistka i ekstremalna performerka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~jak żyć 22-08-2016 11:09
fajnie że się zakończył, zastanawialiście się może by podawać pogodę na wczoraj? To mógłby być wasz medialny sukces.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group